اجتماعی

موسسه ترنم مهر باران یکی از پیشگام‌ ترین موسسات خیریه در حرفه آموزی است

مدیرعامل موسسه ترنم مهر باران با اشاره به اینکه این موسسه به نوعی یکی از پیشگام‌ ترین موسسات خیریه در حرفه آموزی است که تحت نظارت بهزیستی استان است، گفت: کودکان کار و کودکان آسیب پذیر در این مدارس علاوه بر درس خواندن حرفه ای می آموزند که بعد از فارغ التحصیلی توانمند می شوند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،شهلا طاهری اظهار داشت: این موسسه فعالیت خود را با رویکرد رفع شرایط سخت، ارتقا کیفیت زندگی و توانمند سازی زنان سرپرست خانوار و کودکان کار در کارگروه تخصصی با موضوع حمایت و توانمند سازی از سال 1384 آغاز کرد.

طاهری گفت: این خیریه که به صورت یک سازمان مردم نهاد ثبت و تاسیس شده با برنامه های مشخص طرح خود را سازمان دهی کرده است.

وی افزود: منابع مالی این خیریه توسط خیرین تامین می گردد. در این خیریه تا کنون کودکان کار، زنان سرپرست خانوار و سالمندان تحت پوشش قرار گرفتند و از خدمات جامع حمایتی و معیشتی با حفظ کرامت انسانی بهره‌مند شده اند.

مدیرعامل موسسه ترنم مهر باران گفت: افرادی که به این موسسه معرفی می شوند در دو گروه دسته بندی می شوند زنان سرپرست خانوار و کودکان که حمایت های مالی، درمانی و آموزش تحصیلی را دریافت می کنند. در این بین دانش آموزان مستعدی وجود دارد که به جهت ضعف مالی خانواده ها امکان تحصیل برایشان مهیا نیست که موسسه با شناسایی این افراد و تامین هزینه های تحصیل و برگزاری کلاسهای تقویتی امکان ادامه تحصیل بیش از 700دانش آموز بازمانده از تحصیل را فراهم کرده و امسال نیز هزینه تحصیل 1401دانش آموز را در مهر ماه تامین کرد.

وی با عنوان این مطلب که بهره گیری از وجود مشاوران و مددکاران اجتماعی اولین و مهمترین مسئله پیشگیری است افزود: با وجود خیرین این فرصت فراهم شده تا جهت پیشگیری از آسیب های احتمالی گروه هدف موسسه ترنم مهر باران از خدمات رایگان در این حوزه بهره مند شوند.

وی ضمن اشاره به واحد اشتغال ادامه داد : متفاوت ترین عملکرد موسسه ما در واحد اشتغال است که این واحد مهمترین بخش امور خیریه است که خدمات رسانی را راهبری می کند.

طاهری در ادامه عنوان کرد: تمام افراد تحت پوشش علاوه بر گرفتن امکانات زندگی، مشاوره های فردی، مهارت های زندگی و آموزشهای بهداشتی حتما باید یا کار کنند یا کار یاد بگیرند ما در قسمت اشتغال به شدت حساسیم افرادی که تن به کار نمی دهند جایشان اینجا نیست.

این فعال اجتماعی بیان کرد: بسته به علاقه و استعداد هر فرد دوره های قالی بافی،قلاب بافی و قلم زنی در موسسه برگزار می شود و در صورتی که دوره های درخواستی در موسسه نباشد طی تفاهم نامه با فنی و حرفه ای به مراکز خصوصی تحت نظر این سازمان معرفی می‌شوند و پس از توانمند شدن با در اختیار قرار دادن سرمایه اولیه مشغول به کار می‌شوند .

طاهری افزود: برای کودکان کلاسهای آموزش علمی، مشاوره تحصیلی، حرفه آموزی و رشته های ورزشی برگزار می کنیم.

وی تشکیل کمیته سالمندان را از دیگر خدمات موسسه دانست و گفت: تعداد 20مادر سالمند تحت حمایت ترنم مهر باران است اینها مادران سالمندی هستند که تنها زندگی می کنند و فرزندی ندارند از بین خیرین موسسه برایشان فرزند خوانده انتخاب می شود و تمام کارهای این مادران اعم از تهیه دارو سر زدن در بیمارستان بر عهده فرزند خوانده ها است.

طاهری تاکید کرد: نداشتن مکان مناسب و هزینه‌های بالای اجاره‌بها یکی از اصلی‌ترین مشکلات پیش روی این موسسه خیریه است که با کمک خیرین این مشکل نیز رفع شد.

وی با اشاره به اینکه در خصوص کودکان کار اقدامات جدیدی در دست انجام است تصریح کرد: مدرسه کودکان کار و کودکان آسیب پذیر اقدامی است که ترنم مهر باران برای اولین بار در استان راه اندازی می کند.

مدیرعامل موسسه ترنم مهر باران با اشاره به اینکه این موسسه به نوعی یکی از پیشگام‌ ترین موسسات خیریه در حرفه آموزی است که تحت نظارت بهزیستی استان است، ادامه داد: کودکان کار و کودکان آسیب پذیر در این مدارس علاوه بر درس خواندن حرفه ای می آموزند که بعد از فارغ التحصیلی توانمند می شوند.

به قلم:مریم تقیلو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا