با ما همراه باشید

اجتماعی

نه سرما،نه گرما،نه کرونا/پست در هر شرایطی امین مردم است

۳۹سال دارد کار هر روزش تحویل بسته های پستی و رساندن آن ها به دست مردم است در سرما و گرما سوار بر موتورش مسیرهای میانبر شهر را در ذهنش مرور می کند.

منتشر شده

در

نه سرما،نه گرما،نه کرونا/پست در هر شرایطی امین مردم است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،پست‌چی‌ها از جمله قشرهای زحمت‌کشی هستند که با شیوع ویروس کرونا نه تنها خانه نشین نشدند بلکه با حضور در صحنه در دل خطر و جابه جایی مرسوله‌ها باعث ماندگاری بیشتر مردم در خانه‌ها و پیشگیری از گسترش بیشتر بیماری کرونا در شهر هاو روستاها شدند.

نه سرما،نه گرما،نه کرونا/پست در هر شرایطی امین مردم است

ایوب غلامی دیپلمه با 10سال سابقه کار به عنوان کارمند نمونه اداره پست استان زنجان در سال ۹۹،بسته های پستی مردم را به مقصد می رساند کارش را دوست دارد و حاضر نیست به غیر از کار خود در شغل دیگری فعالیت کند.

شاید کار ماموران پستی کمتر به چشم دیگران بیاید، مخصوصا در ماههایی که کرونا شایع شده حجم کار از ۷۰ تا ۱۰۰ مقصد در روز به ۱۵۰ تا ۲۰۰ مقصد افزایش یافته است و تمام روشنایی روز را با موتور در سطح شهر می چرخد.

وی می‌گوید: در این روزها نیاز مردم به دریافت خدمات پستی بیشتر شده‌است، بسیاری از خانواده‌ها و کسب و کارها برای پیشگیری از ابتلا به کرونا خریدهای خود را  اینترنتی انجام می‌دهند و همین امر باعث شده کار اداره پست بویژه پست‌چی‌ها بیشتر شود.

غلامی در حالی که نگران شروع ساعت کاریش است که تحویل بسته ها با تاخیر صورت نگیرد  ادامه می‌دهد: با وجود همه مشکلات و کمبودها در این مدت هیچ یک از پست‌چی‌ها در انجام وظیفه کوتاهی نکرده‌اند و تلاش شده بسته‌ها و مرسوله‌های پستی مردم بموقع به دست صاحبانشان برسند.

وی با بیان اینکه قبل ایام کرونا تعداد مرسولات پستی کم بود خاطرنشان کرد:با وجود کرونا نامه رسانی که مبتلا به کرونا شود مسئولیت تحویل مرسولات به عهده دیگر همکارش می افتد که کار مارا دشوار می کند.

این مأمور پست چی درباره برخی انتقادهای مردمی از دیر رسیدن برخی مرسوله‌ها می‌گوید:  یکی از عوامل، ننوشتن آدرس صحیح و کامل و نداشتن کدپستی است که همین سبب اختلال در روند کار پست و یا در بعضی مواقع  تاخیر در رسیدن مرسوله پستی به مردم می‌شود.

مدیرکل پست استان زنجان با اشاره به فعالیت پست در روزهای کرونایی اظهار داشت: کرونا تاثیری در ارائه خدمات از سوی پست زنجان نداشته بلکه کار این ارگان بیشتر هم شده است.

جواد رسولی با اشاره به اینکه در جریان شیوع ویروس کرونا قیمت ارسال مرسولات افزایش نیافته و ثابت است، اضافه کرد: خوشبختانه کار پست به حدی است که تا دورترین نقاط نیز مرسولات ارسال می‌شود ولی شرکت های موازی پست از این کار پرهیز می کنند.

وی با بیان اینکه حدود ۶۰ نامه رسان درشهرهای کل استان فعال است تصریح کرد:از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۲۰ نفر از کارکنان اداره کل پست استان زنجان به این ویروس مبتلا اما پس از بهبودی در محل کار خود حاضر شدند و با تمام توان مشغول خدمات رسانی به مردم هستند.
رسولی از آغاز واکسیناسیون کرونا کارکنان پست استان زنجان خبر داد و گفت: اولویت واکسیناسیون با نامه رسان های این ارگان انجام شده است.

مدیرکل پست استان زنجان افزود: پست رونق کسب و کار، تجارت الکترونیک و ایجاد فرهنگ خرید و فروشی اینترنتی با استفاده بانک اطلاعاتی کدپستی 10 رقمی را ایجاد کرده و خدماتی که از سوی پست ارائه می‌شود سبب صرفه جویی در وقت و کاهش آلودگی هوا و ترددهای غیرضروری شده است.

این مقام مسئول با اشاره به استقبال مردم از پست گفت: یکی از دلایلی که مردم پست را برای جابه‌جایی مرسولات خود انتخاب می‌کنند، در کنار تغییر فرهنگ خرید در دوران کرونا، هزینه‌های بسیار پایینی است که این بخش دارد.

رسولی افزود:امروز نامه‌ها تبدیل به بسته‌های پستی با حجم و وزن زیاد شده و بیشتر آنها همان خرید و فروش‌های اینترنتی است که مردم به دلیل شرایط بهداشتی در فضای فیزیکی انجام نمی‌دهند و در خانه می‌مانند تا از سوی توزیع کننده پستی به دست آنها برسد.

مدیرکل پست استان زنجان با اشاره به شناسایی نیازمندی‌های صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی و غرفه‌های بازار الکترونیک، گفت: در همین راستا با 102 فروشگاه اینترنتی قرارداد بسته شده است که با پست همکاری دارند.

این مقام مسئول در خصوص نقاط دسترسی به پست در استان برای ارائه خدمات به همشهریان، تصریح کرد: ۹۰ دفتر ICT روستایی، ۱۷۲ نمایندگی روستایی، ۱۰۰ دفتر پیشخوان خدمات دولت و بخش غیردولتی و ۱۰ دفتر پستی دولتی در سطح استان مستقر است.

رسولی با اشاره به تغییرات صورت گرفته و ابتکار در نحوه تحویل مرسولات به موزعین، خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و برای به حداقل رساندن آلودگی مرسولات، پست استان نسبت به تهیه قفسه‌هایی دو طرفه و مجزا برای موزعین اقدام کرده است.

خبرنگار:نرگس رسولی

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

مسئولان آموزشی باید به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه مسئولان آموزشی باید در کنار همه نیروها بوده و به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند، تصریح کرد: پاکدستی و فسادستیزی نیز باید در سرلوحه کار قرار گیرد.

منتشر شده

در

توسط

مسئولان آموزشی باید به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مهدی فیاضی در آیین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان، اظهار کرد: یکی از موارد مورد توجه در مدیریت آموزش‌وپرورش، نگاه جامع به بیانیه گام دوم انقلاب است؛ چراکه چشم‌انداز آینده فرزندان‌مان در آن ترسیم شده است.

وی با بیان اینکه فرهنگیان قشری هستند که آینده‌سازان را تربیت می‌کنند، تصریح کرد: فرهنگیان باید مرجع الگوگیری در جامعه باشند؛ چراکه این قشر در تعامل مستقیم با کودکان و نوجوانان ما هستند و می‌توانند در شکل‌گیری شخصیتی آن‌ها نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

این مسئول در ادامه به ضرورت تقویت شورای آموزش‌وپرورش در استان اشاره کرد و یادآور شد: جلب مشارکت نخبگان در راستای پیشبرد اهداف در آموزش‌وپرورش حائز اهمیت است و انتظار داریم در استان از این ظرفیت استفاده شود؛ در کنار آن ایجاد حلقه مدیریتی جدید و بهره‌مندی از توان فرهنگیان جوان در سمت‌های مختلف نیز کارگشا بوده و از انتظارات وزارتخانه به‌شمار می‌آید.

فیاضی همچنین با بیان اینکه مسئولان آموزشی باید در کنار همه نیروها بوده و به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند، تصریح کرد: پاکدستی و فسادستیزی نیز باید در سرلوحه کار قرار گیرد.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش به اهمیت ساماندهی هدایت تحصیلی برای رشته‌های متوازن اشاره و خاطرنشان کرد: این موضوع حائز اهمیت است باید به رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای توجه کنیم، بزرگ‌ترین مشکل ازدواج دیرهنگام، کارآفرین نبودن فرزندان ما است.

ادامه مطلب

اجتماعی

آغاز مرمت دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در زنجان

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت:دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در آزمایشگاه موزه ذوالفقاری این استان برای ثبت در سامانه جام در حال مرمت است.

منتشر شده

در

توسط

آغاز مرمت دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری حاصل کاوش­های پیشین در پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه در حال مرمت، پاک‌سازی و تثبیت برای ثبت در سامانه جام است.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان اضافه کرد: این اموال فرهنگی و تاریخی طی ۶ ماه کار پژوهشی و علمی و با تشخیص لایه‌های مختلف خوردگی، برداشت لایه‌های اضافی، زدودن محصولات خوردگی و مستند نگاری در آزمایشگاه تخصصی موزه ذوالفقاری توسط متخصصین در حال مرمت است.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان زنجان است، افزود:عملیات انجام‌شده بر روی این سکه‌ها شامل پاک‌سازی سطحی، رفع گرد و غبار، پاک‌سازی شیمیایی، مکانیکی و تثبیت است.

ارجمند بیان کرد: فلزات از آن دسته آثاری هستند که وقتی از خاک خارج شوند تحت تأثیر شرایط محیطی جدید، روند خوردگی مجدد در آنها آغاز گذشته و در صورتی‌ که اقدامات مرمتی و حفاظتی انجام نگردد ممکن است دچار آسیب‌دیدگی جدید شود به همین دلیل نیاز است اقدامات حفاظت و مرمتی بر روی این آثار صورت می‌گیرد.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت:در صورت درخواست مالکان اشیای تاریخی، امکان انجام اقدامات مرمتی و حفاظتی برای این آثار در کارگاه‌های مرمتی زیر نظر اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فراهم است.

ادامه مطلب

اجتماعی

جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان برگزار می شود

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان اجرای جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان و مسئول کمیته کودک و نوجوان چهل و سومین ستاد دهه مبارک در جمع خبرنگاران با تشریح برنامه های کانون در این دهه گفت: فضا سازی، معرفی شخصیت، معرفی وقایع و سرزمین، معرفی کتاب، حفظ سوره ی فجر، نشریه نگاری، قصه گویی، سرود، شعرخوانی، شعار نویسی و چالش بهترین شعار برای دهه ی فجر سال جاری بخشی از برنامه های این دهه است.

شیرین دارایی افزود: بازدید مجازی از جمازان و مرقد مطهر بنیانگزار جمهوری اسلامی، پخش کلیپ و نمایش و جشن و جنگ های متعدد در مراکز به صورت مشارکتی با سازمانهای دیگر در۱۷ مرکز فرهنگی هنری و ۱۳ کتابخانه سیار و پستی پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: اجرای نمایش عروسکی کتابخانه ای کتاب نمایش در مدارس شهری و روستایی مهد کودک ها و مدارس استثنایی توسط کتابرسانان سیار شهرستان اجرا خواهد شد.

این مسئول با اشاره به قصه گویی توسط مربیان کانون پرورش فکری استان با موضوع دهه فجر تصریح کرد: ضبط قصه های رادیویی در صورت موافقت و همکاری صدای زنجان و اجرای جشن انقلاب به صورت مشارکتی توسط مراکز شماره یک ، دو و سه زنجان برای این دهه پیش بینی شده است.

دارایی خاطرنشان کرد: غبار روبی مزار شهدا و تجلیل از خانواده معزز شهدا ی انقلاب (حداقل ۲ خانواده ی معظم)، برگزاری ویژه برنامه روز فناوری فضایی در مرکز علوم و نجوم و افتتاح انجمن نجوم و مسابقات لیگ فوتبال دستی در ۳ مرکز در صورت مساعد بودن شرایط حضور اعضا و برگزاری جلسات نقد کتاب در مراکز دارای مربی ادبی با عنوان فجرانه از دیگر برنامه های این ایام است.

شیرین دارایی افزود: ویژه برنامه روز فناوری فضایی در مرکز علوم و نجوم و افتتاح انجمن نجوم برای کودکان و نوجوانان در طول دهه فجر برگزاری می شود .

وی اظهار داشت: از کتاب سپیدار( در صورت صدور مجوز و انتشار کتاب) با حضور اعضای انجمن رونمایی و تجلیل از اعضای فعال انجمن و اعضای برگزیده مهرواره ها ( همراه با جشن ۱۶ مین سالگرد انجمن ادبی سپیدار) صورت می گیرید.

ادامه مطلب

برترین ها