فناوری اطلاعات

موفقیت شبکه ملی اطلاعات در جنگ سایبری اخیر

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان موفقیت در حفظ پایداری ارتباطات بین سازمانی در جنگ سایبری اخیر بر عليه کشور را نتیجه اقدامات ارزنده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه شبکه ملی اطلاعات اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حامد سرایی، در گردهمایی(سمینار) امنیت فضای سایبری، لزوم توجه مدیران سازمان ها و مدیران IT و حراست IT سازمان ها به ارتقاء امنیت شبکه های سازمانی را متذکر شد و اظهار داشت: یکی از اهداف حملات سایبری دشمن، تلاش برای ایجاد اختلال در روند ارائه خدمات سازمان ها به مردم و بروز نارضایتی نسبت به کیفیت خدمات رسانی سازمان ها می باشد.

رئیس کارگروه پدافند غیرعامل سایبری و الکترونیک استان با یادآوری مسئولیت مستقیم مدیر سازمان و مدیر فناوری اطلاعات سازمان در حفظ امنیت شبکه سازمانی، از مدیران دستگاه های اجرایی دعوت کرد در تدوین سند حکمرانی داده برای سازمان خود اهتمام ورزند چرا که با توسعه فناوری اطلاعات در سازمان ها، داده های سازمانی به مهمترین سرمایه سازمان ها تبدیل می شود و هدف اصلی برای حملات سایبری است.

سرایی با اشاره به توسعه شبکه ملی اطلاعات به عنوان نمود پدافند غیرعامل سایبری و اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این خصوص گفت: علیرغم این که در ناآرامی های اخیر، حجم حملات سایبری به مراتب بیشتر از دوره های قبل بود به فضل الهی ارتباطات بین سازمان ها، تبادل اطلاعات بین سازمان ها، و ارائه خدمات سازمان ها در استان مختل نشد و این در نتیجه اقدامات انجام پذیرفته برای پایدار سازی شبکه داخل کشور در قالب شبکه ملی اطلاعات است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان رویکرد این اداره کل را توجه و حمایت از بخش خصوصی توانمند حتی در حوزه ارتقاء امنیت شبکه های سازمانی اعلام کرد و گفت: بر همین اساس طی پنج سال گذشته تعداد شرکت های دارای پروانه نظام مدیریت امنیت اطلاعات(نما) در استان از صفر به هشت شرکت رسیده است و این شرکت ها پس از موفقیت در ارزیابی های فنی، تخصصی و حراستی، مجوز ارائه خدمات مشاوره، آموزش و ارتقاء امنیت در سطح دستگاه های اجرایی را دارند. وی ویژگی بارز این شرکت ها را بهره مندی از دانش و تخصص به روز در حوزه امنیت شبکه اعلام کرد.

لازم به ذکر است گردهمایی(سمینار) امنیت فضای سایبری با همکاری شرکت امن افزار هوشمند رایکا (دارای پروانه نما و افتا) و با همراهی اداره کل پدافند غیرعامل استانداری و نمایندگی افتای ریاست جمهوری در استان برگزار شد. اهم موضوعات مطرح در این گردهمایی پیرامون مباحث بررسی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات CIS/ISMS، فناوری های جدید جداسازی اینترنت از شبکه داخلی، بررسی تهدیدات سایبری اخیر در کشور بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا