اجتماعی

نمایش خیمه‌ شب‌بازی در محوطه موزه مردان نمکی زنجان برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: استقبال از این برنامه در محوطه موزه مردان نمکی زنجان بسیار خوب بوده و این موضوع نشانگر ظرفیت بسیار ارزنده‌ی مردان نمکی در این استان برای مردم استان و گردشگران در این موزه تاریخی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان افزود: این عروسک‌ها شکل ظاهری مردان نمکی را داشت و فضاسازی معدن نمک چهرآباد در حین اجرا فراهم شد. در این نمایش نشان داده شد که نمک درگذشته بسیار ارزشمند بوده و حکم طلا را داشته است، طوری که به سربازان به‌عنوان حقوق، نمک پرداخت می‌کردند و نحوه کشف مردان نمکی در قالب داستان و شعر برای کودکان و گردشگران به نمایش گذاشته شد.

ارجمند بیان کرد: این نمایش علاوه بر حضور مردم و گردشگران در حیاط موزه مردان نمکی زنجان به‌ صورت زنده در اینستاگرام اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان پخش شد.

سیاوش ستاری، کارگردان برنامه خیمه‌شب‌بازی خاطرنشان کرد: هنر نمایش سنتی خیمه‌شب‌بازی؛ همواره یکی از مهم‌ترین شیوه‌ها و گونه‌های تولید آثار نمایشی در تاریخ هنر نمایش ایران شناخته می‌شود. آن چیزی که در نمایش خیمه‌شب‌بازی خیلی اهمیت دارد، ارتباطی است که این عروسک با مخاطب دارد. نمایش‌های شادی‌آور خود نیز به چند دسته تقسیم می‌شوند که یکی از این دسته‌ها به نمایش عروسکی که نمایش خیمه‌شب‌بازی یکی از آن‌هاست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا