اقتصاد

نصب 11 هزار کنتور هوشمند برق در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،پیام جوادی اظهار داشت: با هوشمندسازی کنتورهای برق مشترکان می‌توان گام بزرگی در مدیریت بار شبکه برداشت و با اجرای این طرح علاوه بر کاهش چشمگیر تلفات شبکه توزیع برق بار شبکه را نیز هوشمند کنترل کرد و همچنین صرفه‌جویی در مصرف و قبض برق مصرف‌کنندگان و کاهش خاموشی از مزایای هوشمندسازی شبکه برق است.

جوادی افزود: با جایگزینی کنتورهای هوشمند، مشترکان می‌توانند در هر لحظه، میزان مصرف خود را بررسی و از آن اطلاع پیدا کنند و با نصب کنتورهای هوشمند به‌راحتی می‌توان به مدیریت بار شبکه اقدام کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، تعداد کنتورهای هوشمند استان زنجان را تاکنون 10764 دستگاه عنوان و اضافه کرد: از این تعداد 397 کنتور هوشمند طرح فهام ولتاژ اولیه، 5090 کنتور هوشمند طرح فهام دیماندی ثانویه غیرمستقیم و 4670 کنتور هوشمند طرح فهام دیماندی ثانویه مستقیم دیماندی در استان زنجان به بهره‌برداری رسیده است و همچنین سکسیونرهای کنترل از راه دور فعال استان نیز 210 دستگاه است.

جوادی تاکید کرد: بر اساس برنامه‌ ریزی‌های صورت گرفته شرکت موظف است کنتورهای مشترکان را هوشمندسازی کند و هوشمندسازی کنتورها برای مشترکین صنعتی، کشاورزی و مجتمع‌های تجاری در اولویت برنامه ها قرار دارد و همچنین پیرامون هوشمندسازی کنتورهای مشترکین خانگی نیز اولویت با مجتمع‌های بزرگ و برج‌هاست و تاکنون کنتور حدود 10هزار مشترک که در مجتمع‌های تجاری و خانگی ساکن هستند، هوشمندسازی شده است.

وی افزود: تاکنون برای مشترکان کشاورزی 6078 دستگاه، صنعتی 1708دستگاه، تجاری 1078دستگاه، عمومی 935دستگاه و روشنایی 217 دستگاه کنتور هوشمند نصب شده است.

گفتنی‌است تاکنون برای مشترکان کشاورزی 6244 دستگاه، صنعتی 1903 دستگاه، تجاری 1078دستگاه، عمومی 1044 دستگاه، روشنایی 221دستگاه و 1809 دستگاه کنتور هوشمند نصب شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا