سیاست

ملتی که احساس هویت کند زیر بار ذلت نمی‌رود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در آیین گلبانگ انقلاب در مدرسه دخترانه شاهد بهار ایمان با تبریک سالروز آغاز افتخارآفرین فجر انقلاب اسلامی، اظهار کرد: دهه فجر را خدمت فجر آفرینان، فجر باوران، جوانان و نوجوانان و تمامی ملت ایران تبریک می‌گویم.

وی با بیان اینکه خدا را شاکریم که به ما توفیق داد که در سایه ولایت‌فقیه و در نظام مقدس جمهوری اسلامی تنفس کنیم، ابراز کرد: برای تمامی کارگزار انقلاب اسلامی آرزوی توفیق روزافزون را دارم.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان دانش‌آموزان را میراث‌داران انقلاب اسلامی و شهدا عنوان کرد و گفت: این یک اصل است که ملتی که احساس هویت کند زیر بار ذلت نمی‌رود.

امام جمعه زنجان اظهار کرد: این ایام فرصت مغتنمی برای ارائه دستاوردهای انقلاب اسلامی به نسل سوم و چهارم انقلاب است. دشمن همواره به دنبال ضربه زدن به جمهوری اسلامی بوده و علی‌رغم اینکه تا به امروز در رسیدن به این امر ناکام مانده است؛ هرگز دست از تلاش بر نخواهد داشت، به همین خاطر تبیین صحیح این دستاوردها امری ضروری است.

وی افزود: ملتی که احساس هویت کند زیر بار ذلت نمی‌رود؛ هویت این است که تاریخ خود را بشناسد، یکی از سیاست‌های استعمارگران این است که سراغ کشورهایی می‌رود که ریشه ندارند، این در حالی است که ما ملت بی‌ریشه‌ای نیستیم.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه ۲۴۰ شبکه خارجی شب و روز رایگان و مجانی به فرهنگ ما هجوم می‌آوردند، تصریح کرد: دشمنان انقلاب در جنگ نظامی موفق نشدند کار به جایی ببرند، به همین خاطر نسل جوان را با جنگ‌نرم فرهنگی هدف گرفته‌اند تا هویت‌شان را از آنان بگیرند؛ چرا که اگر کشوری هویت نداشته باشد، شیطان بزرگ راحت در آن کشور ریشه می‌دواند.

وی ادامه داد: آمریکا مثل زالو جهان را مکیده و اگر تاکنون انقلاب اسلامی ما ایستاده و سرپا مانده است، به دلیل بیداری اسلامی در همان سال ۵۹ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا