با ما همراه باشید

اجتماعی

ممنوعیت ورود و خروج خودروها در تعطیلات عید فطر

استاندار زنجان با اشاره به تعطیلات عید فطر گفت: ورود هرگونه وسیله نقلیه از ساعت ۱۴ روز سه‌شنبه (۲۱ اردیبهشت) تا ساعت ۱۲ روز شنبه (۲۵ اردیبهشت) به تمام شهرستان‌های این استان با هر رنگ و وضعیت کرونایی ممنوع است.

منتشر شده

در

ممنوعیت ورود و خروج خودروها در تعطیلات عید فطر

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح‌الله حقیقی در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان اظهار داشت: از مردم استان زنجان تقاضا می شود که در این مدت از استان خارج نشوند و ضمن احترام به تمام هموطنان باید گفت که خودروهای هیچ استان دیگری را نمی‌توانیم بپذیریم و کنترل های لازم انجام خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محدودیت‌های اخیر در حد انتظار نبود اضافه کرد: اما استان زنجان از این نظر، وضعیت مطلوبی نسبت به میانگین کشوری داشت.

 این مسوول، با بیان اینکه به رغم سیر نزولی بستری‌های کرونایی هنوز استان از موج چهارم کرونا خارج نشده‌ است، گفت: باید بسیار مواظب بود و پروتکل‌های بهداشتی را به صورت دقیق رعایت کرد چرا که با توجه به مکث‌ها و حرکت‌های ویروس، احتمال بازگشت به شرایط پیک وجود دارد.

حقیقی با بیان اینکه موج چهارم کرونا خیز بسیار بلند و فاجعه‌آمیزی داشت، افزود: با توجه به خیز این بیماری در استان مرگ و میر خیلی کمتر نسبت به پیک‌های  گذشته به وقوع پیوست.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه استان در موج چهارم بر خلاف موج سوم بیماری زودتر به پیک قله رسید، گفت: حداکثر بستری موج سوم استان ۱۲۰ نفر بود که این تعداد در موج چهارم بالای ۱۸۰ نفر رسید و از طرفی در موج سوم ۷۴ روز طول کشید تا ۸۰ درصد تخت ها شغال شود اما این میزان در موج  چهارم در مدت یک هفته به میزان ۹۰ درصد بود.

وی با بیان اینکه شمار بستری افراد زیر ۳۰ سال در موج چهارم نسبت به موج سوم سه برابر بود گفت: این موضوع هشداری است به افرادی که دورهمی برگزار و تجمع کرده و بیشتر تصور می کنند که جوانان گرفتار نمی شوند.

این مسوول ادامه داد: شاید برای این افراد، اتفاقی رخ ندهد اما آمار و ارقام موج چهارم نشان می‌دهد که این دورهمی‌ها و تجمعات می‌تواند خانواده آنان را آلوده و درگیر با ویروس کند لذا هیچ فردی در هیچ سن و سالی نباید با کرونا شوخی کند.

وی با بیان اینکه موج چهارم کرونا جهش معناداری داشت، افزود: استان زنجان، اکسیژن مورد نیاز سایر استان‌ها را هم تامین می‌کرد که شیوع موج چهارم موجب شد اکسیژن به استان‌ های دیگر ارسال نشود که از حالت انفجاری بیماری حکایت دارد.

حقیقی تاکید کرد : به رغم موج انفجاری کرونا کمترین فوتی را نسبت به موج‌های گذشته را ثبت کرد که این امر نشان از اقدامات و تلاش‌های فراوان کادر بهداشت و درمان حکایت  دارد.

تغییر رنگ کرونایی نباید به معنای عادی انگاری نیست

استاندار زنجان همچمین با اشاره به تغییر وضعیت رنگ کرونایی شهرستان‌های این استان گفت: تغییر رنگ‌ها نباید فریب دهد بلکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید فراگیر شده و به بالای ۹۵ درصد برسد.

وی با بیان اینکه تزریق واکسن به معنای درمان و همچنین ناقل نبودن فرد نیست، اظهار داشت: بنابراین افرادی که واکسن تزریق می‌کنند نیز پروتکل‌های بهداشتی را باید رعایت کرده و رفتارهای احساسی در برابر کرونا را کنار بگذارند.

حقیقی با اشاره به اینکه در تصمیمات اتخاذ شده باید یکصدا عمل کرد افزود: تمام مصوبات و تصمیمات ستاد کرونا باید به طور دقیق اجرا شود و همه باید در این راستا عملگرا باشند.

وی به برگزاری آزمون‌های پیش روی دانش آموزان و دانشجویان اشاره کرد و گفت: به جز آزمون کارشناسی ارشد که به مردادماه منتقل شد، سایر آزمون‌ها طبق دستورالعمل و چارت زمانی و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در زمان مقرر برگزار می‌شوند.

وی در زمینه آزمون نهایی پایه‌های نهم و دوازدهم نیز گفت: تجمع اعتراضی، کار و روش خوبی نبوده و این کار ضد انقلاب است که دانش آموزان را در فضای مجازی فریب می‌دهند و تحریک می‌کنند.

حقیقی با بیان اینکه از اولیا انتظار می‌رود که فرزندان خود را توجیه کنند، افزود: تصمیم جدیدی در استان گرفته نمی‌شود و آنچه که مصوبه ستاد ملی کرونا است اجرایی می شود.

استاندار زنجان با اشاره به برخی تسهیل‌ها در آزمون نهایی دانش‌آموزان گفت: ۳۰ درصد محتوای کتاب‌ها حذف شده و آزمون‌ها با لحاظ شرایط آموزش مجازی گرفته خواهد شد ضمن اینکه زمان هر آزمون نیز بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه در نظر گرفته شده و پروتکل‌های بهداشتی نیز به دقت در محل آزمون‌ها رعایت می‌شود که شرایط و بستر لازم برای برگزاری آزمون نهایی دانش‌آموزان فراهم شده است.

وی با تاکید بر اینکه مراقبت و رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی، واکسیناسیون نیز باید با قوت و قدرت تمام انجام شود، خاطرنشان کرد : یکی از مهمترین تکالیف و اولویت‌های تمام دستگاهها فراهم کردن شرایط لازم برای واکسیناسیون است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجتماعی

لزوم حفاظت همگانی از تنوع زیستی بالای استان زنجان

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان، همزمان با روز جهانی تنوغ زیستی ، بر ضرورت حفاظت همگانی از تنوع زیستی استان زنجان تاکید کرد.

منتشر شده

در

توسط

لزوم حفاظت همگانی از تنوع زیستی بالای استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا یافتیان طی پیامی ضمن تبریک ” روز جهانی تنوع زیستی ” اظهار داشت : هر ساله و بر اساس اعلام سازمان ملل متحد، روز ۲۲ می مصادف با اول خرداد بعنوان روز جهانی تنوع زیستی اعلام و گرامی داشته می شود که همگان باید در حفظ این موهبت الهی، خود را موظف دانسته و کوشا باشند.

وی افزود:جمهوری اسلامی ایران بر اساس قانون الحاق مورخ ۶ خرداد ۱۳۷۵ مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان و ابلاغیه ریاست جمهوری به عضویت این کنوانسیون درآمده و طبق این مصوبه، سازمان حفاظت محیط زیست به‌عنوان مرجع ملی کنوانسیون در ایران تعیین شده است .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: رویکرد حفاظتی بایستی علمی و بروز باشد که در این خصوص کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان آماده هرگونه راهنمایی و مساعدت هم استانی های گرامی در مواقع مواجه با این تنوع زیستی (اعم از حیات وحش، درختان و گیاهان و …) می باشند، شماره تماس ۱۵۴۰ پل ارتباطی مردم و این اداره کل می باشد.

ادامه مطلب

اجتماعی

شوراي اجتماعي محلات زنجان با محوريت مساجد راه اندازي مي شود

سرپرست سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري زنجان گفت:با توجه به لزوم مشاركت واقعي و معنادار شهروندان در فرآيندهاي فرهنگي و اجتماعي و برنامه ريزي بهتر براي فعال شدن محلات، شوراي اجتماعي محلات زنجان به زودي تشكيل مي شود.

منتشر شده

در

توسط

شوراي اجتماعي محلات زنجان با محوريت مساجد راه اندازي مي شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،غلامرضا نظري اظهار داشت: با توجه به اخذ مصوبه اوليه از شوراي اسلامي شهر زنجان، طرح شوراي اجتماعي محلات بصورت آزمايشي با محوريت مساجد و با حضور افراد تاثيرگذار هر محله تشكيل خواهد شد.

سرپرست سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري زنجان با بيان اين مطلب كه آيين نامه اوليه ارائه شده در شوراي اسلامي شهر مورد بررسي قرار گرفته است تصریح کرد: با فعال شدن اين شوراها مي توان نقش بيشتري براي محلات در مديريت شهري قائل شد.

وی با بيان اينكه پيش بيني شده تا قرارگاه اجتماعي در شهرداري تشكيل شود اعلام كرد: طي روزهاي آينده شوراي اسلامي شهر زنجان نسبت به تعيين رويكردها و اهداف كلان فرهنگي اقدام خواهد كرد تا در ذيل آن سازمان نسبت به برنامه ريزي براي فعاليت هاي آتي اقدام كند.

وي افزود : برگزاري رالي خانوادگي در روز ولادت امام ر ضا (ع)، برگزاري ويژه برنامه روز دختر در پارك بانوان، برگزاري گسترده طرح يكشنبه هاي كودكي در پارك هاي شهر برگزار خواهد شد.

سرپرست سازمان فرهنگي به اقدامات اوليه براي اصلاح اساسنامه و تدوين نقش فرهنگي شهر زنجان اشاره كرد و گفت : برگزاري كارگاه ها و جلسات مشاوره در سطح مساجد با عنوان سه شنبه هاي مشاوره، آماده سازي پيش نويس طرح اشتغال اجتماعي بعنوان يك طرح عملياتي در جهت كاهش آسيب هاي اجتماعي از ساير برنامه هاي در دست اقدام سازمان مي باشد.

وي به برنامه هاي سازمان در حوزه ورزشي نيز اشاره كرد و گفت : در حال مذاكره براي استفاده از ظرفيت دستگاه هاي دولتي در خصوص امكان استفاده از سالن هاي ورزشي براي پويايي ورزشي محلات هستيم و در كنار آن بزودي 8 ايستگاه ورزشي صبحگاهي و عصرگاهي در پارك هاي سطح شهر، برگزاري دومين دوره مسابقات جام پرچم در تيرماه و ادامه فعاليت پارك هاي تخصصي ورزشي و چندين همايش ورزشي از ساير اقدامات پيش رو است.

نظري در پايان به برنامه ريزي براي توليد محصولات فرهنگي اشاره كرد و گفت : با توجه به تجربه سال گذشته در خصوص توليد 2 مجموعه 10 قسمتي موشن گرافي، موضوعات موبوطه به آموزش شهروندي احصا شده است و طي فراخواني از كليه فعلان اين حوزه بويژه شركت هاي دانش بنيان دعوت خواهد شد تا محصولات فرهنگي بيشتري در سال 1401در سازمان توليد شود.

ادامه مطلب

اجتماعی

90 مردم زنجان یارانه معیشتی را دریافت کرده اند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به شرایط استان زنجان در بحث یارانه هم اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار حدود 90 درصد مردم زنجان یارانه معیشتی را گرفته‌اند، اما پیش بینی‌ ما این است که رقم بیشتر از این باشد، چون به حساب معترضان هم این مبالغ واریز شده است.

منتشر شده

در

توسط

90 مردم زنجان یارانه معیشتی را دریافت کرده اند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،طیب جعفری،در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تشریح شیوه پرداخت یارانه‌ها اظهار داشت: دهک‌بندی‌ افراد بر اساس میزان دارایی مثل خودروهایی که خریده‌اند، حساب بانکی و خرج و مخارج آن‌ها تعیین شده بود و بر همین اساس هم یارانه پرداخت شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: با این حال افرادی که به هر نحوه به دهک‌بندی خود اعتراض داشتند، می‎‌توانستند از طریق سامانه جامع رفاه ایرانیان در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس hemayat.mcls.gov.ir اعتراض خود را ثبت کنند تا از یارانه برخودار شوند.

وی به شرایط استان زنجان در بحث یارانه هم اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار حدود 90 درصد مردم زنجان یارانه معیشتی را گرفته‌اند، اما پیش بینی‌ ما این است که رقم بیشتر از این باشد، چون به حساب معترضان هم این مبالغ واریز شده است.

این مقام مسئول با تاکید بر تامین حداقل معیشت کارگران برای توزیع ثروت در جامعه، ادامه داد: حمایت از زندگی مردم جامعه تاثیر مستقیم بر رشد و توسعه اقتصادی دارد.

جعفری با اشاره به حفظ و حمایت از اشتغال در حوزه روابط کار تصریح کرد: در طول سال  در استان زنجان، بالغ بر 4 هزار پرونده بررسی و رفع اختلاف می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان نظارت و صیانت بر حق و حقوق کارگران واحد‌های تولید از طریق این مجموعه را حائز اهمیت عنوان کرد و اظهار داشت: در این بازه نیز اداره کل کار زنجان همه تلاش خود را انجام می‌دهد.

جعفری با اشاره به تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: این قانون به دنبال آن است که امتیازات، مشوق‌ها و تسهیلگری‌هایی انجام دهد که در نتیجه آن شاهد افزایش نرخ رشد جمعیت در کشور باشیم.

وی با بیان اینکه پنجره یا فرصت جمعیتی، محور جهش اقتصادی کشور است، اظهار داشت: این پنجره از سال 1380 و با عبور جمعیت 14 تا 65 سال از 50 درصد جمعیت کشور، باز شده و جمعیت در سن کار به حداکثر خود رسیده که شتاب رشد اقتصادی را افزایش می‌دهند و پنجره جمعیتی احتمالاً تا سال 1430 ادامه خواهد داشت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه با ورود به سال 1430 تعداد افراد سالمند در کشور افزایش خواهد یافت، خاطرنشان کرد: اگر از این پنجره و بازه زمانی به خوبی استفاده کنیم، رشد اقتصادی مطلوب را در کشور تجربه خواهیم کرد وگرنه این فرصت را از دست خواهیم داد.

جعفری با بیان اینکه هر کاری که در مورد معیشت کارگران انجام شود، هزینه نیست یلکه سرمایه‌گذاری است که اثر اقتصادی دارد، افزود: کمک به معیشت کارگران، آینده کشور از لحاظ حفظ مشارکت اقتصادی موجود را تضمین می‌کند.

وی با بیان اینکه وظایف ما جنبه خدماتی دارد، گفت: واحد روابط کار، مسئولیت صیانت از نیروی کار و حفظ ساختار سه‌جانبه‌گرایی حوزه کارگری و کارفرمایی را دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه بیش از 4 هزار پرونده در طول سال در حوزه کارگری و کارفرمایی در هیات‌های حل اختلاف، بررسی و حل می‌شود، خاطرنشان کرد: آرای هیات‌های حل اختلاف، طبق قانون بوده و قابلیت اجرایی دارند  همچنین سالانه 8 هزار بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی انجام می‌شود.

جعفری با بیان اینکه مسائل رفاهی، بهداشت محیط کارگری و مسائل فرهنگی در این حوزه پیگیری می‌شود، اظهار داشت: تلاش می‌کنیم تا بازرسی‌ها هوشمندتر و هدفمندتر باشد.

وی با اشاره به حوزه تعاون افزود: تعاون، بهترین مجرا و فرصت برای ایجاد درآمد و توزیع عادلانه ثروت است و در صورتی که به درستی عمل شود، می‌تواند به توزیع عادلانه ثروت کمک کند که به دنبال توسعه کیفی و نظارت بر تعاونی‌ها هستیم.

جعفری با بیان اینکه حوزه امور اجتماعی نیز مسائلی ماند ورزش کارگری، توسعه ظرفیت‌ها در این بخش و مسائل فرهنگی و اجتماعی کارگران را پیگیری می‌کند، ادامه داد: برای مثال؛ اعتیاد در محیط‌های کارگری، یکی از آسیب‌هایی است که با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان پیگیری می‌شود و استان زنجان، کمترین میزان این آسیب را دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه این دستگاه، متولی هیچکدام از بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات در اشتغال نیست اما متولی پیوست اشتغال طرح‌های اقتصادی است، گفت: سامانه کشوری رصد اشتغال هرگونه فعالیت اقتصادی استان‌ها که منجر به اشتغال می‌شود را رصد می‌کند و در این زمینه، اشتغال خُرد را جدی‌تر از گذشته دنبال می‌کنیم تا نیاز کوتاه‌مدت به فرصت‌های شغلی را تامین کنیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، با اشاره به فعالیت کسب و کارهای اینترنتی نوین، گفت: حمایت از این کسب و کارها حائز اهمیت است.

ادامه مطلب

برترین ها