با ما همراه باشید

اجتماعی

منطقه اقتصادی ویژه مزیتی برای توسعه استان خواهد بود

استاندار زنجان گفت: با ظرفیتهای زیرساختی که در این استان وجود دارد، راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی مزیت مهمی برای شتاب توسعه در زنجان خواهد بود.

منتشر شده

در

منطقه اقتصادی ویژه مزیتی برای توسعه استان خواهد بود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح الله حقیقی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اداری استان افزود: فرایند ایجاد منطقه اقتصادی ویژه در زنجان از سال ۸۱ طی نامه ای به شورای عالی تجاری آغاز شد و از آن زمان تا سال ۹۷، جز پیگیری زمین، عملا کاری برای به سرانجام رسیدن موضوع انجام نشده بود.

وی ادامه داد: در سال ۹۷ دولت ایجاد ۱۷ منطقه اقتصادی را از جمله زنجان به مجلس وقت پیشنهاد داد و در مجلس شمار مناطق ویژه اقتصادی برای تاسیس، به ۸۰ مورد افزایش یافت، به دلیل این مغایرت، موضوع به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد و ما نیز طرح های توجیهی و دفاعیه های خود را در راستای پیگیری موضوع، ارائه دادیم تا اینکه در ۱۵ اردیبهشت امسال ایجاد ۱۳ منطقه ویژه اقتصادی جدید از جمله منطقه ویژه زنجان مصوب شد.

استاندار زنجان اظهار داشت: وجود ظرفیت هایی همچون راه های ارتباطی در حوزه حمل و نقل و دوخطه کردن راه آهن زنجان – قزوین و ایجاد امکان فرود هواپیماهای باری در فرودگاه زنجان، ایجاد منطقه اقتصادی ویژه در استان، مزیت مهم دیگری برای توسعه است.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی یک چیز و دوام یافتن و رونق آن چیز دیگر؛ بنابراین لازم است با بررسی سوابق مناطق موفق و همچنین شرایط صنایع و واحدهایی که قرار است در این منطقه مستقر شوند، باید کاری کنیم تا وجود منطقه ویژه اقتصادی برای استان ارزش افزوده داشته باشد.

حقیقی با بیان اینکه با تکمیل پروژه دوخطه کردن راه آهن زنجان – قزوین، میزان حمل بار در این مسیر از ۹ میلیون تن به ۱۸ میلیون تن افزایش می یابد، گفت: زمان مسافرت از زنجان به تهران نیز یک ساعت کاهش خواهد یافت.

استاندار زنجان با بیان اینکه متوسط ارزش یک تن صادرات از این استان بیش از پنج برابر میانگین کشوری است، افزود: وجود واحدهای ملی تولیدی نیز از دیگر مزیت های موجود در استان است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۸ استان زنجان از نظر میزان سرمایه گذاری خارجی، رتبه نخست کشور را به دست آورد، افزود: با مجموعه شرایط و زیرساخت های استان، زنجان قابلیت تبدیل به مرکز آماد و پشتیبانی منطقه شمال غرب کشور را دارد.

امیدواریم تولید سریال شهید شهریاری بخشی از ارزش های این شهید را تبیین کند

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان بود به تولید سریال شهید شهریاری و آماده پخش شدن این اثر اشاره کرد و گفت: شهدای هسته ای سند مظلومیت ایران اسلامی هستند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم تولید سریال شهید شهریاری بخشی از ارزش های این شهید را تبیین کند.

حقیقی با بیان اینکه تولید این سریال بخشی از برنامه های اجرایی کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان است، گفت: باید از اینگونه کارها برای معرفی شهدا و دستاوردهای آنان بیشتر انجام شود.

۷۵ هزار مشترک در زنجان مشمول طرح برق امید هستند

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم همکاری دستگاههای اجرای در مدیریت مصرف برق تاکید کرد و گفت: سال گذشته اقدامات خوبی در این زمینه در استان انجام شد.

حقیقی افزود: در زمان حاضر از ۱۱۰ هزار مشترک در استان حدود ۷۵ هزار  مشترک مشمول اجرای طرح برق امید هستند.

وی همچنین به کاهش میزان بارندگی ها اشاره کرد و اظهار داشت: کمیته ای در استان به منظور پی گیری مدیریت منابع آب شرب تشکیل شده است.

حقیقی تاکید کرد: در خصوص مدیریت آب باید طوری عمل شود تا هیچ روستایی در استان در خصوص تامین آب شرب مشکل نداشته باشد.

موج چهارم کرونا، موج انفجاری بود

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه موج چهارم کرونا، موج انفجاری بود، گفت: با اینکه استان زنجان در شاخص رعایت پروتکل های بهداشتی وضعیت مناسبی داشت ولی به دلیل ابتلای افرادی جوان و زیر ۳۰ سال و وجود تجمع ها و دورهمی ها، شیب شیوع کرونا در استان شیب بلندی شد.

حقیقی با بیان اینکه در زمان حاضر در شرایط نزولی شیوع کرونا هستیم، گفت: با این وجود نباید فکر کنیم که همه چیز تمام شده است.

وی با بیان اینکه روند واکسیناسیون با قوت تمام در استان انجام می شود، افزود: در روز ها و هفته های آینده این روند افزایش پیدا می کند.

انتخابات مقوم وحدت و اتحاد در کشور است

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه با هماهنگی بین هیات های اجرایی و نظارت و با تکیه بر تجربه دوره های گذشته انتخابات دقیق و پرشوری را برگزار خواهیم کرد، گفت: انتخابات شوراها فقط در شهر زنجان به صورت الکترونیکی است.

وی با بیان اینکه هیچ کس نباید در انتخابات تماشاچی باشد، اظهار داشت: از مجموعه دستگاههای ادارای هیچ کس حق ندارد اقدامی را که شائبه دخالت در انتخابات دارد، انجام دهد.

حقیقی با بیان اینکه انتخابات مقوم وحدت و اتحاد در کشور است، گفت: اتحاد و وحدت همواره باعث عقیم شدن شیطنت شیاطین و دشمنان ملت ایران شده است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ثبت بیش از 10هزار واقعه ولادت در زنجان

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان، به آمار واقعه ولادت استان از ابتدای امسال تاکنون اشاره کرد و گفت : تعداد۱۰ هزار و ۱۵۵ واقعه ولادت در هشت ماهه امسال و تعداد یک هزار و ۲۲۷ مورد ولادت در آبان ماه سالجاری ثبت شده است.

منتشر شده

در

توسط

ثبت بیش از 10هزار واقعه ولادت در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید علی شفیعی ضمن تشریح آمار  وقایع حیاتی ثبت شده استان طی هشت ماهه امسال، تعداد ولادت به تفکیک در نقاط شهری و روستایی را اعلام کرد و اظهار داشت: در نقاط شهری سه هزارو ۴۷۵ پسر و سه هزارو ۲۷۹دخترمتولد شده اند.

وی این آمار را در نقاط روستایی، یک هزار و ۷۷۵ پسر و تعداد یک هزار و ۶۲۶ مورد دختر بیان کرد.

 مدیرکل ثبت احوال استان زنجان همچنین، میانگین سنی مادران در ثبت ولادت هشت ماه ۱۴۰۰ را ۲۹.۵ سال عنوان کرد و افزود: بیشترین گروه سنی مادران در ثبت  ولادت ۳۰ تا ۳۴ سال بود.

شفیعی در ادامه با اشاره به فراوانی نام‌های انتخاب شده برای فرزندان از سوی خانواده ها افزود: در این مدت پنج نام اول منتخب در استان برای دختران  به ترتیب فاطمه، زهرا، رستا، حلما و سلنا  پیشتاز بوده و اسامی  امیرعلی، امیرحسین، ابوالفضل، امیرعباس و علی در میان نوزادان پسر، گوی سبقت را از دیگر نام‌ها ربوده اند

 به گفته وی نسبت جنسی ولادت ثبت شده در استان  طی این مدت به ازای هر ۱۰۰ دختر ، ۱۰۷ پسر بوده است.

 مدیرکل ثبت احوال استان زنجان  البته به ولادت های حاصل از چندقلو زایی  در استان، در این مدت هم اشاره کرد و گفت: دوقلوزایی ۱۸۸ مورد، سه‌قلو ۶ مورد و چهارقلو هم یک مورد ثبت شده است.

 شفیعی در ادامه گریزی هم به عملکرد ثبت احوال استان در بخش صدور کارت هوشمند ملی از ابتدای طرح تا پایان آبان ۱۴۰۰ زد و افزود: تعداد واجدین شرایط دریافت کارت هوشمند ملی ۸۶۰ هزارو ۳۹  نفر و درصد تحقق ۹۳.۳۱ درصد بوده است.

 وی تعداد جمعیت باقیمانده را ۵۷ هزار و ۵۰۳ نفر و تعداد درخواست های اخذ شده تاکنون را ۸۰۲ هزارو ۵۳۶ نفر عنوان کرد.

ادامه مطلب

اجتماعی

تامین مستمر انرژی در سایه رعایت الگوی مصرف بهینه گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با تاکید بر اهمیت رعایت الگوی مصرف بهینه گاز؛ از تامین مستمر انرژی در سایه رعایت الگوی مصرف بهینه گاز طبیعی توسط مشترکین زنجانی خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

تامین مستمر انرژی در سایه رعایت الگوی مصرف بهینه گاز

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،موسی احمدلو با اشاره به کاهش دمای هوا و افزایش۲۶ درصدی مصرف گاز در استان از مشترکین زنجانی خواست: همچون همیشه با صرفه‌جویی در مصرف گاز و رعایت دمای رفاه ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد؛ موجبات پایداری شبکه گاز استان و البته کشور را فراهم کنند.

وی با اشاره به آمادگی همه جانبه نیروهای امدادی و عملیاتی گاز زنجان برای حفظ پایداری جریان گاز؛ افزود: مجموعه این تلاش ها با کمک و همراهی مردم در مدیریت مصرف گاز طبیعی نتیجه بخش بوده و زمینه ساز حفظ تعادل و تأمین مستمر جریان گاز در اقصی نقاط کشور خواهد بود.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام اینکه در حال حاضر ۳۷۴ هزار و ۳۸۸ مشترک در استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفته اند؛ ابراز داشت: هر مشترک گاز تنها با کاهش یک درجه سانتی گراد دمای محیط می تواند تا ۶ درصد در کاهش میزان مصرف گاز نقش داشته و صرفه جویی قابل توجهی در مصرف کل که زمینه ساز تأمین پایدار گاز و عدم افت فشار در استان خواهد بود را فراهم کند.

احمدلو با بیان اینکه حفظ پایداری گاز طبیعی، اساسی ترین مسئولیت شرکت گاز و استفاده ایمن و بهینه از این نعمت الهی توسط مشترکین، مهم ترین همکاری ایشان، علی الخصوص در فصول سرد سال است؛ اظهار داشت: تمامی الزامات در حوزه تجهیز و آماده سازی تأسیسات گازرسانی طبق برنامه های پیش بینی شده، انجام گرفته و هم اکنون زمان همراهی و همیاری مشترکین عزیز در به ثمر رسیدن تلاش های شبانه روزی کارکنان شرکت گاز، در بهره مندی همه مشترکین از مزایای رفاهی و اقتصادی نعمت گاز طبیعی با توجه جدّی به استانداردهای فنی و رعایت نکات ایمنی و البته مدیریت مصرف گاز است.

وی با بیان اینکه هر قدر صرفه‌جویی از سوی مردم انجام و دمای منازل در حد دمای رفاه کنترل شود؛ به همان مقدار به پایداری شبکه کمک می‌شود، افزود: در این شرایط می‌توان افزون بر منازل در سراسر کشور شرایط لازم برای سوخت‌رسانی به صنایع بزرگ و کوچک و پتروشیمی‌ها در کشور فراهم کرده و مانع از تعطیلی آنها و ضرر اقتصادی به کشور شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از کلیه مصرف کنندگانِ بخش های مختلف اعم از مشترکین خانگی، تجاری، تولیدی و صنایع جزء و عمده خواست تا با اعمال صرفه جویی در مصرف گاز، این شرکت را در تامین جریان پایدار گاز یاری کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

مشکلی در خصوص مشاورین حقوقی برای پروژه های مسکن در استان وجود ندارد

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر مشکلی در خصوص مشاورین حقوقی برای پروژه های مسکن در استان وجود ندارد، افزود: برای چهار سال آینده برای ساخت پروژه های مسکن به تشکیل گروه های حقوقی بیشتری نیاز داریم.

منتشر شده

در

توسط

مشکلی در خصوص مشاورین حقوقی برای پروژه های مسکن در استان وجود ندارد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سعید شاهین فر به نظارت پروژه های نهضت ملی مسکن در استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت:روند نظارت مشکلی ندارد.

وی با بیان اینکه حدود ۶ هزار واحد مسکونی در شمال و شرق زنجان پیمان سپاری شده است،گفت: حدود ۷ هزار واحد مسکونی هم در غرب زنجان در حال پیمان سپاری است و درمجموع بیش از ۲۱ هزار واحد مسکن در طرح اقدام ملی و نهضت ملی مسکن در استان شروع شده است.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه نظارت مقیم پروژه های اجرا شده بر عهده سازمان نظام مهندسی ساختمان است، گفت: نظارت عالیه این پروژه ها بر عهده اداره کل راه و شهرسازی استان بوده که در راستای کیفیت افزایی پروژه‌ها، نظارت عالیه برون سپاری شده و از ظرفیت مشاورین ذی صلاح و با سابقه برای نظارت عالیه استفاده می شود.

شاهین فر تاکید کرد: برای پروژه های شروع شده در استان زنجان مشکلی از بابت نظارت، اجرا و ارجاع نظارت تاکنون نداشتیم و از ظرفیت مشاورین حقوقی موجود در سطح استان استفاده شده است و پروژه ها ناظر مقیم دارند و کارها را با قوت بیشتری نظارت می کنند.

وی با بیان این مطلب که در طراحی پروژه ها هم مشکل نداریم، متذکر شد: مشاورین حقوقی که در حال حاضر با آنها کار می شود ظرفیت طراحی را دارا بوده تا پاسخی برای دغدغه طراحی باکیفیت این پروژه‌ها باشد.

مشکلی در خصوص مشاورین حقوقی برای پروژه های مسکن در استان وجود ندارد

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به طرح نهضت ملی مسکن، افزود: خلاء مشاورین حقوقی شاید برای تقاضای مسکن با توجه به ثبت نام‌ها برای چهار سال آینده خود را نشان دهد که در این میان سازمان نظام مهندسی ساختمان در استان، با ظرفیت بیش از ۶ هزار مهندس که در این بین حدود ۳ هزار و ۸۰۰ مهندس دارای پروانه ساخت هستند، باید نظارت از پروژه ها را تقویت کنند.

شاهین فر با بیان اینکه در حال حاضر مشکلی در خصوص مشاورین حقوقی برای پروژه های مسکن در استان وجود ندارد، افزود: برای چهار سال آینده برای ساخت پروژه های مسکن به تشکیل گروه های حقوقی بیشتری نیاز داریم.

وی با بیان اینکه ۱۳ مشاور حقوقی در سطح استان داریم،ادامه داد: با این تعداد قرار داد بسته شده و کار نظارت و طراحی را انجام می دهند.

ادامه مطلب

برترین ها