اجتماعی

مناسب سازی شهری، مختص افراد دارای معلولیت نیست

رئیس شورای شهر زنجان در خصوص پیگیری مناسب سازی اماکن و معابر توسط بهزیستی عنوان کرد: مناسب سازی فقط مختص افراد دارای معلولیت نیست و شامل همه افراد جامعه اعم از کودکان، زنان باردار، سالمندان، جانبازان و والدین حمل کننده کالسکه نیز می شود و برابر سازی و فراگیر نمودن فرصت ها با حذف موانع فیزیکی، امکان دسترسی این اقلیت چشمگیر جامعه به امکانات زندگی باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مجید ناصحی مقدم در مراسم بزرگداشت افراد دارای معلولیت اظهار داشت: معلولیت، محدودیت نیست و این افراد دارای توانایی‌های بسیاری هستند و همه مسئولین در تلاش هستند تا یک نفر نیز از مواهب زندگی اجتماعی بی بهره نباشد.

وی افزود: دستاوردی که از توانمندسازی افراد دارای معلولیت به دست می آید، بسیار ارزشمندتر و بیشتر  از هزینه هایی است که برای این افراد صرف می شود.

رئیس شورای شهر زنجان بیان کرد: معلولیت یک عنوان عام هست و همه ی افراد بشر در نوع خود دارای نقاط قوت و ضعف هایی هستند که دامنه ی این محدودیت‌ها با پیشرفت دانش بشر کاهش یافته است.

وی در خصوص پیگیری مناسب سازی اماکن و معابر توسط بهزیستی عنوان کرد: مناسب سازی فقط مختص افراد دارای معلولیت نیست و شامل همه افراد جامعه اعم از کودکان، زنان باردار، سالمندان، جانبازان و والدین حمل کننده کالسکه نیز می شود و برابر سازی و فراگیر نمودن فرصت ها با حذف موانع فیزیکی، امکان دسترسی این اقلیت چشمگیر جامعه به امکانات زندگی باید مورد توجه قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا