اقتصاد

مهمترین درخواست فعالان اقتصادی رفع موانع تولید است

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با بیان اینکه باید با تمام توان از ظرفیت‌های استان استفاده شود گفت: با توجه به متغیرهای زیاد اقتصادی که در کشور وجود دارد و با توجه به تاثیرات تحریمی داخلی که بیشتر از تحریم‌های خارجی است، مهمترین درخواست فعالان اقتصادی رفع موانع تولید است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علی یگانه فرد با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت نقش بسیار مهم و محوری در حوزه‌های اقتصاد و توسعه استان دارد؛ اظهار داشت:سازمان صمت در مدیریت حوزه‌های تولید، حوزه اصناف و تشکل‌ها، کنترل و تنظیم بازار ثبت سفارش و … مسئولیت‌های خطیری بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه باید با تمام توان از ظرفیت‌های استان استفاده شود تصریح کرد: با توجه به متغیرهای زیاد اقتصادی که در کشور وجود دارد و با توجه به تاثیرات تحریمی داخلی که بیشتر از تحریم‌های خارجی است، مهمترین درخواست فعالان اقتصادی رفع موانع تولید است.

وی با توجه به پایش‌های فصلی انجام شده در کسب و کارها، سه مولف همواره وجود داشته و تکرار می‌شود،عنوان کرد: پشتوانه تامین مالی، بی‌ثباتی سیاست‌های قوانین و مقررات و غیرقابل پیش بینی بودن قیمت مواد اولیه محصولات است و این مشکلات جز با همراهی دولت و بانک مرکزی قابل حل نخواهند بود.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان، بیان کرد: امیدوار هستیم نگاه دولتمردان به حوزه اقتصادی سیاسی نباشد و برای رشد تولیدات حمایت‌های لازم را انجام گیرد.

یگانه فر افزود: برای برون رفت از مشکلات حوزه تولید تبدیل نقشه راه و برنامه عملیاتی در حوزه‌های مختلف و شفاف سازی در کشور است.

یگانه فرد به راه های پیشنهادی اشاره و عنوان کرد: تدوین و تکمیل سند استراتژی حوزه صنعت، معدن و تجارت استان، همکاری با اتاق بازرگانی در راستای شناسایی مشکلات و موانع پیش رو، بهبود روند و فرایندهای اداری، اقدام برای مشکلات زیرساختی شهرک‌های صنعتی، بسترسازی مناسب برای ورود دانش بنیان ها به این حوزه، ارتباط با سازمان جهاد کشاورزی در راستای صنایع تبدیلی، بررسی مشکلات واحدهای نیمه تعطیل و تعطیل و بازگشایی دفتر امور خارجه در استان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا