اقتصاد

نذورات حسینیه اعظم زنجان 8.5 میلیارد تومان اعلام شد

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان از جمع کل نذورات جمع‌آوری شده در محرم امسال برای حسینیه اعظم زنجان به مبلغ 8.5 میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا فیروز فر در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اینکه در هیچ زمان و مکانی اتفاقی مانند نهضت عاشورا پیدا نخواهیم کرد ،گفت:در همه جوامع برنامه‌های مختلفی برای مناسبت‌های گوناگون تدارک دیده می‌شود اما در هیچ‌کدام از این برنامه‌ها سراغ نداریم که اقامه‌کنندگان عزا به هنگام انجام این مراسم، شور و اشتیاق وصف‌ناپذیری داشته باشند که این خود حاصل وجود مبارک امام حسین (ع) است که به شیعیان ارزش دوچندان عطا کرده است.

وی با بیان اینکه در دسته حسینیه اعظم زنجان به لطف خداوند متعال مردم خودجوش، خودباور بدون تفرقه چنین شوری را رقم می‌زنند، افزود: در این مراسم مردم بدون هیچ دعوت و فراخوانی منسجم زیر بیرق سالار شهیدان متحد جمع می‌شوند و نوای یا حسین را به جهان مخابره می‌کنند، عزادارانی که خار چشم یزیدیان جهان هستند و با پس زدن عوامل تفرقه داخلی و خارجی چنین شوری را در کشور رقم می‌زنند.

رئیس هیأت امنای حسینیه اعظم زنجان با اشاره به فعالیت 4هزار خادم افتخاری در حسینیه اعظم زنجان، تصریح کرد: رمز موفقیت شیعیان یا حسین (ع) است و این شعار روز 8محرم از پایتخت شور و شعور حسینی به دنیا مخابره شود.

فیروز فر با بیان اينکه تشکر می کنیم از مردمی که خار چشم یزیدیان جهان هستند، عنوان کرد: حرارتی که عشق به امام حسین (ع) در قلب مؤمنین شکل گرفته است سرد و خاموش نمی شود.

وی با بیان اینکه امسال برنامه احلی من العسل برای نوجوانان و برنامه شیرخوارگان در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد، ادامه داد: ویژه برنامه ای برای پیرغلامان حسینه اعظم برگزار شد.

رئیس هیأت امنای حسینیه اعظم زنجان با بیان اینکه امسال مردم عزادار و صاحبان نذورات قربانی خود را در قلب یک هزار و 501راس قربانی ذبحی اهدا کردند، گفت: از این تعداد 303راس قربانی نیابتی بوده است.

وی افزود: 2هزار و 331راس دام زنده تحویل حسینیه اعظم شد که یک هزار و 473 راس در قالب فروش احشام در قالب 2 میلیارد و 574میلیون به حساب واریز شد.

فیروز فر با بیان اینکه 2 میلیارد و 375میلیون تومان پرداخت نقدی از بابت نذورات قربانی بود که شامل یک هزار و 583راس قربانی می‌شود.

رئیس هیأت امنای حسینیه اعظم زنجان با اشاره به اینکه مبلغ نذورات نقدی جمع‌آوری شده 3 میلیارد و 320 میلیون تومان بوده است، افزود: وجه حاصل از آلایش قربانی‌ها 280 میلیون تومان بوده است و با احتساب فروش دام زنده و نذورات نقدی جمع‌آوری شده و آلایش و نذورات پرداخت نقدی قربانی 8.5 میلیارد تومان بوده است که به صندوق حسینیه اعظم پرداخت شده است و همچنین امسال 360 گرم طلا به حسینیه اعظم زنجان اهداء شده است.

وی افزود: قربانی‌های ذبح شده به صورت بهداشتی پوست زنی و به کارخانه بسته بندی گوشت به صورت نیم کیلویی به تعداد 50 هزار بسته گوشت قربانی تهیه شده است که آماده سازی هر بسته  4 هزار و 500 تومان برای حسینیه اعظم زنجان هزینه داشت.

وی با بیان اینکه در طول یک سال گذشته 1300وام قرص الحسنه به متقاضیان پرداخت شده است، ابراز کرد: کل مبلغ وام های پرداخت شده 9.5 میلیارد تومان است.

فیروزفر با بیان اینکه ۵ هزار ویزیت رایگان توسط پزشک عمومی دارالشفا حسینیه اعظم زنجان انجام شده است، خاطر نشان کرد: 6هزار خدمات دندانپزشکی رایگان به مردم ارائه شده است.

وی با بیان اینکه به 2100نفر خدمات اسکان به مدت 1تا 3روز ارائه شده است، عنوان کرد: در یوم العباس 20هزار پرس غدا در بین عزاداران توزیع شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا