اجتماعی

نخستین کاروان حجاج زنجانی راهی سرزمین وحی شد

مدیرکل حج و زیارت استان زنجان گفت: نخستین کاروان حج تمتع این استان حدود یک بامداد سه‌شنبه از فرودگاه این شهر راهی سرزمین وحی شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ابراهیم احدی اظهار داشت: نخستین کاروان زائران حج تمتع زنجان ساعت 55 دقیقه بامداد 9 خرداد به تعداد 230 زائر عازم مدینه شد.

وی با بیان اینکه در مجموع 6  پرواز در سه روز حدود یکهزار زائر از فرودگاه استان به مدینه منتقل خواهند شد، اضافه کرد: پرواز دوم نیز روز 9 خرداد سال جاری ساعت 13:50 دقیقه به تعداد 230 زائر انجام خواهد شد.

مدیر کل حج و زیات استان زنجان ادامه داد: علاوه بر آن یک کاروان در قالب 93 نفر دیگر نیز از استان تهران که برای زنجان تخصیص یافته بود، چهارم خرداد از فرودگاه امام خمینی تهران عازم شدند.

وی اظهار داشت: شمار عوامل اجرایی کاروان ها نسبت سال های گذشته 22 درصد کاهش دارد که این امر برای کاهش تعداد سهمیه اعزامی ها به نفع زائران بوده است.

احدی افزود: توقع زائران بر این است که خدمات بهتری در شهر خود در ایستگاه پروازی زنجان دریافت کنند، تا این فرودگاه مهیای پروازها و اعزام‌های بعدی به ویژه پروازهای حج عمره که امسال احتمال اعزام وجود دارد، باشد.

به گفته این مسئول، بازگشت حجاج زنجانی از فرودگاه استان بر اساس برنامه اولیه به ترتیب در تاریخ 19، 20 و 21 تیرماه خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا