با ما همراه باشید

اجتماعی

نه سرما،نه گرما،نه کرونا/پست در هر شرایطی امین مردم است

۳۹سال دارد کار هر روزش تحویل بسته های پستی و رساندن آن ها به دست مردم است در سرما و گرما سوار بر موتورش مسیرهای میانبر شهر را در ذهنش مرور می کند.

منتشر شده

در

نه سرما،نه گرما،نه کرونا/پست در هر شرایطی امین مردم است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،پست‌چی‌ها از جمله قشرهای زحمت‌کشی هستند که با شیوع ویروس کرونا نه تنها خانه نشین نشدند بلکه با حضور در صحنه در دل خطر و جابه جایی مرسوله‌ها باعث ماندگاری بیشتر مردم در خانه‌ها و پیشگیری از گسترش بیشتر بیماری کرونا در شهر هاو روستاها شدند.

نه سرما،نه گرما،نه کرونا/پست در هر شرایطی امین مردم است

ایوب غلامی دیپلمه با 10سال سابقه کار به عنوان کارمند نمونه اداره پست استان زنجان در سال ۹۹،بسته های پستی مردم را به مقصد می رساند کارش را دوست دارد و حاضر نیست به غیر از کار خود در شغل دیگری فعالیت کند.

شاید کار ماموران پستی کمتر به چشم دیگران بیاید، مخصوصا در ماههایی که کرونا شایع شده حجم کار از ۷۰ تا ۱۰۰ مقصد در روز به ۱۵۰ تا ۲۰۰ مقصد افزایش یافته است و تمام روشنایی روز را با موتور در سطح شهر می چرخد.

وی می‌گوید: در این روزها نیاز مردم به دریافت خدمات پستی بیشتر شده‌است، بسیاری از خانواده‌ها و کسب و کارها برای پیشگیری از ابتلا به کرونا خریدهای خود را  اینترنتی انجام می‌دهند و همین امر باعث شده کار اداره پست بویژه پست‌چی‌ها بیشتر شود.

غلامی در حالی که نگران شروع ساعت کاریش است که تحویل بسته ها با تاخیر صورت نگیرد  ادامه می‌دهد: با وجود همه مشکلات و کمبودها در این مدت هیچ یک از پست‌چی‌ها در انجام وظیفه کوتاهی نکرده‌اند و تلاش شده بسته‌ها و مرسوله‌های پستی مردم بموقع به دست صاحبانشان برسند.

وی با بیان اینکه قبل ایام کرونا تعداد مرسولات پستی کم بود خاطرنشان کرد:با وجود کرونا نامه رسانی که مبتلا به کرونا شود مسئولیت تحویل مرسولات به عهده دیگر همکارش می افتد که کار مارا دشوار می کند.

این مأمور پست چی درباره برخی انتقادهای مردمی از دیر رسیدن برخی مرسوله‌ها می‌گوید:  یکی از عوامل، ننوشتن آدرس صحیح و کامل و نداشتن کدپستی است که همین سبب اختلال در روند کار پست و یا در بعضی مواقع  تاخیر در رسیدن مرسوله پستی به مردم می‌شود.

مدیرکل پست استان زنجان با اشاره به فعالیت پست در روزهای کرونایی اظهار داشت: کرونا تاثیری در ارائه خدمات از سوی پست زنجان نداشته بلکه کار این ارگان بیشتر هم شده است.

جواد رسولی با اشاره به اینکه در جریان شیوع ویروس کرونا قیمت ارسال مرسولات افزایش نیافته و ثابت است، اضافه کرد: خوشبختانه کار پست به حدی است که تا دورترین نقاط نیز مرسولات ارسال می‌شود ولی شرکت های موازی پست از این کار پرهیز می کنند.

وی با بیان اینکه حدود ۶۰ نامه رسان درشهرهای کل استان فعال است تصریح کرد:از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۲۰ نفر از کارکنان اداره کل پست استان زنجان به این ویروس مبتلا اما پس از بهبودی در محل کار خود حاضر شدند و با تمام توان مشغول خدمات رسانی به مردم هستند.
رسولی از آغاز واکسیناسیون کرونا کارکنان پست استان زنجان خبر داد و گفت: اولویت واکسیناسیون با نامه رسان های این ارگان انجام شده است.

مدیرکل پست استان زنجان افزود: پست رونق کسب و کار، تجارت الکترونیک و ایجاد فرهنگ خرید و فروشی اینترنتی با استفاده بانک اطلاعاتی کدپستی 10 رقمی را ایجاد کرده و خدماتی که از سوی پست ارائه می‌شود سبب صرفه جویی در وقت و کاهش آلودگی هوا و ترددهای غیرضروری شده است.

این مقام مسئول با اشاره به استقبال مردم از پست گفت: یکی از دلایلی که مردم پست را برای جابه‌جایی مرسولات خود انتخاب می‌کنند، در کنار تغییر فرهنگ خرید در دوران کرونا، هزینه‌های بسیار پایینی است که این بخش دارد.

رسولی افزود:امروز نامه‌ها تبدیل به بسته‌های پستی با حجم و وزن زیاد شده و بیشتر آنها همان خرید و فروش‌های اینترنتی است که مردم به دلیل شرایط بهداشتی در فضای فیزیکی انجام نمی‌دهند و در خانه می‌مانند تا از سوی توزیع کننده پستی به دست آنها برسد.

مدیرکل پست استان زنجان با اشاره به شناسایی نیازمندی‌های صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی و غرفه‌های بازار الکترونیک، گفت: در همین راستا با 102 فروشگاه اینترنتی قرارداد بسته شده است که با پست همکاری دارند.

این مقام مسئول در خصوص نقاط دسترسی به پست در استان برای ارائه خدمات به همشهریان، تصریح کرد: ۹۰ دفتر ICT روستایی، ۱۷۲ نمایندگی روستایی، ۱۰۰ دفتر پیشخوان خدمات دولت و بخش غیردولتی و ۱۰ دفتر پستی دولتی در سطح استان مستقر است.

رسولی با اشاره به تغییرات صورت گرفته و ابتکار در نحوه تحویل مرسولات به موزعین، خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و برای به حداقل رساندن آلودگی مرسولات، پست استان نسبت به تهیه قفسه‌هایی دو طرفه و مجزا برای موزعین اقدام کرده است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

چهل و چهارمین مسابقات قرآنی مرحله استانی اوقاف زنجان به کار خود پایان داد

مرحله استانی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف طی ۲ روز و با شرکت بیش از ۱۲۰ نفر در حسینیه اعظم زنجان برگزار و نفرات برگزیده آن معرفی شدند.

منتشر شده

در

توسط

چهل و چهارمین مسابقات قرآنی مرحله استانی اوقاف زنجان به کار خود پایان داد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در مرحله استانی مسابقات قرآنی در استان زنجان در مجموع ۱۲۰ نفر برگزیده مرحله شهرستانی بالای ۱۸ سال حضور داشتند که ۵۷ نفر از آنان برادر و ۶۳ نفر خواهر بودند.

مرحله شهرستانی مسابقات اوقاف زنجان در ماه های تیر و مرداد سال جاری در شهرستانهای مختلف استان برگزار شد و برگزیدگان هر رشته به مرحله استانی راه یافتند.

مقام نخست  را در بخش بانوان و رشته حفظ کل رقیه مرادلو کسب نمود، زینب غنی‌لو به رتبه دوم دست یافت و ثریا آقامحمدی سوم شد.

در رشته حفظ ۵ جزء شهلا نصیری، مریم عزتی‌فرد و آرزو قاضی‌لو به ترتیب نفرات اول و سوم شناخته شدند و هیئت داوران خدیجه شهبازی، معصومه زلفخانی و مینا عظیمی را به عنوان نفرات اول تا سوم رشته حفظ ۲۰ جزء معرفی کردند.

در رشته حفظ ۱۰ جزء نیز نرگس سپهری موفق به کسب مقام اول شد و لیلی عبدی جایگاه دوم را تصاحب کرد و معصومه پیرمحمدی عنوان سوم را به دست آورد.

در رشته قرائت تحقیق معصومه کاج، معصومه دانایی و فاطمه رحیمی به ترتیب عناوین اول تا سوم را از آن خود کردند. در رشته قرائت ترتیل نیز مریم فضلی، رقیه حسنلو و نسیبه علیمحمدی رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

همچنین در بخش آقایان علی غلام‌آزاد، محمدامین نجفی و مصطفی محمدی توانستند در رشته حفظ کل عناوین اول تا سوم را از آن خود کنند.

در رشته حفظ ۲۰ جزء حمید جهانشاهلو اول و داود حسین‌پناه دوم شدند و فردی در این بخش حائز مقام سوم نشد.

در رشته حفظ ۱۰ جزء، داوران مهدی نوری، علیرضا زینعلی و مسعود محمودآبادی را به عنوان نفرات اول تا سوم برگزیدند.

در رشته حفظ ۵ جزء نیز همزه‌علی فرهادی رتبه اول را کسب کرد و محمد میزائی‌خانی به مقام دومی دست یافت اما رتبه سوم از آن کسی نشد.

در رشته قرائت تحقیق مهدی کرمی جایگاه نخست را به دست آورد، علیرضا عتیق‌زاده دوم شد و یوسف قنبری مقام سوم را کسب کرد. در رشته قرائت ترتیل علی قنبری رتبه اول را از آن خود کرد و رتبه‌های دوم و سوم به سعید دویران و سید مهدی موسوی رسید. در رشته اذان نیز حسین قبادی، یحیی داداشی و سجاد ملکی به ترتیب اول تا سوم شدند.

گفتنی است بیشترین تعداد شرکت کننده در رشته های دعاخوانی و تحقیق و ترتیل و در رتبه های بعد در رشته های حفظ قرآن کریم بود. 

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

معرفی آثار تولیدی کمیته کودک و نوجوان کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان برخی از آثار تولیدی این کانون به عنوان مسئول کمیته کودک و نوجوان کنگره را معرفی و تشریح کرد.

منتشر شده

در

توسط

معرفی آثار تولیدی کمیته کودک و نوجوان کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا نوری اظهار کرد: مسئولیت کمیته کودک و نوجوان کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان بر عهده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گذاشته شده و کانون نیز در این راستا با برگزاری جلسات و هماهنگی‌ها اقدام به تولیدات مختلف کرده است.

وی با اشاره به چاپ و نشر 9 عنوان کتاب که مجموعه آثار و تالیفات اعضای انجمن ادبی سپیدار کانون استان برای گرامیداشت کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان است، خاطرنشان کرد: این کتاب‌ها با همکاری نویسندگانی از اعضای انجمن ادبی سپیدار شامل خانم‌ها مریم بیات‌تبار، فاطمه قشمی و معصومه اکبری در بخش داستان و لیلا عبدی و فاطمه سلیمانی در بخش شعر است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان افزود: عناوین این کتاب‌ها نیز شامل پاورچین، اتاق آخر، نذری، یک راز سخت، عکس 2 نفره، محله آشتی‌کنان، به وقت خوشه‌های سمی، درخت پرتغال و این سایه عزیز است.

نوری، مستند بلندپرچین را از دیگر تولیدات کانون به عنوان مسئول کمیته کودک و نوجوان کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان بیان کرد و گفت: بلندپرچین، روستای شهیدپرور شهرستان ماهنشان است که بیشترین شهید را در بین روستاهای استان، تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.

وی اظهار کرد: علیرضا نوری به عنوان کارگردان و تصویربردار و داریوش نوروزی‌زاده نیز تدوین و صداگذار این مستند هستند.

نوری با اشاره به نماهنگ دفاع مقدس با عنوان «مروارید» به عنوان یکی دیگر از تولیدات کانون خاطرنشان کرد: این نماهنگ به یاد شهدای غواص دریادل به عنوان مرغابیان سرخ امام زمان(عج) تولید شده است.
وی افزود: علیرضا نوری به عنوان کارگردان، تصویربردار و خواننده، عبدالجبار کاکایی به عنوان ترانه‌ساز و محمدرضا چراغعلی نیز به عنوان آهنگساز و داریوش نوروزی‌زاده نیز به عنوان تدوینگر در این اثر، ایفای نقش کرده‌اند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان گفت: تراک موسیقی «شهر عشق» نیز از دیگر تولیدات کانون برای گرامیداشت کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان است که عبدالجبار کاکایی به عنوان ترانه‌ساز، امیرقدیانی به عنوان آهنگ و تنظیم و علیرضا نوری نیز به عنوان خواننده این اثر هستند.

نوری خاطرنشان کرد: مجری طرح و مدیر تولید هر 3 اثر مستند بلندپرچین، نماهنگ مروارید و تراک موسیقی شعر عشق به ترتیب سید شمس‌الدین موسوی و عبداله جعفری هستند.

وی با اشاره به تراک موسیقی «فردای روشن» به عنوان یکی دیگر از تولیدات کانون اظهار کرد: ترانه این اثر بر عهده رضا نیکوکار، آهنگساز و تنظیم سعید پورعلی به همراه اجرای گروه سرود کرال آفرینش کانون بوده و مجری طرح نیز علیرضا نوری است.

این مسئول یادآور شد: مجموعه قصه‌های برگزیده با عنوان «ستاره‌های بی‌غروب» نیز از دیگر تولیدات کانون به مناسبت گرامیداشت کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان در قالب فراخوان مسابقه قصه‌گویی مجازی زندگی شهدا و فرماندهان شهید استان زنجان است.

ادامه مطلب

اجتماعی

کشف و ضبط اشیای تاریخی از قاچاقچیان در شهرستان خدابنده

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان از کشف و ضبط اشیاء تاریخی در شهرستان خدابنده خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

کشف و ضبط اشیای تاریخی از قاچاقچیان در شهرستان خدابنده

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حسینعلی فضلی اظهار داشتت: در راستای حراست از میراث‌فرهنگی و ملی و مقابله با قاچاقچیان اشیاء تاریخی، با رصد اطلاعاتی و امنیتی مأموران آگاهی شهرستان خدابنده پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر حمل و قاچاق آثار و اشیاء باستانی توسط خودرویی در مسیر جاده همدان به قیدار با انجام اقدامات پلیسی و تحقیقات میدانی، خودرو را شناسایی و در عملیاتی منسجم و ضربتی آن را متوقف و اشیای تاریخی را کشف و ضبط کردند.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان افزود: در بازرسی از داخل خودرو، تعدادی اشیاء تاریخی شامل 15 کیلوگرم سنگ یاقوت سبز و قرمز، یک پیه‌سوز سفالی مایل به سرخ، یک قطعه سکه به رنگ طلائی، یک قطعه سکه نقره‌ای‌رنگ و 43 قطعه دانه تسبیح در ماشی کشف شد؛ که به‌زودی کارشناسان معاونت میراث‌فرهنگی آنها را تعیین قدمت خواهند کرد.

وی تصریح کرد: در این رابطه بلافاصله سرنشین خودرو دستگیر شد و پرونده خاطی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع ذیصلاح قضایی تحویل داده شد.

فضلی خاطرنشان کرد: بر اساس موادی از فصل نهم قانون تعزیرات، هرگونه حفاری غیرمجاز و خریدوفروش اشیا و اموال فرهنگی تاریخی جرم محسوب شده و ضمن ضبط اشیا و اموال مرتبط، برای متخلفان مجازات حبس و جریمه نقدی به همراه دارد.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها