اجتماعی

نصب و راه اندازی دستگاه بالون پمپ داخل آئورتی در بیمارستان آیت‌اله موسوی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان از خریداری تجهیزات جدید برای بیمارستان‌های استان به ویژه مجموعه قلب و جراحی قلب خبر داد و گفت: امیدواریم با نصب و راه‌اندازی این تجهیزات بتوانیم خدمات بهتری به شهروندان ارائه دهیم.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حسن بختیاری در آئین بهره‌برداری از دستگاه بالون پمپ داخل آئورتی(IABP) و چندین دستگاه ونتیلاتور و تجهیزات دیگر در بخش جراحی قلب بیمارستان آیت اله موسوی زنجان برگزار شد، با بیان اینکه برخی دستگاه‌ها به مرور زمان دچار مشکل فنی شده یا از کار افتاده‌اند، اظهار کرد: تلاش خواهیم کرد طی یک بازه زمانی مشخص، دستگاه‌ها و تجهیزات را بر اساس اولویت و اهمیت، اورهال کنیم.

وی ضمن قدردانی از زحمات خدمتگزاران حوزه سلامت، به عقب افتادگی یک‌ساله‌ی کارانه‌ی کادر درمان اشاره کرده و افزود خوشبختانه طی ۶ماه گذشته، بخش عمده‌ای از این معوقات واریز شده است.

گفتنی است دستگاه بالون پمپ داخل آئورتی برای بیمارانی که دچار افت عملکرد قلبی و عروقی شده اند و در شرایط بحرانی قرار دارند، به عنوان وسیله حمایت کننده مورد استفاده قرار می گیرد و علاوه بر اینکه باعث بهبود عملکرد قلبی و عروقی می‌شود، فرصت انتقال بیمار به اتاق عمل آنژیوگرافی و یا سایر مراکز درمانی را نیز فراهم می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا