اجتماعی

همه نیروهای راهداری زنجان در آماده‌باش کامل قرار دارند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت:با توجه به اولین بارش سراسری شنبه شب و با وجود اینکه هنوز فصل راهداری زمستانی آغاز نشده است، با این حال نیروهای این اداره کل در آماده‌باش کامل بوده و غافلگیر نشدند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جعفر قزوینیان با اشاره به میزان بارندگی برف در زمستان امسال، اظهار داشت: طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی، میزان بارندگی امسال کمتر از تراز نرمال بوده ولی با توجه به عوض شدن اقلیم، احتمال بارندگی با شدت بالا وجود دارد که همین امر کار را برای همکاران راهداری سخت می‌کند.

وی افزود: با توجه به اولین بارش سراسری شنبه شب و با وجود اینکه هنوز فصل راهداری زمستانی آغاز نشده است، با این حال نیروهای این اداره کل در آماده‌باش کامل بوده و غافلگیر نشدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان بر لزوم استفاده از زنجیر چرخ توسط رانندگان در فصل زمستان تاکید کرد و ادامه داد: طبق تجربه سال‌های قبل، عدم استفاده شهروندان از زنجیر چرخ در ایام بارندگی، سبب بروز مشکل برای شهروندان و راهداران شده و لذا پلیس راه نیز بر استفاده از زنجیر چرخ تاکید کرده و امسال از تردد خودروهای بدون زنجیر در فصل زمستان جلوگیری خواهد کرد تا از بروز مشکلات آتی جلوگیری شود.

قزوینیان از هماهنگی با دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله اورژانس، پلیس راه، هلال‌احمر، هواشناسی، مدیریت پدافند استانداری و ستاد حوادث غیرمترقبه خبر داده و افزود: مرکز مدیریت راه‌های استان با دوربین‌های مستقر در مسیر، به صورت 24 ساعته با شماره تماس 141، آماده اطلاع‌‌رسانی در مورد راه‌ها بوده و از عموم هموطنان درخواست می‌شود که با توجه به متغیر بودن هوا در این فصل، پیش از سفر از وضعیت راه‌ها اطلاع پیدا کرده و سپس اقدام به سفر کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا