اقتصاد

نهضت ملی مسکن بزرگ‌ترین پروژه عمرانی در طول تاریخ کشور

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی گفت:نهضت ملی مسکن بزرگ‌ترین پروژه عمرانی در طول تاریخ کشور بوده و به لحاظ کمیت این اَبَر پروژه ۲ برابر مجموع واحدهای مسکونی مهر است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ایمان اسلامیان در آیین تودیع و معارفه مدیر کل راه و شهرسازی استان زنجان، با اشاره به تلاش های انجام شده در سال های گذشته، اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی یکی از مرکز فرماندهی زیرساختی کشور است و 30درصد اقتصاد ملی در وزارت راه و شهرسازی عملیاتی می‌شود و کارگزار و مجری این 2بخش هم وزارت راه و شهرسازی است.

وی با بیان اینکه آمارها نشان می‌دهد اثربخشی و بهره‌وری فعالیت‌ها در وزارت راه و شهرسازی، تجلی کارآمدی حاکمیت و رضایتمندی مردم خواهد بود، ابراز کرد: با اثرگذاری لازم بهره‌وری و موفقیت‌ها بیشتر به نمایش گذاشته می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت سیزدهم مقرر کرده در طول چهار سال فعالیت خود، کار ساخت مسکن مهر که از 17سال قبل آغازشده است را به انجام برساند، ادامه داد: در این راستا دولت نهضت ملی مسکن را در سخت‌ترین دوران کشور از حیث منابع مالی در دستور کار قرار داد و بر مبنای اعلام سازمان برنامه‌ و بودجه فقط پنج درصد بودجه عمرانی تخصیص‌یافته است.

اسلامیان افزود: نهضت ملی مسکن بزرگ‌ترین پروژه عمرانی در طول تاریخ کشور بوده و به لحاظ کمیت این اَبَر پروژه ۲ برابر مجموع واحدهای مسکونی مهر است.

وی با بیان اینکه افزایش بهره‌وری در مدیریت منابع امری مهم است، بیان داشت: درگذشته  زیادی منابع را داشتیم و آن‌گونه که باید و شاید استفاده درستی از آن نشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی، افزود: از ابتدای حضور وزیر راه و شهرسازی در دولت سیزدهم، بحث بهبود معیشت و حقوق کارکنان این وزارتخانه به‌ویژه در سطح ادارات کل راه و شهرسازی مورد تأکید قرار گرفت و  پایین‌ترین سرانه‌ها را در بین دستگاه‌های اجرایی دارد.

اسلامیان به طرح جدید سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر جذب مؤثر نیروی انسانی در دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و  گفت: این طرح در اداره کل راه و شهرسازی زنجان به‌عنوان نخستین استان در سطح کشور اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هدف از اجرای این طرح جذب نیروهای انسانی در پست‌های کلیدی است، افزود: این مسئولیت‌ها فرصتی برای خدمتگزاری به مردم است و در این میان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان عملکرد خوبی داشته است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی، تصریح کرد: این وزارتخانه تلاش دارد با توجه به مشکلات مالی با بهره‌وری بیشتر از منابع استفاده کند چراکه با منابع دولتی امکان پیشبرد اقدامات به‌ویژه در ساخت مسکن ملی وجود ندارد و مردمی سازی بسیار مهم است.

اسلامیان افزود: شفافیت و عدالت در توزیع فرصت‌ها از مباحث مورد توجه وزارت راه و شهرسازی است و : بحث فساد ستیزی و شفافیت با بگیروببند امکان‌پذیر نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا