با ما همراه باشید

اجتماعی

نماز عامل وحدت در امت اسلام است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با بیان اینکه نماز عامل وحدت در امت اسلام است، اظهار داشت: همه امت اسلام با تمام فرقه هایی که در آن وجود دارد، در نماز اشتراک دارند.

منتشر شده

در

نماز عامل وحدت در امت اسلام است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ابوالفضل رفیعی در آیین اختتامیه جشنواره سراسری فرهنگی، هنری و پژوهشی نماز(معراج) با بیان اینکه نماز در سطح فردی نیاز فطری هر انسان است، اظهار داشت: در خصوص اثرات اجتماعی نماز می توان گفت که این فریضه الهی یک سبک زندگی را برای ما ترسیم می کند.

وی با بیان اینکه نماز عامل وحدت در امت اسلام است، اظهار داشت: همه امت اسلام با تمام فرقه هایی که در آن وجود دارد، در نماز اشتراک دارند.

رفیعی خاطرنشان کرد: در حوزه کنترل آسیب های اجتماعی، نماز از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا که این فریضه الهی در کاهش آسیب ها و ایجاد زندگی سالم موثر است و جامعه را در مسیر مناسب قرار می دهد.

وی افزود: آمارها هم نشان می دهد که در ایام و ماه هایی که در آن ها روح عبادت و معنویت در جامعه تقویت می شود، میزان جرائم نیز کاهش پیدا می کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: با وجود استقرار نظام اسلامی و ادعایی که در خصوص جامعه اسلامی داریم، موضوع نماز آن طور که باید و شاید در شأن نظام و جامعه اسلامی نیست و در این مورد در زمینه اقدامات ترویجی و تبلیغی جای کار زیاد داریم.

وی به لزوم استفاده از ظرفیت هنر در ترویج نماز اشاره کرد و افزود: آثار هنری که بتواند به طور غیرمستقیم، کارهای ترویجی و تبلیغی را در خصوص نماز برای نسل جدید ارائه کنند کم داریم.

رفیعی ادامه داد: اکنون همه افراد بخش قابل توجهی از وقت خود را با رسانه می گذرانند، از این رو این بستر ابزاری است که اگر از آن غفلت کنیم، فقط تهدیدها و آسیب هایش را خواهیم دید، در صورتی که در بهره گیری از فضای مجازی و رسانه ملی می توانستیم بهتر عمل کنیم.

وی افزود: با ظرافت می توان از ابزار هنر در زمینه ترویج نماز استفاده مطلوبی کرد.

رفیعی اظهار داشت: در برنامه ریزی مختلف ما هم خیلی نماز پایه نیست، در حالی که خود نماز به زندگی شخصی و اجتماعی نظم می دهد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: در ستاد اقامه نماز و دستگاههای اداری و اجرایی استان فعالیت های مختلفی در حوزه ترویج نماز صورت می گیرد ولی فعالیت ها باید خیلی بیشتر از این باشد و اقدامات از حالت صرفا اداری خارج شود، در این خصوص باید جذابیت ها را به ویژه برای نسل نوجوان و جوان افزایش دهیم.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان از برگزاری فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی به میزبانی استان زنجان خبر داد؛

منتشر شده

در

توسط

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد رضا انصاری اظهار داشت: با عنایت به جایگاه و اهمیت مسابقات آزاد مهارت و تاکیدات ریاست محترم سازمان مبنی بر ارج نهادن هرچه بیشتر به این مسابقات، با در نظر گرفتن ارزش والای مهارت و آموزش‌های مهارتی در میان جامعه در شناسایی استعدادهای برتر و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در بخش صنعت می باشد.

وی با توجه به این‌که استان زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله از سوی یونسکو معرفی گردیده و یکی از قطب‌های تولید ملیله در کشور شناخته می‌شود،تصریح کرد: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با هماهنگی دفتر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان متبوع به منظور شناسایی نخبگان مهارتی و هدایت آن‌ها به سوی اشتغال و بازار تولید با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استانداری زنجان، شورای اسلامی و شهرداری زنجان، اتاق تعاون، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی، شرکت فرتاک و صدای و سیمای مرکز زنجان در نظر دارد اولین مسابقات مهارت آزاد در رشته ملیله سازی را در سطح کشوری با هدف شناسایی استاد کاران و نخبگان ملیله سازی برگزار نماید.

 ثبت نام مسابقات از تاریخ 1400/11/04 الی 1400/11/12 از طریق سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرس www.zntvto.ir/olympiad خواهد بود.

نحوه برگزاری و شرح فنی مسابقات و لیست ابزار همراه در سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرسwww.zntvto.ir   بارگزاری گردیده است

مسابقات ملیله سازی به صورت حضوری و آزمون عملی پروژه در روز پنج‌شنبه تاریخ 1400/11/28 در مدت زمان 8 ساعته برگزار خواهد شد.

 مراسم اختتامیه و تجلیل از نخبگان مهارتی رشته ملیله سازی روز جمعه تاریخ 400/11/29 با حضور مسؤولین محترم استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

 به نفرات برتر در رتبه های اول تا سوم مرحله کشوری جوایز نفیسی اهداء خواهد شد.

لازم به ذکر است جهت کسب اطلاعات بیشتر با آقای علی ملکی مسئول امور مسابقات استان با شماره های 02433036325 و 09123423698 تماس حاصل فرمایند.

ادامه مطلب

اجتماعی

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

کارشناس هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه از فردا شب سامانه جدید بارشی با بارش‌های پراکنده در استان فعالیت خواهد کرد گفت: در حال حاضر آسمان صاف و وضعیت جوی استان پایدار است که گاهی با وزش باد همراه خواهد شد.

منتشر شده

در

توسط

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سلطانی اظهار داشت: روز پنج شنبه وزش باد نسبتا شدید را همراه با بارش پراکنده برف خواهیم داشت که در گردنه‌های استان احتمال کولاک برف نیز خواهد بود.

وی با اعلام اینکه این سامانه بارشی از روز جمعه استان را ترک می‌کند و شرایط پایدار می‌شود گفت: دمای هوا نیز طی دو روز آینده افزایش نسبی خواهد داشت و پیش بینی می‌شود این افزایش ۶ تا ۸ درجه باشد.

کارشناس هواشناسی استان با اشاره به اینکه هوا از روز جمعه مجددا سرد خواهد شد افزود: در شبانه روز گذشته زنجان با دمای ۱۲ درجه زیر صفر دومین مرکز سرد کشور و خیرآباد با دمای ۲۱ درجه زیر صفر دومین ایستگاه سرد کشور بود.

در همین مدت چورزق با دمای ۱۳ درجه بالای صفر گرمترین ایستگاه هواشناسی استان بوده است.
دمای فعلی زنجان هم ۱۱ درجه زیر صفر است که نسبت به دیروز یک درجه کاهش دارد.

ادامه مطلب

اجتماعی

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: توزیع رایگان 15 هزار قرص نان در سطح شهر و روستاهای صعب العبور استان انجام شد.

منتشر شده

در

توسط

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی‌الله زمانی، اظهار داشت: با توجه به بارندگی برف در روزهای اخیر و یخبندان و نیز عدم امکان تردد در مسیرهای شهری و همچنین جاده‌های مواصلاتی شهر به روستا، این اداره کل در راستای رفاه حال هم استانی‌های عزیز و دسترسی سریع به نان توزیع رایگان 15 هزار قرص نان از طریق اصناف منتخب و روستاهای تابعه استان اقدام کرده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان تصریح کرد: با تمهیدات به عمل آمده و هماهنگی‌های صورت گرفته با اتحادیه نانوایان و اتحادیه خواربارفروشان این مقدار قرص نان در سطح شهر زنجان بین 14 واحد منتخب از قبیل خوار و بار فروش و فروشگاه‌های مواد غذایی و همچنین در روستای های صعب العبور توزیع شد.

وی در پایان وی تاکید کرد: هیچگونه مشکلی در تامین زنجیره غذایی نان در استان نبوده و این اداره کل نسبت به پیگیری اموارات محوله بصورت شبانه‌روزی در راستای ارائه خدمات به هم استانی‌های عزیز در حال انجام وظیفه است.

ادامه مطلب

برترین ها