اجتماعی

میزان کنونی رعایت پروتکلهای بهداشتی موجب قطع زنجیره بیماری نمی شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر پرویز قزلباش ظهر چهارشنبه ۱۶ تیرماه در نشست خبری مجازی با اصحاب رسانه استان در پاسخ به سوالی در مورد مراکز تزریق واکسن گفت: برای تزریق واکسن کرونا ۳۰ مرکز در استان در نظر گرفته شده است و از این تعداد ۲۶ مرکز فعال هستند و در حال حاضر ارائه خدمت می کنند و جوابگوی میزان واکسن در استان هستند.

وی افزود: مراکز تجمیعی، ایجاد ظرفیت برای تزریق است، اگر واکسن به میزان کافی به دستمان برسد، بیشتر از این میزان ظرفیت وجود دارد و توانایی تزریق روزانه ۱۰ الی ۳۰ هزار دوز واکسن در این مراکز وجود دارد و همینطور روند واکسیناسیون نیز به سرعت انجام می گیرد.

وی از روند بیماری در استان نیز گفت: در استان زنجان میزان بیماران سرپایی و بستری در طی چند هفته اخیر به روال ثابتی رسیده و روند افزایشی متوقف شده ولی احتمال می رود، روند افزایشی در طی هفته های آینده را داشته باشیم.

دکتر قزلباش ابراز داشت: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در کل کشور پایین است، و در همه شهرستانهای استان نیز رعایت بسیار کمتر از انتظار است. در حال حاضر میزان رضایت در استان ۶۰ درصد است ولی ارزیابی میدانی نشان میدهد این میزان به حدود ۵۰ درصد رسیده است با همین شرایط هم زنجان در سطح کشور بیشترین رعایت را دارد.ولی این میزان رعایت، به کنترل و قطع زنجیره نمی انجامد.

وی وضعیت رعایت پروتکلهای بهداشتی در همه شهرستانهای استان را مشابه دانست و افزود: انتظار داریم با شرایط جدید کرونای هندی درکشور حضور در دورهمی ها، تجمعات، ارتباطات فامیلی و عدم استفاده از ماسک بسیار خطرناک هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاران با قدردانی از نقش موثر نیروی انتظامی در مقابله با بیماری گفت: برای کنترل مبادی ورودی شهر توسط نیروی انتظامی حتما اقدامات لازم صورت خواهد گرفت .

وی با تاکید بر اینکه کنترل و مقابله با بیماری کرونا همکاری و همراهی همه ارگانها را می طلبد گفت: جلسات تخصصی که با ارگانها و نهادهای مسئول در حضور استاندار برگزار شده ایرادات، انتقادات و اقدامات انجام شده در استان مورد بررسی قرار گرفته است .

دکتر قزلباش خبر داد: هفته آینده مقدار قابل توجهی واکسن وارد استان خواهد شد و همین طور واکسن تولید داخل نیز توزیع خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا