اجتماعی

نقش مهم احزاب سیاسی در ایجاد روحیه مطالبه گری مردم

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با اشاره به نقش احزاب ، جریان ها و تشکل های مردمی در پویایی و تحرک جامعه گفت : احزاب سیاسی می توانند در ایجاد روحیه مطالبه گری در مردم و پیگیری مشکلات جامعه نقش مهمی را ایفا نمایند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،اعضاء خانه احزاب و تشکل های استان با حضور در صدا و سیما با رئیس رسانه استانی دیدار و تبادل نظر کردند.

محسن لطیفی در جریان این دیدار با تأکید بر لزوم فعالیت پویا و موثر احزاب و تشکل های مردم محور اظهار داشت : کارکرد احزاب و تشکل ها می بایست در راستای افزایش آگاهی سیاسی، نقد و بررسی عملکرد مسئولین ، افزایش میزان مشارکت مردم در رویدادهای سیاسی و اجتماعی و پیگیری حقوق عامه باشد .

وی با اشاره به نقش احزاب ، جریان ها و تشکل های مردمی در پویایی و تحرک جامعه تصریح کرد : احزاب سیاسی می توانند در ایجاد روحیه مطالبه گری در مردم و پیگیری مشکلات جامعه نقش مهمی را ایفا نمایند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با اشاره به نقش و ماموریت های رسانه ملی گفت : صدا و سیما به عنوان بزرگترین نهاد فرهنگی نقش و وظیفه مهمی در حوزه فرهنگ‌سازی برعهده دارد از این رو برای صدا و سیما در حوزه‌های مختلف ماموریت های مهمی تعریف شده و حوزه کار آن بسیار گسترده است که برای رسیدن به اهداف متعالی رسانه حمایت همگانی را می طلبد.

لطیفی با اشاره به اهمیت ایجاد ارتباط دو سویه میان مردم و مسئولین گفت : امروز اهمیت تعامل و ارتباط سازنده بین مردم و مسئولین نظام در جهت افزایش رضایتمندی عمومی و بالا بردن روحیه امید نشاط و شادابی در جامعه مهم و حیاتی بوده و نقش رسانه ها به ویژه رسانه ملی در این خصوص بسیار ویژه و تاثیرگذار است.

وی به افزایش قابل توجه برنامه‌های شبکه استانی در حوزه مطالبه‌گری و ایجاد این روحیه در مردم اشاره کرد و گفت : در این حوزه برنامه‌ ریزی‌های خوبی در شبکه اشراق صورت گرفته و برنامه‌های متنوعی در دست تولید و اجرا می باشد تا بتوان ضمن پیگیری مشکلات و مطالبات به حق مردم ، ارتباطی دوسویه ، هدفمند و موثر بین مردم و مسئولین دستگاههای اجرایی ایجاد کرد.

دبیر خانه احزاب و تشکل های استان هم در این دیدار با اعلام این مطلب که بیش از 50تشکل و حزب در استان زنجان فعالیت دارند افزود:ارتقا و افزایش سطح آگاهی مردم به ویژه نسل جوان ، رشد افکار عمومی در امور سیاسی جامعه ، افزایش حضور مردم در صحنه های اجتماعی و بیان نقش احزاب از اهداف این تشکل ها می باشد.

عباسی به نقش صداوسیما به عنوان اثرگذارترین رسانه اشاره کرده و گفت : صداوسیما می تواند در ایجاد و افزایش روحیه مطالبه گری در مردم که امروز یکی از مهم‌ترین نیازهای استان است نقش موثری را ایفا نماید.

در ادامه این جلسه سایر اعضای حاضر دیدگاه‌ها، نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص رویکردها و برنامه های شبکه استانی بیان کردند.

افزایش بینش سیاسی، حقوقی و اجتماعی مردم ، ایجاد و گسترش بیشتر روحیه مطالبه گری در استان ، شناساندن ظرفیت‌های فراوان استان در حوزه های مختلف، افزایش مشارکت جریان‌های سیاسی در سطح استان برای پویایی و اثرگذاری بیشتر، پرداخت بیش از پیش به مسائل توسعه شهری و روستایی و …. از جمله محورهای مطرح شده در این جلسه بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا