با ما همراه باشید

اجتماعی

هلال احمر بزرگترین سازمان مردم نهاد و داوطلب محور است

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با تاکید بر اینکه هلال احمر بزرگترین سازمان مردم نهاد و داوطلب محور است،گفت: مهمترین کار این مجموعه ارائه خدمات امداد و نجات است که در حال حاضر در طرح زمستانی با فعالیت 14 پایگاه امداد و نجات ثابت و سیار در جاده های استان زنجان امدادگران داوطلب شبانه روز خدمات می دهند.

منتشر شده

در

هلال احمر بزرگترین سازمان مردم نهاد و داوطلب محور است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در آیین تجلیل از داوطلبان هلال احمر شهرستان خدابنده اظهار داشت: پنجم دسامبر هر سال مصادف با روز داوطلب است که این روز را در سراسر دنیا جشن می گیرند و امسال شعار روز داوطلب با “همدیگر توقف ناپذیریم” نامگذاری شده است.

وی یادآوری کرد: در دنیا بیش از یک میلیارد داوطلب وجود دارد که بخش قابل توجهی از این داوطلبان با جمعیت های جهان و صلیب سرخ در بخش های مختلف مشارکت دارند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان ضمن قدردانی از تلاش های خیرین، نیکوکاران و داوطلبان گفت: باید فرهنگ خدمات داوطلبانه را در جامعه نهادینه کنیم.

موسوی به طرح “نذر آب4″ اشاره کرد و افزود: بخش قابل توجهی از ارائه خدمات این طرح در استان خراسان جنوبی از قبل مشارکت داوطلبان و خیرین استان زنجان بود که هموطنان شهرستان نهبندان سال ها با کم آبی مواجه بودند.

وی با بیان اینکه در طرح ” نذرآب 4″ 600 میلیون تومان هزینه کردیم، تاکید کرد: از محل کمک های خیرین توانستیم 2 دستگاه تصفیه آب آشامیدنی در روستاهای این شهرستان نصب کردیم و اقدام به لوله کشی آب برای تعداد دیگری از روستاها کردیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: توزیع بسته های حمایتی – معیشتی، لوازم التحریر و اسباب بازی برای کودکان از دیگر خدماتی بود که در روستاهای نهبندان ارائه کردیم.

موسوی ادامه داد: خوشبختانه با حمایت و مشارکت های مالی خیرین، نیکوکاران و داوطلبان هلال احمر استان زنجان در ارائه خدمات عام المنفعه استان خراسان جنوبی سربلند شدیم.

وی با تاکید بر اینکه هلال احمر بزرگترین سازمان مردم نهاد و داوطلب محور است، خاطرنشان کرد: مهمترین کار این مجموعه ارائه خدمات امداد و نجات است که در حال حاضر در طرح زمستانی با فعالیت 14 پایگاه امداد و نجات ثابت و سیار در جاده های استان زنجان امدادگران داوطلب شبانه روز خدمات می دهند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از 360 نیرویی که به طور مستقیم در پایگاه های امداد و نجات جاده ای استان فعالیت دارند 250 نفر داوطلب هستند.

موسوی بر کمک فرماندار و نماینده مردم شهرستان خدابنده در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد و ادامه داد: با توجه به وقوع سوانح رانندگی زیاد در مسیرهای ارتباطی این شهرستان با حمایت مسئولان می توانیم یک پایگاه امداد و نجات دیگر نیز راه اندازی کنیم.

وی بر بهره مندی همه آحاد مردم از آموزش های هلال احمر تاکید کرد و افزود: با توجه به گستردگی وسابقه وقوع سیل و زلزله در شهرستان خدابنده نیازمند گسترش فرهنگ ایمنی و بهره مندی آموزش های خود امدادی هستیم تا در هر خانواده ای حداقل یک نفر از این آموزش ها برخوردار شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه برنامه های هلال احمر با تلاش ها و خدمات داوطلبان و خیرین محقق می شود، گفت: داوطلبان هلال احمر از اواخر سال 98 همزمان با شیوع بیماری کرونا داوطبان هلال احمر برای مهار و جلوگیری از شیوع ویروس اقدامات قابل توجهی در سطح استان ارائه دادند.

موسوی اظهارداشت: در کنار تلاش های داوطلبان با کمک های خیرین و نیکوکاران استان زنجان توانستیم در چندین نوبت اقدام به توزیع بسته های حمایتی – معیشتی و بسته های بهداشتی برای خانواده های کم برخوردار آسیب دیده از این بیماری کنیم.

وی یادآوری کرد: خوشبختانه با اقدامات انجام شده و انجام واکسیناسیون نتیجه تلاشها، کاهش قابل توجه مرگ و میر ناشی از بیماری کروناست.

داوطلبان هلال احمر ایثار می کنند

امام جمعه شهر قیدار نیز در ادامه این آیین با بیان اینکه رسالت پیامبر گرامی اسلام (ص) اتمام مکارم اخلاقی بود، اظهارداشت: فلسفه بعثت رسول گرامی اکرم(ص) اخلاق و مکارم اخلاقی است.

حجت الاسلام سید یعقوب موسوی زنجانی گفت: فضائل اخلاق، فضائل اخلاقی ارزشمند و توام با صبر است که نیازمند مبارزه با نفس نمی خواهد و موافق طبع بشر است.

وی تاکید کرد: مکارم اخلاق بر خلاف فضائل اخلاق نیازمند مبارزه با نفس است و مخالف نفس بوده که اگر انسان از نفس چشم پوشی و اقدام به کمک کند مکارم اخلاقی را اعمال کرده است.

امام جمعه شهر قیدار گفت: ایثار در بین مکارم اخلاقی اعلا و در بالاترین مرتبه کرامت و کرم قرار دارد و نهایت احسان ایثار است.

حجت الاسلام موسوی زنجانی افزود: داوطلبان هلال احمر ایثار می کنند و بالاترین درجه مکارم اخلاقی همین مقوله است.

به همت هلال احمر در دوره شیوع کرونا تعداد مرگ و میرهای ناشی از بیماری در خدابنده کاهش داشت

فرماندار شهرستان خدابنده نیز در این آیین افزود: خیرین این شهرستان در دوره شیوع بیماری کرونا با کمک و حمایت های مالی تجهیزات بیمارستانی را خریداری و برای نقاهتگاه ها اهدا کردند.

ایوب بیگدلی یادآوری کرد: به همت داوطلبان جمعیت هلال احمر با همکاری سپاه، ائمه جمعه و فراهنگیان در مهار و پیشگیری بیماری کرونا در شهرستان خدابنده تلاش کردیم و تعداد فوتی ها کمتر از میانگین کشوری و استانی بود.

وی ادامه داد: نیازمند استقرار پایگاه امداد و نجات جاده ای هلال احمر در مسیر قیدار به بیجار هستیم تا خسارت های جانی ناشی از سوانح رانندگی را در این مسیر کاهش دهیم.

برنامه های هلال احمر با حمایت، مشارکت و هدایت داوطلبان محقق می شود

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: داوطلبان و خیرین هلال احمر در چهار مرحله حمایت مالی، مشارکتی، مهارتی و فنی وهدایت این مجموعه را کمک می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین نصیری خاطرنشان کرد: داوطلبان باید با بهره مندی از آموزش های امدادی و نجات هلال احمر برای همنوعان آسیتن بالا زده و کمک کنند.

وی اظهارداشت: برخی از داوطلبان هلال احمر با فکر خود در تحقق برنامه های هلال احمر یاری رسان هستند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: دنیا به سمت اخلاق حرکت می کند و انسان باید اخلاقی باشد و ما به طور فطری اخلاق محور هستیم.

در پایان این مراسم از داوطلبان و خیرین جمعیت هلال احمر با حضور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان، معاون داوطلبان هلال احمر استان، فرماندار شهرستان خدابنده، امام جمعه قیدار، مسئولان سپاه ناحیه، اعضای شورای اجرایی هلال احمر شهرستان خدابنده و مدیران دستگاه های اجرایی تجلیل شد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجتماعی

لزوم حفاظت همگانی از تنوع زیستی بالای استان زنجان

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان، همزمان با روز جهانی تنوغ زیستی ، بر ضرورت حفاظت همگانی از تنوع زیستی استان زنجان تاکید کرد.

منتشر شده

در

توسط

لزوم حفاظت همگانی از تنوع زیستی بالای استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا یافتیان طی پیامی ضمن تبریک ” روز جهانی تنوع زیستی ” اظهار داشت : هر ساله و بر اساس اعلام سازمان ملل متحد، روز ۲۲ می مصادف با اول خرداد بعنوان روز جهانی تنوع زیستی اعلام و گرامی داشته می شود که همگان باید در حفظ این موهبت الهی، خود را موظف دانسته و کوشا باشند.

وی افزود:جمهوری اسلامی ایران بر اساس قانون الحاق مورخ ۶ خرداد ۱۳۷۵ مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان و ابلاغیه ریاست جمهوری به عضویت این کنوانسیون درآمده و طبق این مصوبه، سازمان حفاظت محیط زیست به‌عنوان مرجع ملی کنوانسیون در ایران تعیین شده است .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: رویکرد حفاظتی بایستی علمی و بروز باشد که در این خصوص کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان آماده هرگونه راهنمایی و مساعدت هم استانی های گرامی در مواقع مواجه با این تنوع زیستی (اعم از حیات وحش، درختان و گیاهان و …) می باشند، شماره تماس ۱۵۴۰ پل ارتباطی مردم و این اداره کل می باشد.

ادامه مطلب

اجتماعی

شوراي اجتماعي محلات زنجان با محوريت مساجد راه اندازي مي شود

سرپرست سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري زنجان گفت:با توجه به لزوم مشاركت واقعي و معنادار شهروندان در فرآيندهاي فرهنگي و اجتماعي و برنامه ريزي بهتر براي فعال شدن محلات، شوراي اجتماعي محلات زنجان به زودي تشكيل مي شود.

منتشر شده

در

توسط

شوراي اجتماعي محلات زنجان با محوريت مساجد راه اندازي مي شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،غلامرضا نظري اظهار داشت: با توجه به اخذ مصوبه اوليه از شوراي اسلامي شهر زنجان، طرح شوراي اجتماعي محلات بصورت آزمايشي با محوريت مساجد و با حضور افراد تاثيرگذار هر محله تشكيل خواهد شد.

سرپرست سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري زنجان با بيان اين مطلب كه آيين نامه اوليه ارائه شده در شوراي اسلامي شهر مورد بررسي قرار گرفته است تصریح کرد: با فعال شدن اين شوراها مي توان نقش بيشتري براي محلات در مديريت شهري قائل شد.

وی با بيان اينكه پيش بيني شده تا قرارگاه اجتماعي در شهرداري تشكيل شود اعلام كرد: طي روزهاي آينده شوراي اسلامي شهر زنجان نسبت به تعيين رويكردها و اهداف كلان فرهنگي اقدام خواهد كرد تا در ذيل آن سازمان نسبت به برنامه ريزي براي فعاليت هاي آتي اقدام كند.

وي افزود : برگزاري رالي خانوادگي در روز ولادت امام ر ضا (ع)، برگزاري ويژه برنامه روز دختر در پارك بانوان، برگزاري گسترده طرح يكشنبه هاي كودكي در پارك هاي شهر برگزار خواهد شد.

سرپرست سازمان فرهنگي به اقدامات اوليه براي اصلاح اساسنامه و تدوين نقش فرهنگي شهر زنجان اشاره كرد و گفت : برگزاري كارگاه ها و جلسات مشاوره در سطح مساجد با عنوان سه شنبه هاي مشاوره، آماده سازي پيش نويس طرح اشتغال اجتماعي بعنوان يك طرح عملياتي در جهت كاهش آسيب هاي اجتماعي از ساير برنامه هاي در دست اقدام سازمان مي باشد.

وي به برنامه هاي سازمان در حوزه ورزشي نيز اشاره كرد و گفت : در حال مذاكره براي استفاده از ظرفيت دستگاه هاي دولتي در خصوص امكان استفاده از سالن هاي ورزشي براي پويايي ورزشي محلات هستيم و در كنار آن بزودي 8 ايستگاه ورزشي صبحگاهي و عصرگاهي در پارك هاي سطح شهر، برگزاري دومين دوره مسابقات جام پرچم در تيرماه و ادامه فعاليت پارك هاي تخصصي ورزشي و چندين همايش ورزشي از ساير اقدامات پيش رو است.

نظري در پايان به برنامه ريزي براي توليد محصولات فرهنگي اشاره كرد و گفت : با توجه به تجربه سال گذشته در خصوص توليد 2 مجموعه 10 قسمتي موشن گرافي، موضوعات موبوطه به آموزش شهروندي احصا شده است و طي فراخواني از كليه فعلان اين حوزه بويژه شركت هاي دانش بنيان دعوت خواهد شد تا محصولات فرهنگي بيشتري در سال 1401در سازمان توليد شود.

ادامه مطلب

اجتماعی

90 مردم زنجان یارانه معیشتی را دریافت کرده اند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به شرایط استان زنجان در بحث یارانه هم اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار حدود 90 درصد مردم زنجان یارانه معیشتی را گرفته‌اند، اما پیش بینی‌ ما این است که رقم بیشتر از این باشد، چون به حساب معترضان هم این مبالغ واریز شده است.

منتشر شده

در

توسط

90 مردم زنجان یارانه معیشتی را دریافت کرده اند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،طیب جعفری،در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تشریح شیوه پرداخت یارانه‌ها اظهار داشت: دهک‌بندی‌ افراد بر اساس میزان دارایی مثل خودروهایی که خریده‌اند، حساب بانکی و خرج و مخارج آن‌ها تعیین شده بود و بر همین اساس هم یارانه پرداخت شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: با این حال افرادی که به هر نحوه به دهک‌بندی خود اعتراض داشتند، می‎‌توانستند از طریق سامانه جامع رفاه ایرانیان در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس hemayat.mcls.gov.ir اعتراض خود را ثبت کنند تا از یارانه برخودار شوند.

وی به شرایط استان زنجان در بحث یارانه هم اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار حدود 90 درصد مردم زنجان یارانه معیشتی را گرفته‌اند، اما پیش بینی‌ ما این است که رقم بیشتر از این باشد، چون به حساب معترضان هم این مبالغ واریز شده است.

این مقام مسئول با تاکید بر تامین حداقل معیشت کارگران برای توزیع ثروت در جامعه، ادامه داد: حمایت از زندگی مردم جامعه تاثیر مستقیم بر رشد و توسعه اقتصادی دارد.

جعفری با اشاره به حفظ و حمایت از اشتغال در حوزه روابط کار تصریح کرد: در طول سال  در استان زنجان، بالغ بر 4 هزار پرونده بررسی و رفع اختلاف می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان نظارت و صیانت بر حق و حقوق کارگران واحد‌های تولید از طریق این مجموعه را حائز اهمیت عنوان کرد و اظهار داشت: در این بازه نیز اداره کل کار زنجان همه تلاش خود را انجام می‌دهد.

جعفری با اشاره به تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: این قانون به دنبال آن است که امتیازات، مشوق‌ها و تسهیلگری‌هایی انجام دهد که در نتیجه آن شاهد افزایش نرخ رشد جمعیت در کشور باشیم.

وی با بیان اینکه پنجره یا فرصت جمعیتی، محور جهش اقتصادی کشور است، اظهار داشت: این پنجره از سال 1380 و با عبور جمعیت 14 تا 65 سال از 50 درصد جمعیت کشور، باز شده و جمعیت در سن کار به حداکثر خود رسیده که شتاب رشد اقتصادی را افزایش می‌دهند و پنجره جمعیتی احتمالاً تا سال 1430 ادامه خواهد داشت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه با ورود به سال 1430 تعداد افراد سالمند در کشور افزایش خواهد یافت، خاطرنشان کرد: اگر از این پنجره و بازه زمانی به خوبی استفاده کنیم، رشد اقتصادی مطلوب را در کشور تجربه خواهیم کرد وگرنه این فرصت را از دست خواهیم داد.

جعفری با بیان اینکه هر کاری که در مورد معیشت کارگران انجام شود، هزینه نیست یلکه سرمایه‌گذاری است که اثر اقتصادی دارد، افزود: کمک به معیشت کارگران، آینده کشور از لحاظ حفظ مشارکت اقتصادی موجود را تضمین می‌کند.

وی با بیان اینکه وظایف ما جنبه خدماتی دارد، گفت: واحد روابط کار، مسئولیت صیانت از نیروی کار و حفظ ساختار سه‌جانبه‌گرایی حوزه کارگری و کارفرمایی را دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه بیش از 4 هزار پرونده در طول سال در حوزه کارگری و کارفرمایی در هیات‌های حل اختلاف، بررسی و حل می‌شود، خاطرنشان کرد: آرای هیات‌های حل اختلاف، طبق قانون بوده و قابلیت اجرایی دارند  همچنین سالانه 8 هزار بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی انجام می‌شود.

جعفری با بیان اینکه مسائل رفاهی، بهداشت محیط کارگری و مسائل فرهنگی در این حوزه پیگیری می‌شود، اظهار داشت: تلاش می‌کنیم تا بازرسی‌ها هوشمندتر و هدفمندتر باشد.

وی با اشاره به حوزه تعاون افزود: تعاون، بهترین مجرا و فرصت برای ایجاد درآمد و توزیع عادلانه ثروت است و در صورتی که به درستی عمل شود، می‌تواند به توزیع عادلانه ثروت کمک کند که به دنبال توسعه کیفی و نظارت بر تعاونی‌ها هستیم.

جعفری با بیان اینکه حوزه امور اجتماعی نیز مسائلی ماند ورزش کارگری، توسعه ظرفیت‌ها در این بخش و مسائل فرهنگی و اجتماعی کارگران را پیگیری می‌کند، ادامه داد: برای مثال؛ اعتیاد در محیط‌های کارگری، یکی از آسیب‌هایی است که با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان پیگیری می‌شود و استان زنجان، کمترین میزان این آسیب را دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه این دستگاه، متولی هیچکدام از بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات در اشتغال نیست اما متولی پیوست اشتغال طرح‌های اقتصادی است، گفت: سامانه کشوری رصد اشتغال هرگونه فعالیت اقتصادی استان‌ها که منجر به اشتغال می‌شود را رصد می‌کند و در این زمینه، اشتغال خُرد را جدی‌تر از گذشته دنبال می‌کنیم تا نیاز کوتاه‌مدت به فرصت‌های شغلی را تامین کنیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، با اشاره به فعالیت کسب و کارهای اینترنتی نوین، گفت: حمایت از این کسب و کارها حائز اهمیت است.

ادامه مطلب

برترین ها