اجتماعی

نامگذاری خیابان های قیدار به نام امدادگران ایثارگر هلال احمر

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در جلسه نامگذاری خیابان های شهر قیدار به نام امدادگران ایثارگر اظهار داشت: هیچ وقت فراموش نخواهیم کرد که چه نجاتگران مجرب و توانمندی را جمعیت هلال احمر از دست داده است.

وی تاکید کرد: امدادگران ایثار گر روانشاد وحید محمدی و سید رضا جعفری در نجات جان همنوع خود علی رغم اینکه می دانستند خطر دارد، همه اصول را رعایت کرده و برای نجات انسانی ریسک کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این فداکاری و ایثار نجاتگران داوطلب هلال احمر در راه نجات جان انسان افتخاری است که متعلق به شهرستان خدابنده می باشد.

موسوی با تاکید بر اینکه جانفشانی های داوطلبان هلال احمر هرگز فراموش نمی شود، خاطرنشان کرد: از خود گذشتگی، فداکاری و خدمت بی منت به هلال احمر از سوی خانواده های سید رضا جعفری و وحید محمدی همچنان جاری است که نباید این فرهنگ را از دست بدهیم.

وی افزود: روحیه خدمت و ایثارگری در شهرستان خدابنده وجود دارد که باید بتوانیم بیشتر از این پتانسیل ها استفاده و از فیوضات روح بلند این امدادگران ایثارگر بهره مند شویم

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان ضمن قدردانی از زحمات همه داوطلبان امدادگر در هلال احمر گفت: امدادگران و نجاتگران در سرما، گرما و سوانح سخت با دست خالی جان بسیاری از انسان ها را نجات داده اند.

موسوی با بیان اینکه راه اندازی پایگاه امداد و نجات جاده ای مسیر خدابنده – بیجار در اولویت برنامه های هلال احمر استان زنجان قرار دارد، افزود: می توانیم با تاسیس پایگاه در این مسیر ارتباطی در خدمت مسافران و آسیب دیدگان ناشی از حوادث احتمالی باشیم.

وی یادآوری کرد: با پیشنهاد هلال احمر شهردار قیدار خیابان های مد نظر را در کمیته نامگذاری تطبیق تایید و پس از مصوب شدن توسط شورای شهر بتوانیم قبل از پایان سالجاری افتتاح کنیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در خیابان هایی که بنام امدادگران ایثارگر هلال احمر شهرستان خدابنده روانشاد وحید محمدی و سید رضا جعفری نامگذاری شود کتیبه ای از شرح حادثه این نجاتگران داوطلب فداکار و تمثال آنها نصب خواهد شد.

با نامگذاری خیابان هایی به نام امدادگران ایثارگر می توانیم یاد آنها را زنده نگهداریم

فرماندار شهرستان خدابنده نیز در ادامه این جلسه افزود: از اینکه در شهر قیدار خیابان هایی به نام این ایثارگران امدادگر داشته باشیم استقبال می کنیم چرا که با این اقدام نام و یاد این نجاتگران در اذهان عمومی زنده نگهداشته می شود.

ایوب بیگدلی به راه اندازی پایگاه امداد و نجات جاده ای در مسیر ارتباطی قیدار به بیجار اشاره کرد و اظهار داشت: در این مسیر فوریت های پزشکی داریم که نیاز است پایگاه هلال احمر را نیز داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ساختمان آماده است، افزود: می توانیم آن را راهداری و حمل و نقل جاده ای گرفته و پس از تجهیز به هلال احمر تحویل بدهیم.

گفتنی است، اعضای شورای شهر و شهردار قیدار نیز در این جلسه از حسن نظر جمعیت هلال احمر استان زنجان در خصوص نامگذاری خیابان هایی به نام این امدادگران ایثارگر که در شان آنها باشد، استقبال کردند.

در این جلسه خانواده های روانشاد امدادگران ایثارگر وحید محمدی، سید رضا جعفری، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خدابنده، اعضای شورای اجرایی، شورای اسلامی شهر و شهردار قیدار حضور داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا