اجتماعی

نام نویسی بیش از 20هزار زنجانی برای پیاده روی اربعین

مدیرکل حج و زیارت استان زنجان گفت: تعداد ثبت نام کنندگان برای زیارت اربعین کربلای معلی از این استان، تاکنون به 20هزار نفر رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،احدی افزود: سامانه سماح برای ثبت نام متقاضیان اعزام به زیارت اربعین باز است و علاقه مندان می‌توانند ثبت نام برای زیارت اربعین را از طریق این سامانه قطعی کنند.

وی یادآوری کرد: متقاضیان برای بهره مندی از خدمات بیمه و درمان هنگام ثبت نام با پرداخت مبلغ 18هزار تومان در این سامانه از این خدمات بهره‌مند شوند.

مدیرکل حج و زیارت استان زنجان گفت: بر اساس مصوبه ستاد مرکزی اربعین لازمه اعزام به زیارت اربعین در کربلای معلی ثبت نام در سامانه سماح است.

به گفته احدی، مهمترین شرط برای ثبت نام در این سامانه نیز داشتن گذرنامه معتبر 6 ماه تاریخ اعتبار از زمان ورود به کشور عراق و تزریق واکسن کروناست.

وی تاکید کرد: این سفر زیارتی و معنوی برای برخی از افرادی که دارای بیماری‌های خاص هستند ممنوعیت دارد که جزئیات آن در سامانه samah.haj.ir ثبت شده است.

مدیرکل حج و زیارت استان زنجان گفت: فرآیند ثبت نام از طریق وب سرویس به صورت دقیق از اطلاعات ثبت شده در وزارت بهداشت استعلام می‌شود و هر آنچه در دیتای آن‌ها ثبت شده باشد به صورت آنلاین به سامانه سماح اعلام می‌شود.

احدی اظهارداشت: سازمان حج و زیارت هیچ نقشی در واکسن بجز استعلام آن ندارد.

وی ادامه داد: بخاطر محدودیت کرونایی سال‌های گذشته و با توجه به علاقه و استقبال گسترده مردم در پایتخت شور و شعور حسینی پیش بینی می‌شود در هفته‌های آینده و با قرار گرفتن در آستانه اعزام، آمار متقاضیان روند صعودی داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا