با ما همراه باشید

اجتماعی

موردی از ویروس هندی در زنجان گزارش نشده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت:متاسفانه نوع هندی ویروس کرونا وارد کشور شده، ولی هنوز مورد ثابت شده به لحاظ آزمایشگاهی در استان گزارش نشده است.

منتشر شده

در

موردی از ویروس هندی در زنجان گزارش نشده است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،پرویز قزلباش در نشست خبری با بیان اینکه محموله واکسن برکت، هفته گذشته وارد استان شده، و تزریق آن به صورت محدود و تحت شرایط و دستورالعمل خاصی درحال انجام است، اظهار امیدواری کرد هفته آینده حجم وسیعی از واکسن کرونا را دریافت کنیم .
 
وی با اشاره به واکسیناسیون افراد بالای ۶۰ سال، تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل موجود، فعلا واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال درحال انجام است و بر تزریق دُز دوم این افراد متمرکز هستیم، ولی به محض ورود واکسن، و بر اساس پروتکل کشوری، افراد بالای ۶۰ سال هم، واکسن دریافت خواهند کرد .
 
این مقام مسئول با بیان اینکه واکسیناسیون سنین بین ۵۰ تا ۷۰ سال براساس پروتکل کشوری انجام می‌شود تصریح کرد: اوایل هفته آینده حجم وسیعی واکسن دریافت خواهیم کرد و در این راستا، هر چقدر میزان واکسن دریافتی بیشتر باشد، با توجه به ظرفیت و توانایی واکسیناسیون در استان، تزریق با حجم بالا انجام می‌شود .   
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اینکه کشور در آستانه پیک پنجم کرونا است ادامه داد: موج چهارم بیماری کرونا مربوط به نوع انگلیسی ویروس بود و متاسفانه نوع هندی ویروس کرونا وارد کشور شده، ولی هنوز مورد ثابت شده به لحاظ آزمایشگاهی در استان گزارش نشده است .
 
قزلباش یادآور شد: در حال حاضر استان‌های جنوبی درگیر نوع هندی ویروس کرونا هستند و امیدواریم که با ورود واکسن در هفته آینده‌، بتوانیم واکسیناسیون بالای ۶۰ سال را شروع کنیم (در این خصوص زمان مشخصی گفته نشده)
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار داشت: بیماری‌های قارچی در شرایط غیر کرونایی هم وجود دارد، به این معنی که وقتی سیستم ایمنی یک فرد تضعیف شود، یا یک بیماری مزمن داشته باشد؛ امکان رشد بیماری‌های قارچی وجود دارد، و در مورد کرونا هم در استان تا به امروز مورد اثبات شده‌ای از نوع هندی نداشتیم که با بیماری قارچی درگیر شده باشد .
 
به گفته دکتر قزلباش در حال حاضر، ۶۰ درصد از افرادی که دُز اول واکسن را دریافت کرده بودند، دُز دوم را هم دریافت کردند، و هر روز هم این تعداد بیشتر می‌شود .

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

استاندار زنجان بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

منتشر شده

در

توسط

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارجی در کنگره 3535 شهید استان زنجان با بیان اینکه شهدا عندربهم یرزقون هستند، پس قدردانی ما از این آسمانی‌های خیلی جای بحث ندارد، اظهار داشت: این کنگره می‌تواند نماد قدردانی از خانواده شهدا محسوب می‌شود، چرا که حقشان هم بود که از بودن عزیزانشان در کنارشان بهره ببرند ولی از این حق گذشتند که به اقتدار کشورشان کمک کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی به عنوان نماد تشکر از خانواده‌های شهدا است که اگر چه حقشان بود در کنار عزیزان باشند اما از آنها گذشتند تا انقلاب حرکت جدیدی را در دنیای نوین امروز آغاز کند.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: برگزاری این کنگره در واقع تشکر از ایثارگران و جانبازان نظام اسلامی و مردم همیشه در صحنه‌ای است که برای پاسداشت انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند.

افشارچی با بیان اینکه خداوند در قرآن برای شهدا صفاتی را بیان می‌کند، ادامه داد: یکی از این صفات معامله با خدا است که پاداش آن را بهشت تعیین کرده است. 

استاندار زنجان ادامه داد: شهدا الگویی برای سلوک فردی و اجتماعی و حکمرانی محسوب می‌شوند و همانگونه که در قرآن کریم آمده است شهدا با معامله با خداوند متعال جنت را به دست آوردند.

وی با بیان اینکه کسانی که شهید می‌شوند شهید زندگی می‌کنند و هر جا در مقابل خوف و حزن باخته‌ایم در برابر دشمن نیز ایستادگی کم بوده است، افزود: شهدا در برابر دشمنان نترسیده و خوف و حزن به خود راه ندادند تا پیروز شدند.

این مقام مسئول بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از بازگشت عرضه بنزین و نفتگاز به روال استفاده از کارت سوخت در جایگاه های استان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و جهادی کارکنان، سیستم عرضه سوخت در جایگاه ها احیا و به حالت عادی و با استفاده از کارت سوخت بازگشت.

وی افزود: هم استانی های عزیز می توانند بدون هیچگونه دغدغه و مشکلی از سهمیه ۱۵۰۰۰ریالی موجود در کارت سوخت شخصیشان استفاده کرده و بنزین یا نفتگاز دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان تصریح کرد: از ۶۰ باب جایگاه عرضه کننده بنزین و نفتگاز موجود در استان، تعداد ۳۵ جایگاه سیستم سامانه هوشمند در آن ها بارگذاری شده و طبق جدول، سوخت عرضه می کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از آغاز فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد یوسفی  اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و ضرورت حضور راهداران در جاده‌های استان زنجان، ۳۰ راهدارخانه در استان آماده خدمات‌رسانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه فعالیت راهدار خانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه آغاز می‌شود، افزود: مابقی راهدارخانه‌ها از اول آذرماه فعال می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر راهداران استان زنجان در آمادگی کامل بوده و در صورت نیاز خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: بیش از ۳۰ راهدارخانه با ۵۰۰ نفر نیرو و ۲۶۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در ایام زمستان به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند.

یوسفی عمر ناوگان راهداری استان زنجان رابین ۲۰ تا ۲۵ سال عنوان کرد و کرد و گفت: تعمیر و نگهداری این ماشین‌آلات نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون ۳ میلیارد آن تخصیص‌یافته است.

وی بیان کرد: هر چه اعتبار برای نوسازی ناوگان راهداری افزایش یابد خدمات بهتری ارائه می‌شود اما تلاش این ناوگان ارائه خدمات به بهترین شکل با همین اعتبارات است

ادامه مطلب

برترین ها