سیاست

هیچ جامعه ای با ناامیدی پیشرفت نمی کند

معاون روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه هیچ جامعه ای با ناامیدی پیشرفت نمی کند، گفت: امید جامعه را زنده می کند نه امید واهی؛ هر مقطع انقلاب برای تداوم مرحله بعد، امید بخش است، ما در انعکاس دستاوردهای انقلاب هیچ کمبودی نداریم و هیچ نیازی هم به اغراق نیست، به قدری مولفه های قدرت برای پردازش وجود دارد که نیاز به هیچ غلوی نیست و به قدری سوژه برای رسوا کردن دشمن هست که هیچ نیازی به دروغ نیست.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سردار رمضان شریف در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه ما از نظر نظامی و دفاعی در معرض هجمه خاصی نیستیم اظهار داشت:دشمن می داند اگر اقدامی کند با چه واکنشی مواجه می شود برای همین تلاشش را گذاشته تا در افکار عمومی یک هجمه سازماندهی شده ای را شکل دهد و امید را از مردم و جوانان ما بگیرد.

وی با اشاره به اینکه رسانه های بیگانه دستور کاری بر علیه انقلاب اسلامی دارند تصریح کرد: به نحوی که بخش عمده‌ای از کارها و محتواهایی که در رسانه‌های بیگانه تولید می‌شود؛ علیه کشور ما است با این وجود ۹۰ درصد تحلیل محتواها توسط این رسانه‌ها دارای نکات مهمی از جمله القای ناامیدی در بین مردم است.

معاون روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به محتواهای این رسانه‌ها عنوان کرد: رسانه‌های بیگانه در تلاش هستند این موضوع را در بین مردم القا کند که انقلاب اسلامی آورده‌ای برای مردم نداشته است و در تلاش هستند دستاوردهای قبل از انقلاب را برجسته کنند.

شریف با اشاره به اینکه ۵۰ میلیون نفر از جمعیت کنونی ایران دوران ستم‌شاهی را درک نکرده و برداشت عینی و ملموسی از استبداد، استکبار و وابستگی کشور ندارند، افزود: دشمنان با بهره‌گیری از علوم روانشناسی، جامعه‌شناسی، آمار و ارتباطات، تلاش می‌کنند شرایط کنونی کشور را برای ایجاد حس نا امیدی در همه مباحث، بحرانی جلوه ‌دهند.

این مسئول با بیان اینکه دشمنان چشم دیدن استقلال، عمران، آبادانی، رفاه، پیشرفت و آینده روشن نظام جمهوری اسلامی ایران را ندارند و برای نادیده گرفتن دستاوردهای کشور و برجسته کردن مشکلاتی که در همه جوامع نیز وجود دارد تلاش می‌کنند، تصریح کرد: وظیفه اصحاب رسانه در مقابل جنگ رسانه‌ای دشمن این است که شناخت دقیقی از دوران شاهنشاهی داشته باشند.

وی با بیان اینکه با زبان آمار و ارقام باید به انعکاس دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداخت، افزود: رسانه های غربی سیاه‌نمایی و به ما توهین می کنند، تصویری که رسانه هایی مثل ایران اینترنشنال و بی بی سی و صدای آمریکا از ما می سازد، تصویر تحقیر کننده ای است.

معاون روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز وضعیت روستاهای کشور نیز قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست.

وی ادامه داد: مشکلاتی هم در زمینه توزیع، بی عدالتی و نا عدالتی داریم و کسی منکر این نیست که با آرمان هایی که امام (ره) و رهبر معظم انقلاب ترسیم کردند، فاصله داریم؛ ولی ایران، کشور ثروتمند و قدرتمندی است و آنقدر هم ما ملت آشفته و گرفتاری نیستیم که رسانه های بیگانه تصویرسازی می کنند.

سردار شریف با بیان اینکه آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها در مقابل قدرت دفاعی و نظامی ایران زانو زده‌اند، خاطر نشان کرد: ما منکر برخی مشکلات موجود در کشور نیستیم اما این مسائل و مشکلات کنونی قابل قیاس با معضلات گذشته نیست؛ بلکه مشکل زمانی بود که شهرهای ما موشک‌باران می‌شد و برخی شهرها در اشغال حزب بعث بود و سربازان وطن مقابل این حجم عظیمی از تجهیزات نظامی بودند.

معاون روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه شرایط موجود قابل مقایسه با دوران گام اول انقلاب اسلامی نیست زیرا گام دوم انقلاب اسلامی، گام جهش و زانو زدن دشمن در برابر ملت ایران است، گفت: دشمن تلاش می‌کند بگوید انقلاب اسلامی ایران علی‌رغم دستاوردهای بسیاری که داشته، به نتیجه نرسیده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: آمریکایی در گزارشات خود معترف هستند برای اداره ایران ۱۳۰ هزار مستشار در ایران در تمامی حوزه ها داشتیم، افزود: همه مقدرات کسور دست آمریکاهایی‌ها و انگلیسی‌ها بوده است، این حضور برای تامین منافع آمریکا بوده است که تمام تصمیمات این کشور صرف نظر از میزان دست دسمنان بوده است اما با موفقیت ایران استقلال سیاسی پیدا کرده‌ایم و با تمام مشکلات توانسته‌ایم بخش عمده ای از مشکلات را حل کنیم.

سردار شریف با بیان اینکه امام راحل و انقلاب کشور را از حلقوم آمریکایی‌ها بیرون کشید و دست مردم داد، گفت: به فرموده اما صاحبان کشور ملت ایران است.

وی با بیان اینکه استقلال سیاسی و قطع رشته های وابستگی از دستاوردهای انقلاب است، گفت: دستاوردهای انقلاب در حوزه های مختلف و شبکه خدمت رسانی در سنوات اخیر قابل توجه است و نشان دهنده این است در کشور اراده ،انگیزه، همواره پتانسیل و نیروی حرفه ای برای از بین بردن مشکلات موجود کشور وجود دارد.

معاون روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه هیچ جامعه ای با ناامیدی پیشرفت نمی کند، گفت: امید جامعه را زنده می کند نه امید واهی؛ هر مقطع انقلاب برای تداوم مرحله بعد، امید بخش است، ما در انعکاس دستاوردهای انقلاب هیچ کمبودی نداریم و هیچ نیازی هم به اغراق نیست، به قدری مولفه های قدرت برای پردازش وجود دارد که نیاز به هیچ غلوی نیست و به قدری سوژه برای رسوا کردن دشمن هست که هیچ نیازی به دروغ نیست.

وی با بیان اینکه خبرنگاران باید حرمت قلم را نگه‌ دارند، زیرا قلم با تاثیری که در انسان‌ها می‌گذارد بسیار حائز اهمیت است و این قلم‌ها هستند که انسان‌ها را احیا کرده یا می‌شکنند، افزود: بیان مشکلات و مطالبه افکار عمومی بد نیست. انقلاب اسلامی از تفکر کسی نمی‌ترسد؛ چرا که ما متصل به قرآن‌کریم، وحی الهی و آخرین فرستاده خداوند هستیم و به لحاظ محتوا و پیام هیچ کمبوی نداریم اما مهم آن است که زبان روز را بفهمیم و رسانه روز را انتخاب کرده و پیام خود را از آن طریق منتقل کنیم.

سردار شریف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بخش عمده ای از تولیدات رسانه ای با این رویکرد است که تلاش می کنند بگویند که جمهوری اسلامی برای مردم آورده ای نداشته است و تلاش می کنند قبل از انقلاب را برجسته کنند.

معاون روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: همچنین این رسانه ها تلاش می کنند شرایط موجود کشور را بحرانی جلوه دهند تا به واسطه آن ایجاد حس ناامیدی نسبت به آینده در مردم ایجاد کنند.

وی خاطرنشان کرد: پادزهر این هجمه رسانه ای، تشریح و تبیین شرایط گذشته و امروز است، اگر می توانستیم میزان وابستگی رژیم شاهنشاهی را نشان بدهیم، امروز دیگر رسانه ها نمی توانستند رژیم گذشته را برجسته کنند. ما در این حوزه کم کاری ۴۰ ساله ای را شاهد هستیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا