اجتماعی

مسافران گرفتار در برف و کولاک جاده های زنجان توسط هلال احمر امداد رسانی شدند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تیم های عملیاتی هلال احمر از شامگاه گذشته تا بامداد امروز برای 679 سرنشین 252 خودروی گرفتار در برف و کولاک جاده های این استان امدادرسانی کردند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: با وقوع کولاک و بارش سنگین برف از شامگاه گذشته، 15 تیم عملیاتی با 68 نجاتگر مسافران و خودروهای گرفتار در برف و کولاک را جابجا و به نقاط امن منتقل کردند و رهاسازی خودروها را انجام دادند.

وی تاکید کرد: 34 نفر از مسافران در مساجد و پایگاه های امداد و نجات جاده ای استان اسکان اضطراری داده شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: برای این مسافران 32 تخته پتو و سه کیلو خرما توزیع شد.

موسوی اظهارداشت: تیم های عملیاتی از آزادراه و جاده ترانزیت زنجان – تبریز، پایگاه امداد و نجات جاده ای شمالغرب در آزادراه زنجان – قزوین، تیم کوهستان در جاده تهم، لولک آباد ماهنشان، پایگاه امداد و نجات جاده ای در شهرستان ایجرود، پایگاه امداد و نجات در عوارضی زنجان – قزوین، پست های موقت امداد و نجات طرح زمستانی در گردنه های قلی کندی و خانچایی در سه عملیات امدادرسانی های بیان شده را انجام دادند.

موسوی خاطرنشان کرد: ارائه خدمات امدادی طرح زمستانی هلال احمر این استان در 11 پایگاه و 6 پست امداد و نجات جاده ای استان انجام می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: پایگاه های امداد و نجات جاده ای هلال احمر استان زنجان به اقلام زیستی و غذایی برای در راه ماندگان و اسکان موقت تجهیز شده است.

موسوی از هموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره 112 ندای امداد برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز تماس برقرار کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا