با ما همراه باشید

اقتصاد

نفس ها به مهر ایران جان گرفت

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استان زنجان از برگزاری آئین فاز دوم مشارکت بانک مهر ایران در اهداء تجهیزات پزشکی مرتبط با کرونا ویروس (طرح شهید سلیمانی) به دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خبر داد.

منتشر شده

در

نفس ها به مهر ایران جان گرفت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، این مراسم  در قرارگاه پیشگیری و مدیریت کرونا ویروس استان زنجان و با حضور هیات رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی این استان برگزار شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به درک عمیق بانک مهر ایران نسبت به شرایط کشور در خصوص بیماری کرونا،اظهار داشت: مشارکت بانک مهر ایران در حوزه تامین سلامت شهروندان را اقدامی بسیار با ارزش و پسندیده دانست که بار دیگر بیانگر اهداف نیک اندیشانه ی این بانک در خدمت به مردم بوده که این نوع اقدامات و مساعدت ها قطعا می تواند زمینه ی آرامش بیماران کرونایی و کادر درمان را به همراه داشته باشد. و همین پشتوانه ی عظیم مردمی، بزرگترین سرمایه برای بانک مهر ایران به حساب می آید که، همواره در اجرای برنامه های سلامت محور پیشگام بوده است.

در ادامه مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استان زنجان، ضمن قدردانی از تلاش های مجاهدانه ی کادر درمان از زمان شروع کرونا ویروس تاکنون گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به عنوان نخستین و بزرگترین بانک تخصصی قرض الحسنه کشور، با گذر از ١١ میلیون مشتری و پرداخت ١٠ میلیون فقره وام قرض‌الحسنه تا به امروز، با ۵٣٠ شعبه در سراسر کشور در حال خدمت به هم وطنان شریف است.

حسن خانمحمدی در خصوص برنامه های مرتبط با مسئولیت های اجتماعی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در حوزه بهداشت و درمان گفت: بانک مهر ایران در اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که فرموده اند «مسئله اصلی کشور بیماری کرونا است»، با مشارکت در طرح شهید سلیمانی، مبلغ ٣٠٠ میلیارد ریال را در ٢ فاز از محل درآمدهای وجه التزام بانک برای تهیه ٢۵٠٠٠ قلم تجهیزات پزشکی مورد نیاز پیشگیری، واکسیناسیون، درمان و کنترل بیماری کووید-١٩ با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شرح زیر اختصاص داده است:
١) مشارکت در فاز نخست طرح شهید سلیمانی: خرید اقلام مورد نیاز پیشگیری، درمان و کنترل بیماری کووید-١٩ به مبلغ کل ١٣٠ میلیارد ریال که به صورت کامل اجرایی شده است. در طرح مذکور در مجموع حدود ١۵٠٠٠ قلم تجهیزات پزشکی شامل: دستگاه کپسول اکسیژن، مانومتر و ترالی، دستگاه ضد عفونی کننده UV، دستگاه تب سنج لیزری و دستگاه پالس اکسی متر بین ۶٣ دانشگاه علوم پزشکی و ١٢۶٠ مرکز بهداشتی منتخب و پایگاه سلامت در سراسر کشور توزیع شده است.

٢) مشارکت در فاز دوم طرح شهید سلیمانی: خرید تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای درمان، کنترل و واکسیناسیون بیماری کووید-١٩ به مبلغ کل ١٧٠ میلیارد ریال در حال اجرا است. در این فاز حدود ١٠٠٠٠ قلم تجهیزات پزشکی شامل: دستگاه اکسیژن ساز، دستگاه تب سنج لیزری، دستگاه پالس اکسی متر، ترالی اورژانس و بارکد خوان برای توزیع بین مراکز بهداشتی و پایگاه های سلامت منتخب سراسر کشور تهیه شده است.

وی افزود: بانک مهر ایران در طرح شهید سلیمانی، تعداد ٣۴۵ قلم به ارزش تقریبی ٧ میلیارد و ١٠٠ میلیون ریال، شامل: کپسول اکسیژن، دستگاه اکسیژن ساز، ترمومتر حرفه ای، پالس اکسی متر، بارکد خوان و ترالی اورژانس به استان زنجان اختصاص داده که در میان دانشکده های علوم پزشکی و مراکز بهداشتی و پایگاه های سلامت منتخب استان توزیع شده است.

خانمحمّدی در رابطه با این اقدام بانک تصریح کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با تصویب مجمع عمومی سالیانه خود برای نخستین بار در کشور، وجه التزام( جریمه دیر کرد) که بر اساس قانون دریافت می شود را به انجام کارهای عام المنفعه اختصاص می دهد که مشارکت در برنامه‌های پیشگیری، کنترل و درمان بیماری کرونا در همین راستا انجام شده است.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استان زنجان در پایان گفت: از عموم اشخاص حقوقی و حقیقی انتظار می رود در خصوص معرفی ظرفیت ها و خدمات گسترده بانک مهر ایران در اشاعه ی فرهنگ قرآنی قرض‌الحسنه، اجرای بانکداری ناب اسلامی، بهبود معیشت مردم و استمرار برنامه های خداپسندانه و نوع دوستانه بانک در حوزه مسئولیت های اجتماعی، همکاری و اقدامات شایسته صورت پذیرد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اقتصاد

مردم قهرمان اصلی فتح خرمشهر هستند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری زنجان گفت:مردم قهرمان اصلی فتح خرمشهر هستندو یکی از ویژگی‌های این عملیات آن بود که توازن سیاسی و نظامی را به سود ایران تغییر داد.

منتشر شده

در

توسط

مردم قهرمان اصلی فتح خرمشهر هستند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،

سید مجتبی حسینی‌راد در جلسه گرامیداشت سوم خرداد سالروز عملیات بیت المقدس و ارتحال امام(ره) در زنجان اظهار داشت:متأسفانه طی چند سال اخیر به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا برنامه‌های تجمعی دفاع مقدس کمرنگ شده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه با فروکش کردن کرونا برنامه‌های دفاع مقدس بیش‌ از پیش رونق گرفته است تصریح کرد:مردم قهرمان اصلی فتح خرمشهر هستند و یکی از ویژگی‌های این عملیاتها آن بود که توازن سیاسی و نظامی را به سود ایران تغییر داد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری زنجان با اشاره به اینکه بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی منشاء تغییرات روشنگری مردم بود، بیان‌ کرد: شروع این انقلاب که در واقع بیداری اسلامی و انسانی را به همراه داشت را مدیون امام راحل هستیم، از این رو باید پاسدار شهامت و رشادت آن بزرگ‌مرد باشیم.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم مناسبتی بعد از همه‌گیری کرونا و همکاری همه ارگان‌های استان، یادآور شد: نگاه بصیرت‌افزایی از طریق تبیین درس‌ها از اشغال تا آزادسازی خرمشهر، ایجاد فضای تعامل در جهت برگزاری برنامه‌ها با مشارکت عمومی مردم، تبیین نقش زنان در مقابله با دشمن و در دفاع از خرمشهر، نقش روحانیت در ارتقای روحیه معنوی رزمندگان و حماسه‌آفرینی عملیات بیت‌المقدس، از راهبردهای مراسم بزرگداشت حماسه سوم خرداد به شمار می‌رود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری زنجان با بیان اینکه همه ما مدیون خون شهدا هستیم، خاطرنشان کرد: ارگان‌های متولی برای اجرای مراسم باید هماهنگی‌های لازم با ستاد نیروی انتظامی و فرمانداری در راستای برقراری امنیت و طرح‌های ترافیکی داشته باشند. همچنین برای غبارروبی مزار شهدا و دیدار با خانواده این بزرگواران توسط ارگان‌های ذی‌ربط، هماهنگی‌های لازم صورت گیرد.

در ادامه معاون اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان از آثار نمایشگاهی مختلفی در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس موجود خبر داد و گفت: هر نهاد و اداره ای که تمایل داشته باشد می‌توان این سیر نمایشگاهی را در اختیار آن‌ها قرار داد.

وی با اشاره به جمع‌آوری اسناد ادارات دخیل در دفاع مقدس، عنوان کرد: این اسناد جمع‌آوری‌شده با نام همان اداره و دستگاه منتشر خواهد شد.

رحمان باقری در ادامه این جلسه با اشاره به برنامه‌های در دست اقدام بزرگداشت سوم خرداد، ادامه داد: برنامه سلام بر خرمشهر به‌صورت کشوری برگزار می‌شود.

معاون اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان زنجان با بیان اینکه در این ایام از خانواده‌های شهدا دیدار و تجلیل خواهد شد، افزود: اثرات با عنوان پیام آوران ایثار به مدارس دانشگاه‌ها اعزام می‌شوند تا عملیات آزادسازی خرمشهر یعنی عملیات بیت‌المقدس را در مدارس و دانشگاه‌ها تبیین کنند.

محمد اکبری کارشناس تشکل‌های مذهبی زنجان در ادامه این جلسه با اشاره به برگزاری محافل قرآنی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر رحلت امام خمینی(ره)، خاطر نشان کرد: در این روزها از خانواده‌های شهدا دیدار و تجلیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه در مناطق هدف توزیع بسته‌های فرهنگی انجان خواهد شد، عنوان کرد: ۱۵ درصد از هیئت‌های مذهبی و کانون‌های فرهنگی برنامه‌های مختلفی در راستای سالروز آزادسازی خرمشهر و سالروز رحلت امام(ره) اجرا خواهد کرد.

ادامه مطلب

اقتصاد

هوای شهر زنجان در وضعیت ناسالم قرار گرفت

کارشناس بررسی آلودگی هوا و تغییر اقلیم اداره‌کل حفاظت محیط‌ زیست استان زنجان گفت: وضعیت هوای زنجان در وضعیت «ناسالم» قرار گرفته است.

منتشر شده

در

توسط

هوای شهر زنجان در وضعیت ناسالم قرار گرفت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،الناز هاشمی، کارشناس بررسی آلودگی هوا و تغییر اقلیم اداره‌کل حفاظت محیط‌ زیست استان زنجان اظهار کرد: شاخص کیفی هوا در سه ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۴ امروز به میزان ۱۹۲ بوده است.

وی گفت: مسؤول آلاینده ذرات معلق در هوا با قطر کمتر از ۱۰میکرون و وضعیت کیفی هوای زنجان ناسالم است.
وی افزود : بر این اساس باید همه گروه‌ها از تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کرده و کودکان، سالمندان، بیماران ریوی و قلبی و بانوان باردار حتی الامکان از منازل خارج نشوند و فعالیت‌های طولانی و سنگین در خارج از منزل را نیز کاهش دهند. 

کارشناس بررسی آلودگی هوا و تغییر اقلیم اداره‌ کل حفاظت محیط‌ زیست استان زنجان با اشاره به اینکه شاخص هوا از صفر تا ۵۰ خوب، ۵۰ تا ۱۰۰ سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۰ تا ۲۰۰ ناسالم برای تمام افراد است، گفت: شاخص ۲۰۰ تا ۳۰۰ خیلی ناسالم و ۳۰۰ به بالا در حد خطرناک می‌شود.

ادامه مطلب

اقتصاد

با هرگونه افزایش قیمت غیر قانونی برخورد می شود

مدیر کل صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان گفت: هرگونه افزایش قیمت ها از سوی اتحادیه ها بدون ارائه مستندات ، بررسی و تعیین تکلیف از سوی سازمان حمایت ممنوع و با متخلفین برخورد می شود.

منتشر شده

در

توسط

با هرگونه افزایش قیمت غیر قانونی برخورد می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ناصر فغفوری اظهار داشت: هم اکنون افزایش قیمت صرفا به 4 قلم کالای اعلام شده اعمال می گردد و هرگونه افزایش قیمت سایر اقلام به صورت خودسرانه غیرقانونی می باشد.

وی تصریح کرد: هرگونه افزایش قیمت در صنوف و اتحادیه ها باید با هماهنگی دستگاههای زیربط و تائید سازمان حمایت صورت گیرد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه هیچ گونه کمبود کالا در بازار وجود ندارد عنوان کرد: در صورت هماهنگی لازم و توزیع مناسب ما شاهد هیچ گونه کمبودی در بازار نیستیم.

فغفوری در خصوص نحوه خرید نان در استان عنوان کرد: هیچ گونه محدودیت و افزایش قیمت در خصوص نان وجود ندارد.

شایان ذکر است در جلسه ای که با حضور رئیس اتاق اصناف و جمعی از روسای اتحادیه ها برگزار گردید مقرر شد افزایش قیمت صرفا در 4 قلم کالای اعلام شده صورت گیرد و اتحادیه هایی که صنوف آن ها به عنوان مصرف کننده این اقلام به شمار می روند قیمت ها را آنالیز کرده و جهت بررسی به اداره صنعت ، معدن و تجارت ارائه نمایند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها