سیاست

مشارکت ۲۷ هزار نفر در برگزاری انتخابات ۱۴۰۰

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح الله حقیقی در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با اشاره به اینکه انتخابات ۲۸ خرداد امسال در این استان مطابق با پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد، اظهار داشت: عموم مردم این اطمینان را داشته باشند که انتخابات پیش رو با رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد و هیچ مشکلی به لحاظ امنیتی و بهداشتی در اجرای این رخداد مهم وجود ندارد.

وی با بیان اینکه جشن انتخابات ۱۴۰۰ نزدیک است، اضافه کرد: اجرای ارکان انتخابات اهمیت زیادی دارد که با مشارکت مردم محقق می شود و تمامی ابعاد آن از سوی دست اندرکاران امر نیز مورد توجه قرار گرفته و در این میان هیچ فردی از جایگاه اداری حق ندارد له یا علیه فردی موضع بگیرد که در صورت بروز چنین مساله ای برخورد می شود.

حقیقی با تاکید بر اینکه همه در اجرای ارکان انتخابات سهیم هستند، ادامه داد: این استان در زمینه تبلیغات انتخاباتی نسبت به بومی سازی آن اقدام کرد، که موج قبلی و روند کاهشی مرگ و میر های کرونایی بیانگر توجه و رعایت پروتکل های بهداشتی بوده و همین مساله نیز تا پایان مهلت تبلیغات ادامه دارد.

وی اظهار داشت: تمامی همت و تلاش استان رعایت پروتکل های بهداشتی تبلیغاتی داوطلبان و یا نمایندگان نامزدهای ریاست جمهوری بوده و در این خصوص نظارت لازم انجام گرفته است و شهروندان زنجانی به این مهم توجه کنند نکات بهداشتی در هنگام رای گیری در شعبات اخذ رای استان به دقت مد نظر قرار خواهد گرفت.

استاندار زنجان در ادامه وضعیت کنونی کرونایی استان را یادآور شد و گفت: طبق آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی زنجان، میزان پی سی آر کرونایی شهرستان ابهر در هفته گذشته ۳۲ درصد بود که در زمان حاضر به ۲۰ درصد رسیده است، اما در صورت بی توجهی ها این رقم می تواند حتی به ۵۰ درصد نیز برسد.

وی با بیان اینکه هر چند وضعیت کنونی بیماری در استان نزولی است، اما میزان پی سی آر در حد مطلوب نیست، اضافه کرد: این رقم باید به کمتر از ۱۰ درصد برسد تا بتوان گفت وضعیت بهتری در این بخش حاکم شده است و از طرفی شمار رهگیری ها نیز ارتباط مستقیمی با موارد پی سی آر دارد.

حقیقی افزود: در زمان حاضر انجام رهگیری هشت نفر به ازای هر فرد مبتلا به کرونا در استان اقدام بزرگی محسوب می شود که این مهم از همکاری دستگاه های متولی امر همانند دانشگاه علوم پزشکی، سپاه و بسیج حکایت دارد.

وی با تاکید بر اینکه عادی انگاری کرونایی در استان می تواند شیوع موج بعدی را رقم بزند، اظهار داشت: در زمان حاضر باید رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی عموم جدی گرفته شود و با توجه به گزارش ها، قدرت سرایت، تهاجم و اختلال در سیستم ایمنی ویروس در پیک چهارم حالت انفجاری بوده است.

این مسوول ادامه داد: طی ۱۴ ماه گذشته ۲۴ هزار نفر در بیمارستان های استان بستری شدند که این رقم طی ۲ ماه گذشته پیک چهارم هشت هزار نفر بوده، این موضوع به این معنی است که بطور میانگین از زمان شیوع کرونا در هر ماه یک هزار و ۷۱۴ نفر بستری شده اند.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که طی ۲ ماه گذشته و در هر ماه چهار هزار نفر در بیمارستان های استان بستری شده اند و به عبارتی دیگر میزان بستری ها سه برابر بوده، اما با اقدامات به هنگام و افزایش دانش و آگاهی ها، میزان مرگ و میر ها کمتر بود و حتی به ازای یک هزار نفر، ۳۳۰ نفر تست کرونا گرفته شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا