اجتماعی

مطالبه آگاهانه خبرنگاران ابزار رشد استان محسوب می شود

استاندار زنجان با بیان اینکه یکی از ابراز رشد استان رسانه ها است، عنوان کرد: مطالبه آگاهانه خبرنگاران ابزار رشد استان است.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین،محسن افشارچی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار با بیان اینکه براساس آمارها تولید در استان به نسبت جمعیت و استان‌های دیگر وضعیت خوبی دارد ولی در وضعیت ایده‌آلی نیستیم، اظهار داشت: نرخ بیکاری استان ۵.۴ است که در مقایسه با استان‌های دیگر عدد پایینی است؛ با این حال با برنامه‌ریزی و جذب سرمایه باید شرایط را بهبود ببخشیم.

این مقام مسئول افزود:ممکن است مدیران عوض نشوند و در تغییر مدیران پارامتر های متفاوتی دخیل است.

وی تصریح کرد:عملکرد مدیر ممکن است باعث تغییر آن مدیر شود و بررسی عملکرد مدیران را به عنوان یک ماموریت به بازرسی استانداری اعلام کرده ام و هر سال تصمیم گیری در خصوص مدیران انجام می‌شود.

استاندار زنجان در مورد نحوه انتخاب مدیران استانی نیر خاطر نشان کرد: در انتخاب مدیران از طرف هیچ کسی تحت فشار نیستم.

افشارچی در خصوص نهضت ملی مسکن، عنوان کرد: طبق آنچه که وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده اولویت مسکن با متقاضیان متاهل بوده و در حال حاضر نیز غربالگریها انجام شده است و منطق حکم می کند که اولویت تحویل مسکن با متاهل‌ها باشد.

وی با بیان اینکه در استان زنجان باید 34هزار مسکن ساخته شود، گفت: 4 هزار متاهل متقاصی مسکن بیشتر از میزان موظفی استان در خصوص ساخت مسکن است.

افشارچی درباره الحاق زمین به محدوده شهر زنجان هم گفت: اینکه تعاونی‌ها کجا و به چه صورت دارند زمین می‌گیرند، نمی‌توانیم همه کارهای شهر را منوط به این موضوع بکنیم، اما باید شهر را توسعه بدهیم و بزرگش کنیم.

استاندار زنجان گفت: یک گره کور در مرکز شهر زنجان داریم چون به صورت حساب شده شهر را توسعه نداده ایم، زنجان اکنون کمربندی آنچنانی ندارد بنابراین مجبوریم که شهر را گسترش بدهیم.

وی به برنامه ریزی جهت رشد اقتصادی 8.7 درصدی استان زنجان در سال جاری اشاره کرد و گفت: این یک هدف گذاری و در واقع سقف است و تلاش می کنیم که به آن برسیم.

افشارچی در خصوص تاسیس صندوق پیشرفت و عدالت در استان ها هم گفت: راه اندازی این صندوق در مجلس با یک سری تغییر مواجه شد و آنچه مدنظر دولت بوده، انجام نشده، ولی اهدافی که برای راه اندازی صندوق پیشرفت و عدالت پیش بینی شده بود در چارچوب اعتبارات تبصره 18و با همان مبلغی که پیش بینی شده بود، دنبال می شود.

وی با بیان اینکه در ارتباط با نان فعلا هیچ اتفاقی نیفتاده است ،خاطر نشان کرد: فقط کارتخوان جدید به نانوایی‌ها داده شده است، و تفاوت قیمت آرد صنف و صنعت و آرد نانوایی‌ها باعث طولانی شدن صف‌ها شده بود.

استاندار زنجان با بیان اینکه اختلاف قیمت آرد صنف و صنعت و آرد نانوایی‌ها در بازه‌ای باعث کاهش آرد در نانوایی‌ها شد، افزود: این طرح نان از وقتی وارد فاز نهایی شود این وضعیت بهبود پیدا می‌کند و نانوایی‌ها و مردم از مزیت‌های طرح بهره‌مند می‌شوند.

این مقام مسئول در ارتباط با پسماندهای روی هم گفت: پسماندها مالچ پاشی شده است و آلودگی هوای و ریز گردها به این مسئله بر نمی‌گردد، اما چون این پسماند 7 میلیون تن است، به دنبال این هستیم که پسماند روی را تبدیل به ثروت برای استان کنیم.

استاندار زنجان با بیان اینکه یکی از ابراز رشد استان رسانه ها است، تصریح کرد: مطالبه آگاهانه خبرنگاران ابزار رشد استان است.

افشارچی با اشاره به وضعیت مطلوب استان زنجان در سرانه فضای سبز و پارک‌های ملی گفت: در حال حاضر مشغول حل مشکل منطقه گاوازنگ زنجان هستیم و حل مشکلات خانه بوران نیز در دستور کار شهرداری قرار دارد.

وی با اشاره به پارک هاشم‌نژاد به مساحت ۱۰ هکتار در زنجان، گفت: اجرای این طرح با همکاری قرارگاه خاتم‌الانبیا در بازه زمانی ۱۸ ماه در دستور کار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا