اقتصاد

میزان بیکاری در زنجان بسیار پایین است

معاون صنایع عمومی وزارت صمت گفت:با توجه به گزارش‌ها میزان بیکاری استان بسیار پایین است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مهدی برادران در همایش اصناف، صنعتگران و معدن کاران استان زنجان با اشاره به مشکلات تحریم، تورم و اهمیت تجارت خارجی، از برخی سنگ‌اندازی‌های داخلی انتقاد کرد و اظهار داشت: خوشبختانه در این استان با همراهی مسئولان و مدیران اجرایی، در هفته دولت پروژه‌های مهمی افتتاح خواهد شد و دو برابر ظرفیت موجود حال حاضر استان، پروژه‌های توسعه‌ای طراحی شده که به مرور اضافه می‌شود.

وی افزود: وقتی صحبت از حوزه اقتصاد می‌شود به هیچ وجه منظور جداسازی بین اصناف با دیگر حوزه‌های صنعت معدن نیست چراکه این حوزه‌ها به صورت شبکه‌ای به هم متصل هستند.

این مقام مسئول با تاکید بر وجود ظرفیت اشتغال در صنایع مختلف برای استان گفت: باید از همه ظرفیت‌ها برای ارتقای حوزه استفاده شود.

برادران با قبول گلایه‌های مطرح شده در مورد موازی‌کاری‌ها تاکید کرد: همه باید متوجه باشیم که موازی‌کاری‌ها راه به جایی نمی‌برد و ولی آنچه در این مورد باید انجام شود انجام نظارت‌های هدفمند و هوشمند است.

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت بر تعهد دولت برای کمک به نوسازی تجهیزات و یا تامین مواد اولیه تاکید کرد و گفت: در این راستا برای کاهش تعرفه‌های گمرکی هم تلاش خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در زمینه تامین نیاز داخلی هیچ مشکلی نداریم، بیان کرد: تامین‌کننده‌های کشور فضای رقابتی را دنبال می‌کنند و نه تنها دغدغه‌ای برای تولید وجود ندارد، بلکه دغدغه اصلی صادرات است تا بتوانیم اجازه صادرات بیشتر به تولیدکنندگان دهیم تا بتوانند هزینه‌های خود را تامین کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا