اجتماعی

مصرف گاز 951 دستگاه اجرایی در استان زنجان پایش شد

با هدف مدیریت انرژی و صرفه‌جویی در مصرف گاز؛ از اول آذرماه؛ 951 بازدید در استان زنجان انجام شده است که برای 33 واحد اداری اخطار صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رحیم سلیمانی نژاد از اجرای طرح کنترل و نظارت بر مصرف بهینه گاز طبیعی در ادارات و سازمان‌های دولتی استان با هدف حفظ هر چه بیشتر تعادل در تولید و مصرف و پیشگیری از احتمال قطعی گاز؛ خبر داد و اظهار داشت: 30 بازرس بسیجی گاز زنجان عملکرد 951 ارگان دولتی و دستگاه اجرایی استان را در سامانه بسیج شرکت ملی گاز ثبت کرده اند که در این مدت؛ برای 33  واحد اداری اخطار صادر شده است.

وی افزود: این طرح در پی افزایش مصرف گاز و بر اساس بخشنامه ابلاغی از طرف وزیر کشور به همه دستگاه های اجرایی تابعه استان، مراکز آموزشی، فرهنگی، ورزشی، عمومی و بخش خصوصی انجام می شود تا همکاری هر چه بیشتر خود را در راستای پایداری جریان گاز و حفظ تعادل در تولید، مصرف و پیشگیری از افت فشار یا قطعی احتمالی گاز را با کاهش 10 درصدی مصرف خود نسبت به مدت مشابه سال گذشته به کار ببندند.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با بیان اینکه شرکت گاز استان زنجان در پی انجام رسالت سازمانی و مسئولیت اجتماعی خود بوده و با تشکیل گشت های پایش مصرف گاز در ادارات و ارگانهای دولتی؛ به مدیریت مصرف انرژی می پردازد؛ تصریح کرد: رعایت دمای 18 درجه سانتی گراد در ادارات، فعال کردن تاسیسات گرمایشی یک ساعت قبل از آغاز وقت اداری و خاموش کردن آنها یک ساعت قبل از پایان وقت اداری، استفاده از دستگاه های گازسوز استاندارد با برچسب انرژی بالا یعنی B و A ، خاموش کردن وسایل گرمایشی در روزهای تعطیل برای ساختمان هایی که سیستم حرارت مرکزی ندارند، انجام معاینه فنی همه موتور خانه ها توسط شرکت های تایید صلاحیت شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران، سرویس و تعمیر دوره ای تجهیزات گاز سوز از طریق متخصصان مجاز و نصب سامانه پایش هوشمند موتورخانه به منظور افزایش ضریب ایمنی و بازدهی وسایل گاز سوز از مهم ترین مواردی است که باید رعایت شود.

سلیمانی نژاد؛ ابراز داشت: کارشناسان این شرکت در بازدیدهای ادواری نسبت به تکمیل چک لیست مصرف انرژی اقدام کرده و بر اساس این چک لیست تکمیلی، مشاوره و پیشنهادات اجرایی در راستای مدیریت مصرف نیز ارائه می شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان بر ضرورت صرفه جویی مشترکین خانگی و اداری در مصرف گاز طبیعی تاکید کرد و یادآور شد: طبق اعلام؛ درصورت عدم رعایت مفاد بخشنامه در هر مورد، شرکت های گاز استانی مربوطه؛ پس از یکبار اخطار قبلی؛ ضمن ارسال مراتب به استانداری ذی ربط؛ در صورت تخطی مجدد؛ مطابق مقررات مربوط با دستگاه های ذی ربط رفتار و نسبت به قطع گاز مشترکین پرمصرف اقدام می کنند.

سلیمانی نژاد ابراز کرد: کلیه صنایع، کارخانجات و مراکز عمده نیز از طرف شرکت گاز موظف به تامین سوخت مایع جایگزین و ایجاد سیستم های دوگانه سوز شده اند تا در مواقع بحران؛ آمادگی لازم به منظور کاهش یا محدودیت جریان گاز را داشته باشند.

وی در پایان با قدردانی از همراهی و همکاری همه مشترکین خانگی، ادارات، ارگان ها و سازمان های دولتی و خصوصی استان در جهت اجرای شایسته پایش دما، بر اجرای مستمر این طرح با هدف نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی تاکید کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا