با ما همراه باشید

اجتماعی

نخستین سند هویتی افراد در ثبت احوال ثبت می‌شود

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان گفت: نخستین سند هویتی افراد در ثبت احوال ثبت می‌شود و کاری به چپ و راست و دین کسی نداریم و شناسنامه‌‌های ما همه یک رنگ است.

منتشر شده

در

نخستین سند هویتی افراد در ثبت احوال ثبت می‌شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سیدعلی شفیعی در نشست خبری به مناسبت صدو سومین سالگرد تاسیس ثبت‌احوال با اصحاب رسانه، اظهار داشت:پایگاه اطلاعات جمعیتی غنی‌ترین پایگاه اطلاعاتی کشور است که بیش از ۲۰۰ هزار پایگاه نقطه‌ای برخط به آن متصل هستند.

وی از اجرای طرح جوانی جمعیت خبر داد و افزود: آنطور که صاحب نظران و کارشناسان می‌گویند در خوش‌بینانه‌ترین حالت تا ۳۰ سال آینده پنجره طلایی چمعیت باز است و در این دوره باید فکری به حال افزایش و رشد جمعیت جوان کشور کرد در همین راستا تسهیلاتی برای این مهم مصوب شده است.

این مقام مسئول به اجرای طرح درخت‌واره سببی و نسبی در زنجان اشاره کرد و گفت: این طرح درخت‌واره به ازای هر فرد ایجاد شده و نسبیت و سببیت او در آن درج شده و با اطلاعات هویتی ثبت‌احوال مطابقت داده می‌شود.

مدیرکل ثبت‌احوال استان زنجان با اشاره به وقایع حیاتی اتفاق افتاده در استان، تصریح کرد: سال گذشته ۱۵ هزار و ۱۴۶ ولادت و ۸۲۲۷ ازدواج ثبت شده که نسبت به سال ۹۸، رشد دارد و در ۹ ماهه امسال ۱۱ هزار و ۳۳۴ ولادت و در ۷ ماهه امسال ۴۹۴۳ ازدواج ثبت شده و نسبت ولادت پسران بیشتر از دختران است.

شفیعی در رابطه با صدور کارت هوشمند ملی، با تاکید بر اینکه پس از تحویل بدنه کارت، ثبت‌احوال اقدام به چاپ آن خواهد کرد، عنوان کرد: بعد از ثبت درخواست کارت هوشمند ملی، حواله‌ای برای افراد صادر می‌شود که تا صدور کارت، این حواله معتبر است و دستگاه‌ها و ادارات اجازه ارائه نکردن خدمات را به این حواله‌ها ندارند. بر اساس آنچه که اعلام شده نیمی از کارت‌های هوشمند ملی درخواست شده در کشور تا پایان سال و مابقی در نیمه اول سال آینده تحویل خواهد شد.

وی تصریح کرد: وقتی کسی درخواست کارت هوشمند ملی را بدهد، دیگر مشکلی از نظر دریافت خدمات نخواهد داشت و بر اساس این درخواست دستگاه‌های اجرایی باید خدمات مربوط را به شهروند ارائه دهند.

این مقام مسئول در مورد سن ازدواج خاطر نشان کرد: استان زنجان نسبت به کشور وضعیت خوبی دارد.

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان گفت: بر اساس قانون افرادی که 13 سال تمام دارند با اجازه ولی خودشان می‌توانند ازدواج کنند و این کودک همسری محسوب نمی‌شود، اما اگر افراد کمتر از این سن داشته باشند، افراد حکم رشد می‌گیرند و بر این اساس دفتر ثبت ازدواج می‌تواند ازدواج را ثبت کند.

شفیعی درباره طرح جوانی جمعیت نیز گفت: در اینجا سطح جانشینی مطرح است که در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری نیز بیان شده است، اما در سطح کشور تلاش این است که به آن برسیم و زنجان هم در این زمینه پایین نیست و با کشور یکی است، هر چند که تلاش داریم استان در این زمینه اول شود.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان از برگزاری فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی به میزبانی استان زنجان خبر داد؛

منتشر شده

در

توسط

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد رضا انصاری اظهار داشت: با عنایت به جایگاه و اهمیت مسابقات آزاد مهارت و تاکیدات ریاست محترم سازمان مبنی بر ارج نهادن هرچه بیشتر به این مسابقات، با در نظر گرفتن ارزش والای مهارت و آموزش‌های مهارتی در میان جامعه در شناسایی استعدادهای برتر و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در بخش صنعت می باشد.

وی با توجه به این‌که استان زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله از سوی یونسکو معرفی گردیده و یکی از قطب‌های تولید ملیله در کشور شناخته می‌شود،تصریح کرد: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با هماهنگی دفتر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان متبوع به منظور شناسایی نخبگان مهارتی و هدایت آن‌ها به سوی اشتغال و بازار تولید با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استانداری زنجان، شورای اسلامی و شهرداری زنجان، اتاق تعاون، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی، شرکت فرتاک و صدای و سیمای مرکز زنجان در نظر دارد اولین مسابقات مهارت آزاد در رشته ملیله سازی را در سطح کشوری با هدف شناسایی استاد کاران و نخبگان ملیله سازی برگزار نماید.

 ثبت نام مسابقات از تاریخ 1400/11/04 الی 1400/11/12 از طریق سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرس www.zntvto.ir/olympiad خواهد بود.

نحوه برگزاری و شرح فنی مسابقات و لیست ابزار همراه در سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرسwww.zntvto.ir   بارگزاری گردیده است

مسابقات ملیله سازی به صورت حضوری و آزمون عملی پروژه در روز پنج‌شنبه تاریخ 1400/11/28 در مدت زمان 8 ساعته برگزار خواهد شد.

 مراسم اختتامیه و تجلیل از نخبگان مهارتی رشته ملیله سازی روز جمعه تاریخ 400/11/29 با حضور مسؤولین محترم استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

 به نفرات برتر در رتبه های اول تا سوم مرحله کشوری جوایز نفیسی اهداء خواهد شد.

لازم به ذکر است جهت کسب اطلاعات بیشتر با آقای علی ملکی مسئول امور مسابقات استان با شماره های 02433036325 و 09123423698 تماس حاصل فرمایند.

ادامه مطلب

اجتماعی

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

کارشناس هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه از فردا شب سامانه جدید بارشی با بارش‌های پراکنده در استان فعالیت خواهد کرد گفت: در حال حاضر آسمان صاف و وضعیت جوی استان پایدار است که گاهی با وزش باد همراه خواهد شد.

منتشر شده

در

توسط

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سلطانی اظهار داشت: روز پنج شنبه وزش باد نسبتا شدید را همراه با بارش پراکنده برف خواهیم داشت که در گردنه‌های استان احتمال کولاک برف نیز خواهد بود.

وی با اعلام اینکه این سامانه بارشی از روز جمعه استان را ترک می‌کند و شرایط پایدار می‌شود گفت: دمای هوا نیز طی دو روز آینده افزایش نسبی خواهد داشت و پیش بینی می‌شود این افزایش ۶ تا ۸ درجه باشد.

کارشناس هواشناسی استان با اشاره به اینکه هوا از روز جمعه مجددا سرد خواهد شد افزود: در شبانه روز گذشته زنجان با دمای ۱۲ درجه زیر صفر دومین مرکز سرد کشور و خیرآباد با دمای ۲۱ درجه زیر صفر دومین ایستگاه سرد کشور بود.

در همین مدت چورزق با دمای ۱۳ درجه بالای صفر گرمترین ایستگاه هواشناسی استان بوده است.
دمای فعلی زنجان هم ۱۱ درجه زیر صفر است که نسبت به دیروز یک درجه کاهش دارد.

ادامه مطلب

اجتماعی

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: توزیع رایگان 15 هزار قرص نان در سطح شهر و روستاهای صعب العبور استان انجام شد.

منتشر شده

در

توسط

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی‌الله زمانی، اظهار داشت: با توجه به بارندگی برف در روزهای اخیر و یخبندان و نیز عدم امکان تردد در مسیرهای شهری و همچنین جاده‌های مواصلاتی شهر به روستا، این اداره کل در راستای رفاه حال هم استانی‌های عزیز و دسترسی سریع به نان توزیع رایگان 15 هزار قرص نان از طریق اصناف منتخب و روستاهای تابعه استان اقدام کرده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان تصریح کرد: با تمهیدات به عمل آمده و هماهنگی‌های صورت گرفته با اتحادیه نانوایان و اتحادیه خواربارفروشان این مقدار قرص نان در سطح شهر زنجان بین 14 واحد منتخب از قبیل خوار و بار فروش و فروشگاه‌های مواد غذایی و همچنین در روستای های صعب العبور توزیع شد.

وی در پایان وی تاکید کرد: هیچگونه مشکلی در تامین زنجیره غذایی نان در استان نبوده و این اداره کل نسبت به پیگیری اموارات محوله بصورت شبانه‌روزی در راستای ارائه خدمات به هم استانی‌های عزیز در حال انجام وظیفه است.

ادامه مطلب

برترین ها