اجتماعی

معبر داخل و معبر شرق پادگان زنجان افتتاح شد

مراسم افتتاح معبر پادگان زنجان (معبر داخل و معبر شرق پادگان) با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین پورخاقان، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، و امیر سرتیپ نوذر نعمتی، جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،استاندار زنجان در آیین بازگشایی معبر پادگان (بزرگراه شهید سلیمانی) اظهار داشت: طولانی‌شدن ساخت پروژه‌ها باعث می‌شود سرمایه‌های اجتماعی از بین برود.

محسن افشارچی تصریح کرد: بخشی از مشکلاتی که با مواجه هستیم مربوط به ناکارآمدی‌های نقطه‌ای است که با یک انرژی قابل رفع هستند و در برخی موارد در حوزه مدیریتی در جمهوری اسلامی به راحتی سرمایه اجتماعی را می‌سوزانیم و از بین می‌بریم که باعث ایجاد نارضایتی می‌شود.

وی افزود: علت طولانی شدن ساخت برخی پروژه‌ها مربوط به عدم هماهنگی‌ها است و اگر هماهنگی‌ها انجام شود مسائل و مشکلات به راحتی قابل حل هستند.

استاندار زنجان گفت: پروژه‌‌ای که قرار بود دو ساله ساخته شود در حال حاضر ۱۲ سال از کلنگ زنی آن گذشته و طولانی‌شدن ساخت پروژه‌ها باعث می‌شود سرمایه‌های اجتماعی از بین بروند.

وی بیان‌کرد: معبر پادگان با همت شهردار، اعضاء شورای شهر و همراهی ارتش به اتمام رسید و با افتتاح این پروژه باری از دوش مردم برداشته می‌شود و اگر همراهی، هماهنگی و پشتیبانی نبود این امر اتفاق نمی‌افتاد.

افشارچی با بیان اینکه تعالی استان، در عمران شهری است و سیاست ما نقطه زنی ناکارآمدی‌ها است گفت: پروژه‌ها نشان از تحرک، حرکت و پویایی شهر است و امیدوار هستم پروژه‌های دیگر شهرداری با همراهی‌ها هر چه زودتر به بهره‌برداری برسند.

رکن کشور و امنیت جامعه مربوط به نیروهای مسلح است

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین پورخاقان، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: بنای مقام معظم رهبری براین بود که اراضی مربوط به پادگان‌های نیروهای مسلح تا جایی که امکان دارد و به ماهیت نیروها ضرر وارد نکند به خارج از طرح‌ها منتقل شوند.

وی گفت: در نیروهای مسلح افراد تصمیم گیرنده نیستند و واگذاری اراضی به هر قسمتی باید با اذن فرماندهی معظم کل قوا باشد که ایشان اجازه کلی را در سال ۸۵ صادر کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورخاقان افزود: جزئیات کارها نیز بر اساس تفویض اختیاراتی که به فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران شده انجام می‌گیرد و اگر در استانی مشکلاتی در برخی پروژه‌ها مرتبط به نیروهای مسلح وجود داشته باشد در واقع مربوط به فرماندهان استان نبوده و باید با سلسله مراتب عمل شود.

وی بیان‌کرد: نیروهای مسلح برای مردم، در خدمت مردم و پشتوانه امنیت جامعه و زینت حاکمان هستند و دلیل این که دشمنان به دنبال این هستند که ارکان جمهوری اسلامی را بکوبند و نیروهای مسلح را تضعیف کنند این است که رکن بزرگ کشور و امنیت جامعه مربوط به نیروهای مسلح است.

معبر پادگان شریان حیاتی شهر است

در ادامه علیرضا فیروز فر شهردار زنجان، گفت: با توجه به اینکه این معبر شریان حیاتی در شهر است هر آن چه در توان داشتیم در طول ماه‌های گذشته برای اتمام این پروژه انجام دادیم.

وی افزود: با توجه به اینکه قسمتی از معبر داخل پادگان محدود شده بود توانستیم با کمک ارتش، تیپ زرهی ۲۱۶ استان و مسئولان استانی مشکلات آن حل و شاهد افتتاح آن باشیم.

فیروز‌فر بیان کرد: ۹۵۰ متر در عرض ۵۰ متر این پروژه بازگشایی شده است و با توجه به اینکه ۵۰ درصد پروژه در گذشته انجام شده بود توانستیم در طول یک سال ۵۰ درصد باقی مانده را تکمیل و به اتمام برسانیم.

وی گفت: این بزرگراه که به نام شهید سلیمانی نام گذاری شده با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه و انجام سایر هزینه‌های جاری در تعهدات فی‌مابین بازگشایی شده است.

 به دنبال توافق بزرگترین آزمایشگاه صنعت برق در استان هستیم

مصطفی طاهری نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: باید در انجام پروژه‌های افق‌های دور دست حداقل ۲۰ ساله را ببینیم.

وی افزود: به دنبال ایجاد کمربندی جدید ۲۵ کیلومتری از عوارضی تهران به عوارضی تبریز هستیم و با توجه به اینکه جمعیت استان بیش از یک میلیون نفر است و بیش از ۶۰۰ هزار نفر از جمعیت ساکن شهر زنجان هستند باید در انجام پروژه‌ها افق‌های دوردست را دید.

طاهری عنوان کرد: در انجام پروژه‌ها و به بهره‌برداری رسیدن هر چه زودتر باید به گونه‌ای عمل شود که پروژه بتواند هزینه‌های خود را تقبل کرده و منتظر منابع از مرکز و در آمدهای شهرداری نباشند زیرا اگر این گونه شود انجام پروژه‌ها طولانی خواهد شد.

وی ابراز داشت: به دنبال صنایع پاک هستیم و به دنبال توافق بزرگترین آزمایشگاه صنعت برق در استان هستیم زیرا باید ظاهر شهر و صنایع را ارتقا دهیم.

معبر شرق به غرب کشور از زنجان می‌گذرد

امیر سرتیپ نوذر نعمتی، جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیز در خاتمه با بیان اینکه ارتش به‌واسطه ماموریتی که دارد حافظ امنیت مردم است، گفت: تیپ زنجان یادآور شهید مخبری است و چنین سربازانی شجاعانه پوزه دشمنان را به خاک مالیدند.

وی با بیان اینکه معبر شرق به غرب کشور از زنجان می‌گذرد و این معبر گذرگاهی است و اهمیت استراتژیک دارد، ادامه داد: تیپ زنجان، اولین تیپ زرهی و نزدیک‌ترین تیپ در معبر شمال غرب کشور است و بزرگراه حساسی است.

این مقام نظامی با تاکید بر اینکه تلاش سربازان ارتش در روزهای عادی ملموس نیست، گفت: ارتش در مواقع بحرانی چون سیل و زلزله، جز اولین نفراتی است که در صحنه حاضر می‌شود و به مردم زنجان قول می‌دهیم که در همه حال حافظ جان و مال و شأن آن‌ها باشیم.

خبرنگار: نرگس رسولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا