اقتصاد

نصب و راه اندازی سامانه‌ تولید داخل در برج مراقبت پرواز فرودگاه زنجان

مدیر فرودگاه زنجان گفت : اقدامات زیرساختی و طرح‌های توسعه‌ای فرودگاه زنجان در حال انجام است و امسال سامانه‌های جدید کنسول و سوئیچینگ (ارتباطی) تولید داخل برج مراقبت پرواز به همراه سامانه‌های فرستنده و گیرنده ثابت هوانوردی در این فرودگاه نصب و راه اندازی شده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد قاسمی با بیان این‌که عملیات بهسازی و زیباسازی معابر در فرودگاه رو به اتمام است، اظهار داشت: ایستگاه فرستنده در این فرودگاه نیز راه اندازی شد و ترمیم آسفالت جاده‌های حفاظتی نیز در دستور کار قرار دارد.

وی همچنین اشاره کرد: تا کنون 15کیلومتر فیبر نوری در حدفاصل فرودگاه تا داخل شهر احداث شده است و پروژه زیرساخت دوربین‌های مداربسته جاده‌های حفاظتی فرودگاه نیز در حال انجام است.

مدیر کل فرودگاه زنجان اعلام کرد: دستگاه‌های کمک ناوبری و زیرساخت‌های فرودگاه زنجان استاندارد بوده و خوشبختانه در اطراف فرودگاه موانع هوایی چه به صورت طبیعی و چه غیرطبیعی وجود ندارد.

وی تأکید کرد: بایستی شرایط برای افزایش پرواز‌های با ظرفیت پایین و مختص بعد مسافری مهیا شود.

قاسمی ادامه داد: می‌طلبد مسؤلین ارشد کشوری برای فرودگاه‌هایی همچون فرودگاه زنجان تدبیری بیندیشند تا پرواز‌هایی با ظرفیت پایین‌تر از ۸۰ نفر در این فرودگاه‌ها برقرار شود چراکه در حال‌حاضر ظرفیت پرواز‌ها حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر است و در پرواز‌های با ظرفیت کمتر بعد مسافری مردمی پررنگ‌تر است.

مدیر کل فرودگاه شهدای زنجان تشریح کرد: در هشت ماهه سال ۱۴۰۱، کارکنان این فرودگاه به ۱۱۴۰ پرواز مسافربری، امدادی، انتظامی، نظامی، آموزشی و … در پرواز‌های داخلی و خارجی خدمات ارائه کرده اند.

گفتنی است فرودگاه شهدای زنجان تنها فرودگاه داخلی استان زنجان و در عین‌حال یکی از مرز‌های هوایی کشور محسوب می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا