اجتماعی

ممنوعیت بکارگیری اتباع بیگانه بویژه نیروی افغانی در زنجان

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اعلام کرد: مطابق ماده 181 قانون کار، هر گونه بکارگیری اتباع بیگانه علی الخصوص اتباع کشور افغانستان در استان زنجان ممنوع می باشد .

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،طیب جعفری اظهار داشت: کارفرمایانی که اتباع بیگانه را که فاقد پروانه کار هستند و یا مدت اعتبار پروانه کارشان منقضی شده است به کار گمارند و یا اتباع بیگانه را‌ در کاری غیر از آن چه در پروانه کار آنها قید شده است بپذیرند و یا در مواردی که رابطه استخدامی تبعه بیگانه با کارفرما قطع می‌گردد مراتب را به وزارت‌کار و امور اجتماعی اعلام ننمایند، با توجه به شرایط و امکانات خاطی و مراتب جرم به مجازات حبس از ۹۱ روز تا ۱۸۰ روز محکوم خواهند شد.

جعفری همچنین به این نکته اشاره و عنوان کرد : هر گونه به کارگیری اتباع بیگانه علی الخصوص اتباع کشور افغانستان در استان زنجان ممنوع می باشد .

وی افزود:کارفرما در صورت به کارگیری علاوه بر جریمه مقرر در قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ( 5 برابر حداقل مزد در ازای یک روز به کارگیری ) مرتکب جرم گردیده و برابر ماده 181 قانون کار قابل تعقیب کیفری نیز می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا