اجتماعی

نمایشگاه ملی صنایع‌دستی در زنجان برگزار می‌شود

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان زنجان گفت: نمایشگاه ملی صنایع‌دستی و هنرهای سنتی به مدت 4 روز با حضور هنرمندان و صنعتگرانی از 31 استان‌ کشور در زنجان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،الناز خدایی فرد ‌اظهار داشت: این نمایشگاه ملی از تاریخ 19 تا 22 مهر‌ماه در زنجان توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان در محل دائمي شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان زنجان (کاسپین) برگزار خواهد شد.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان زنجان افزود: نمایشگاه ملی صنایع‌دستی در کنار پانزدهمین جشنواره آش ایرانی با حضور همه اقوام ايراني در 120 غرفه در شهر زنجان برپا خواهد شد که 30 غرفه متعلق استان زنجان و 90 غرفه متعلق به استان‌های دیگر است.

وی تأکید کرد: یکی از موضوعات مهم در این نمایشگاه حضور پررنگ شهرها و روستاهای جهانی و ملی صنایع‌دستی است و دستاوردهای این شهرها و روستاها در این نمایشگاه باید به شکل مناسبی معرفی خواهد شد.

خدایی فرد خاطرنشان کرد: ساعت بازدید از نمایشگاه 16 تا 22 تعیین‌شده است اما احتمال اینکه ساعت نمایشگاه افزایش یابد وجود دارد، مکاتبه‌های لازم دراین‌باره انجام‌شده است.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان زنجان افزود: اجرای موسیقی محلی استان‌ها، اجرای مسابقه و سرگرمی، اجرای آیین‌های بومی و محلی استان‌ها ازجمله جانبی این جشنواره برنامه‌های پانزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا