با ما همراه باشید

اجتماعی

نامگذاری سال با عنوان «تولید ، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» چراغ راه کارگزاران نظام است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان گفت: نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «تولید ، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» ترسیم یک مسیر مشخص برای کارگزاران نظام در جهت نیل به اهداف و چشم اندازها و افق های دور کشور است.

منتشر شده

در

نامگذاری سال با عنوان «تولید ، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» چراغ راه کارگزاران نظام است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر علیرضا فیروزفر در جلسه‌ شورای اداری دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با اشاره به رهنمودهای رهبری برای حل مسائل کشور اظهار کرد: رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری برای حل مسائل کشور ناظر بر باور عمیق ایشان به توان ، استعداد ها و ظرفیت های داخلی در ابعاد معنوی و مادی است.

وی نیروی انسانی جوان را موتور محرکه تولید در کشور عنوان کرد و ادامه داد: نیروی انسانی توانمند و متخصص و متعهد در کنار سایر منابع مادی چرخ های تولید کشور را می توانند در جهت خودکفایی داخلی و قطع وابستگی بچرخانند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان به نقش دانشگاه ها در تحقق شعار سال اشاره کرد و گفت: دانشگاه‌ها بعنوان بستر تربیت نیروی متخصص و ماهر سهم مهمی در تحقق شعار سال ۱۴۰۰ دارند و باید شعار سال که ثمره نگاه کارشناسی نظام است از سوی همه بخش های مسئول با دقت و وسواس مورد توجه بوده و عملیاتی گردد.

فیروزفر افزود: مانع زدایی ها» در کنار پشتیبانی ها به تولید سرعت خواهد بخشید و لازم است هم در بحث قوانین توجه کافی به این مهم انجام شود و مدیران و دست اندرکاران مسیرهای نیل به تولید را تسهیل کنند.

وی تصریح کرد : دانشگاهها باید در سال جدید با توجه به شعار سال مشخص کنند در کجای این معادله قرار دارند و می توانند برای تولید و رفع موانع موثر واقع شوند. دانشگاهیان باید در جریان دانش منطقه و کشور و جهان جایگاه مشخصی داشته باشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: دانشگاه باید مشخص کند در کجای معادله اجتماعی شهر ، استان و کشور قرار دارد و موضوعات روز جامعه با مسایل ۱۰ سال گذشته متفاوت است و رفع مشکلات و تنگناها نیاز به روش های نوین دارد.

این مقام مسئول به اهمیت نیروی انسانی جوان و متخصص ومتعهد دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: نیروی انسانی مهمترین سرمایه دانشگاه ها هستند و می توانند در روند توسعه منطقه ای موثر واقع شوند.

فیروزفر به جامعیت وظیفه دانشگاه برای حل مسائل و ارائه راه حل ها اشاره کرد و گفت: دانشگاه‌ ها نباید نسبت به مقدرات منطقه ای خود بی تفاوت باشند و وظیفه دانشگاه ها بحث آموزش صرف نیست. دانشگاه امروز محل کسب مهارت های مختلف و خاستگاه فن آوری و نوآوری است.

وی ادامه داد : با توجه به توصیه ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری و سیاست های ابلاغی باید زمینه اشتغال دانشجویان و نسل جوان در صنعت مهیا گردد و در این راستا دانشگاه ها باید وارد تعامل سازنده با صنعت شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به گزارشی از فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان طی سال گذشته اشاره نمود و اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان طی دو سال گذشته گام های بزرگی برای حل مشکلات و تنگناها برداشت و با همت و اراده جمعی توانست به ثبات نسبی برسد و براساس تفاهم‌نامه ۵ جانبه دانشگاه آزاد اسلامي زنجان با دستگاههای اجرایی استان زمینه فعالیت دانشجویان در صنعت مهیا شده است.

وی افزود: در سال جاری دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان برای عملیاتی کردن سیاست‌های ابلاغی سازمان مرکزی در زمینه مهارت اموزی ، تولید ، اشتغال دانشجویان ماهر ، طرح های برون دانشگاهی و صنعتی تلاش خواهد کرد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

استاندار زنجان بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

منتشر شده

در

توسط

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارجی در کنگره 3535 شهید استان زنجان با بیان اینکه شهدا عندربهم یرزقون هستند، پس قدردانی ما از این آسمانی‌های خیلی جای بحث ندارد، اظهار داشت: این کنگره می‌تواند نماد قدردانی از خانواده شهدا محسوب می‌شود، چرا که حقشان هم بود که از بودن عزیزانشان در کنارشان بهره ببرند ولی از این حق گذشتند که به اقتدار کشورشان کمک کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی به عنوان نماد تشکر از خانواده‌های شهدا است که اگر چه حقشان بود در کنار عزیزان باشند اما از آنها گذشتند تا انقلاب حرکت جدیدی را در دنیای نوین امروز آغاز کند.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: برگزاری این کنگره در واقع تشکر از ایثارگران و جانبازان نظام اسلامی و مردم همیشه در صحنه‌ای است که برای پاسداشت انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند.

افشارچی با بیان اینکه خداوند در قرآن برای شهدا صفاتی را بیان می‌کند، ادامه داد: یکی از این صفات معامله با خدا است که پاداش آن را بهشت تعیین کرده است. 

استاندار زنجان ادامه داد: شهدا الگویی برای سلوک فردی و اجتماعی و حکمرانی محسوب می‌شوند و همانگونه که در قرآن کریم آمده است شهدا با معامله با خداوند متعال جنت را به دست آوردند.

وی با بیان اینکه کسانی که شهید می‌شوند شهید زندگی می‌کنند و هر جا در مقابل خوف و حزن باخته‌ایم در برابر دشمن نیز ایستادگی کم بوده است، افزود: شهدا در برابر دشمنان نترسیده و خوف و حزن به خود راه ندادند تا پیروز شدند.

این مقام مسئول بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از بازگشت عرضه بنزین و نفتگاز به روال استفاده از کارت سوخت در جایگاه های استان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و جهادی کارکنان، سیستم عرضه سوخت در جایگاه ها احیا و به حالت عادی و با استفاده از کارت سوخت بازگشت.

وی افزود: هم استانی های عزیز می توانند بدون هیچگونه دغدغه و مشکلی از سهمیه ۱۵۰۰۰ریالی موجود در کارت سوخت شخصیشان استفاده کرده و بنزین یا نفتگاز دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان تصریح کرد: از ۶۰ باب جایگاه عرضه کننده بنزین و نفتگاز موجود در استان، تعداد ۳۵ جایگاه سیستم سامانه هوشمند در آن ها بارگذاری شده و طبق جدول، سوخت عرضه می کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از آغاز فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد یوسفی  اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و ضرورت حضور راهداران در جاده‌های استان زنجان، ۳۰ راهدارخانه در استان آماده خدمات‌رسانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه فعالیت راهدار خانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه آغاز می‌شود، افزود: مابقی راهدارخانه‌ها از اول آذرماه فعال می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر راهداران استان زنجان در آمادگی کامل بوده و در صورت نیاز خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: بیش از ۳۰ راهدارخانه با ۵۰۰ نفر نیرو و ۲۶۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در ایام زمستان به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند.

یوسفی عمر ناوگان راهداری استان زنجان رابین ۲۰ تا ۲۵ سال عنوان کرد و کرد و گفت: تعمیر و نگهداری این ماشین‌آلات نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون ۳ میلیارد آن تخصیص‌یافته است.

وی بیان کرد: هر چه اعتبار برای نوسازی ناوگان راهداری افزایش یابد خدمات بهتری ارائه می‌شود اما تلاش این ناوگان ارائه خدمات به بهترین شکل با همین اعتبارات است

ادامه مطلب

برترین ها