با ما همراه باشید

اجتماعی

ممنوعیت ورود و خروج خودروها در تعطیلات عید فطر

استاندار زنجان با اشاره به تعطیلات عید فطر گفت: ورود هرگونه وسیله نقلیه از ساعت ۱۴ روز سه‌شنبه (۲۱ اردیبهشت) تا ساعت ۱۲ روز شنبه (۲۵ اردیبهشت) به تمام شهرستان‌های این استان با هر رنگ و وضعیت کرونایی ممنوع است.

منتشر شده

در

ممنوعیت ورود و خروج خودروها در تعطیلات عید فطر

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح‌الله حقیقی در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان اظهار داشت: از مردم استان زنجان تقاضا می شود که در این مدت از استان خارج نشوند و ضمن احترام به تمام هموطنان باید گفت که خودروهای هیچ استان دیگری را نمی‌توانیم بپذیریم و کنترل های لازم انجام خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محدودیت‌های اخیر در حد انتظار نبود اضافه کرد: اما استان زنجان از این نظر، وضعیت مطلوبی نسبت به میانگین کشوری داشت.

 این مسوول، با بیان اینکه به رغم سیر نزولی بستری‌های کرونایی هنوز استان از موج چهارم کرونا خارج نشده‌ است، گفت: باید بسیار مواظب بود و پروتکل‌های بهداشتی را به صورت دقیق رعایت کرد چرا که با توجه به مکث‌ها و حرکت‌های ویروس، احتمال بازگشت به شرایط پیک وجود دارد.

حقیقی با بیان اینکه موج چهارم کرونا خیز بسیار بلند و فاجعه‌آمیزی داشت، افزود: با توجه به خیز این بیماری در استان مرگ و میر خیلی کمتر نسبت به پیک‌های  گذشته به وقوع پیوست.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه استان در موج چهارم بر خلاف موج سوم بیماری زودتر به پیک قله رسید، گفت: حداکثر بستری موج سوم استان ۱۲۰ نفر بود که این تعداد در موج چهارم بالای ۱۸۰ نفر رسید و از طرفی در موج سوم ۷۴ روز طول کشید تا ۸۰ درصد تخت ها شغال شود اما این میزان در موج  چهارم در مدت یک هفته به میزان ۹۰ درصد بود.

وی با بیان اینکه شمار بستری افراد زیر ۳۰ سال در موج چهارم نسبت به موج سوم سه برابر بود گفت: این موضوع هشداری است به افرادی که دورهمی برگزار و تجمع کرده و بیشتر تصور می کنند که جوانان گرفتار نمی شوند.

این مسوول ادامه داد: شاید برای این افراد، اتفاقی رخ ندهد اما آمار و ارقام موج چهارم نشان می‌دهد که این دورهمی‌ها و تجمعات می‌تواند خانواده آنان را آلوده و درگیر با ویروس کند لذا هیچ فردی در هیچ سن و سالی نباید با کرونا شوخی کند.

وی با بیان اینکه موج چهارم کرونا جهش معناداری داشت، افزود: استان زنجان، اکسیژن مورد نیاز سایر استان‌ها را هم تامین می‌کرد که شیوع موج چهارم موجب شد اکسیژن به استان‌ های دیگر ارسال نشود که از حالت انفجاری بیماری حکایت دارد.

حقیقی تاکید کرد : به رغم موج انفجاری کرونا کمترین فوتی را نسبت به موج‌های گذشته را ثبت کرد که این امر نشان از اقدامات و تلاش‌های فراوان کادر بهداشت و درمان حکایت  دارد.

تغییر رنگ کرونایی نباید به معنای عادی انگاری نیست

استاندار زنجان همچمین با اشاره به تغییر وضعیت رنگ کرونایی شهرستان‌های این استان گفت: تغییر رنگ‌ها نباید فریب دهد بلکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید فراگیر شده و به بالای ۹۵ درصد برسد.

وی با بیان اینکه تزریق واکسن به معنای درمان و همچنین ناقل نبودن فرد نیست، اظهار داشت: بنابراین افرادی که واکسن تزریق می‌کنند نیز پروتکل‌های بهداشتی را باید رعایت کرده و رفتارهای احساسی در برابر کرونا را کنار بگذارند.

حقیقی با اشاره به اینکه در تصمیمات اتخاذ شده باید یکصدا عمل کرد افزود: تمام مصوبات و تصمیمات ستاد کرونا باید به طور دقیق اجرا شود و همه باید در این راستا عملگرا باشند.

وی به برگزاری آزمون‌های پیش روی دانش آموزان و دانشجویان اشاره کرد و گفت: به جز آزمون کارشناسی ارشد که به مردادماه منتقل شد، سایر آزمون‌ها طبق دستورالعمل و چارت زمانی و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در زمان مقرر برگزار می‌شوند.

وی در زمینه آزمون نهایی پایه‌های نهم و دوازدهم نیز گفت: تجمع اعتراضی، کار و روش خوبی نبوده و این کار ضد انقلاب است که دانش آموزان را در فضای مجازی فریب می‌دهند و تحریک می‌کنند.

حقیقی با بیان اینکه از اولیا انتظار می‌رود که فرزندان خود را توجیه کنند، افزود: تصمیم جدیدی در استان گرفته نمی‌شود و آنچه که مصوبه ستاد ملی کرونا است اجرایی می شود.

استاندار زنجان با اشاره به برخی تسهیل‌ها در آزمون نهایی دانش‌آموزان گفت: ۳۰ درصد محتوای کتاب‌ها حذف شده و آزمون‌ها با لحاظ شرایط آموزش مجازی گرفته خواهد شد ضمن اینکه زمان هر آزمون نیز بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه در نظر گرفته شده و پروتکل‌های بهداشتی نیز به دقت در محل آزمون‌ها رعایت می‌شود که شرایط و بستر لازم برای برگزاری آزمون نهایی دانش‌آموزان فراهم شده است.

وی با تاکید بر اینکه مراقبت و رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی، واکسیناسیون نیز باید با قوت و قدرت تمام انجام شود، خاطرنشان کرد : یکی از مهمترین تکالیف و اولویت‌های تمام دستگاهها فراهم کردن شرایط لازم برای واکسیناسیون است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

نشان استاندارد امانتی است که به واحدهای تولیدی سپرده می شود

مدیرکل استاندارد زنجان از سه واحد تولیدی گیلوان زیتون، سبزدشت طارم و نگین سبز آب بر تولید کننده روغن زیتون و کنسرو زیتون بازدید کرد.

منتشر شده

در

توسط

نشان استاندارد امانتی است که به واحدهای تولیدی سپرده می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،داریوش اشکانی پور، در این بازدیدها، با اشاره به تولید روغن زیتون و زیتون در منطقه طارم اظهار داشت: شهرستان طارم بیشترین تولید زیتون در کشور را به خود اختصاص داده و در سال های اخیر با توسعه صنایع تبدیلی و ایجاد بازارهای مختلف فروش زیتون، این محصول به یک عامل مهم در توسعه اقتصاد و اشتغال پایدار در شهرستان و استان زنجان تبدیل شده است که این امر ضرورت کنترل و نظارت دقیق تر بر بازار را بر جلوگیری از تقلب ایجاب می کند.

اشکانی پور با اشاره به فروش زیتون و روغن زیتون به صورت فله در بازار افزود: عدم وجود استاندارد تدوین شده برای فرآورده های فله بالای 3 کیلوگرم، موجب نارضایتی واحدهای تولیدی دارنده نشان استاندارد را فراهم کرده است.

مدیر کل استاندارد استان زنجان در پایان خطاب به واحدهای تولیدکننده کنسرو زیتون و روغن زیتون گفت: نشان استاندارد امانتی است که به واحدهای تولیدی سپرده می شود که می بایست با رعایت استانداردهای ملی در فرآیند تولید موجب رضایت مصرف کنندگان و بالابردن اعتماد عمومی به این نشان گردند.

ادامه مطلب

اجتماعی

تردد بیش از 2 میلیون خودرو درمحورهای مواصلاتی استان زنجان

رئیس مرکز اطلاعات راه‌ها و حمل‌ونقل جاده‌ای اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت: با توجه به كنترل تردد وسايل نقليه با 60 دستگاه تردد شمار برخط در محورهاي بين شهري و 18 دستگاه منصوبه در ورود و خروج محورهای مواصلاتی، 2 میلیون و 141 هزار و 321 وسیله نقلیه درآبانماه سالجاری درمحورهای مواصلاتی استان تردد داشتند.

منتشر شده

در

توسط

تردد بیش از 2 میلیون خودرو درمحورهای مواصلاتی استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد محمدی اظهار داشت: درآبانماه سال جاری بیشترین سهم تردد پلاک‌های غیربومی در محورهای مواصلاتی استان زنجان مربوط به استان‌های تهران و آذربایجان شرقی است و میانگین سرعت متوسط در کل محورهای استان برابر 80 کیلومتر بر ساعت بود.

رئیس مرکز اطلاعات راه‌ها و حمل‌ونقل جاده‌ای اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان  افزود: با توجه به کارکرد سامانه‌های ثبت تخلفات عبور و مرور،25 هزار 427  تخلف سرعت غیرمجاز و 15هزار 600 تخلف اضافه‌بار در آبان ماه  ثبت و ارسال  گردیده است و 25 درصد ترددها مربوطه به وسایل نقلیه سنگین است .

استان زنجان دارای 78 دستگاه تردد شمار و 32 دستگاه ثبت تخلفات عبور و مرور در آزادراه‌های زنجان – قزوین و زنجان- تبریز، ترانزیت زنجان – ابهر، زنجان – میانه، سرم – اردبیل و 5 سامانه توزین حین حرکت سر محورهای آزادراه زنجان- قزوین، ابهر- زنجان و بالعکس، بیجار- زنجان دندی –زنجان است.

ادامه مطلب

اجتماعی

برگزاری آئین اختتامیه نخستین جشنواره سلامت و رسانه در زنجان

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از برگزاری مراسم اختتامیه نخستین جشنواره سلامت و رسانه در استان خبر داد و گفت: این آئین صبح چهارشنبه ۱۰ آذرماه در محل سالن همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار می‌شود.

منتشر شده

در

توسط

برگزاری آئین اختتامیه نخستین جشنواره سلامت و رسانه در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مصطفی محمدی ضمن اعلام خبر برگزاری آئین اختتامیه نخستین جشنواره سلامت و رسانه در استان اظهار کرد: این جشنواره با هدف ایجاد وحدت، همدلی، همفکری و هم‌افزایی بین خادمین نظام سلامت و اصحاب فرهیخته رسانه، تغییر و تحول در شیوه تولید محتوا،آموزش و اطلاع رسانی، اعتمادسازی و امیدآفرینی عمومی نسبت به حوزه سلامت به عنوان سرمایه اجتماعی و ضرورت اساسی و پیش‌نیاز مهم برای فرهنگسازی و ارتقای سطح سلامت جامعه، ارتقاء سطح سواد و مهارت عمومی در حوزه سلامت، ارتقاء سواد رسانه ای جامعه و رجوع به رسانه‌های مرجع و منابع موثق، اقناع سازی و فرهنگ سازی و اصلاح رفتارهای فردی و اجتماعی در حوزه سلامت، اجتماعی سازی سلامت، افزایش میزان مشارکت‌های عمومی و همراهی و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و مردم با حوزه سلامت در راستای اجتماعی سازی سلامت برگزار می‌شود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان ضمن تقدیر و تشکر از اصحاب ارجمند رسانه بخاطر مشارکت فعال و حضور پر تعداد در این جشنواره گفت: کرونا همه ما را متوجه این موضوع مهم کرد که باید برای کار و خدمت بهتر و موثر و استفاده درست از منابع محدود و  در امان ماندن از ابتلا به این بیماری و آسیب کرونا در همه امور مدیریتی، کسب و کار و زندکی و ارتباطات اجتماعی تجدید نظر کنیم و با اولویت قرار دادن این موارد، سلامت را محور همه امور و برنامه‌های خود قرار دهیم.

وی تصریح کرد: اطمینان دارم به فضل و عنایات الهی این جشنواره و تداوم آن با رویکرد فنی، تخصصی و حرفه‌ای و در سایه وحدت و همدلی و خرد جمعی، زمینه و بستر را برای تغییر و تحول در نوع خدمت به مردم عزیز و شریف استان و اطلاع‌رسانی نوآورانه، خلاقانه و مردم محور و الگویی عملی و موفق از رسانه‌های متعهد و حرفه‌ای در سطح ملی از پایتخت شور و شعور حسینی فراهم و معرفی خواهد کرد.

محمدی بخش‌های فراخوان این جشنوراه را در بخش خبر، گزارش، عکس، مصاحبه، تیتر، مقاله، یادداشت و سرمقاله، طراحی گرافیک (تایپوگرافی، اینفوگرافی،صفحه آرایی، دیزاین و …) عنوان کرد.

ادامه مطلب

برترین ها