اجتماعی

مسابقات کشوری ملیله‌سازی در زنجان برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا انصاری اظهار داشت: با توجه به جایگاه و اهمیت مسابقات آزاد مهارت و در راستای شناسایی استعدادهای برتر و معرفی ظرفیت‌های استان در بخش صنعت و همچنین با توجه به اینکه زنجان از سوی یونسکو به عنوان شهر جهانی ملیله، معرفی شده و یکی از قطب‌های تولید ملیله در کشور است، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با هماهنگی دفتر مسابقات ملی و بین‌المللی مهارت سازمان متبوع اقدام به برگزاری اولین مسابقات کشوری ملیله‌سازی می‌کند.

وی با بیان اینکه این مسابقات به منظور شناسایی نخبگان مهارتی و هدایت آن‌ها به سوی اشتغال و بازار تولید برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: این مسابقات قرار بود در سال گذشته برگزار شود که لغو و به سال جاری موکول شد که ابتدا قرار بود از 10 تا 12 خرداد باشد که به دلیل آلودگی هوا به تعویق افتاد.

انصاری افزود: این مسابقات از 20 تا 22 خرداد برگزار می‌شود که پذیرش شرکت‌کنندگان در 20 خرداد و مسابقات نیز در روز 21 خرداد خواهد بود و مراسم اختتامیه نیز 22 خرداد با حضور مسئولان استانی و کشوری برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با بیان اینکه مهلت ثبت‌نام از شرکت‌کنندگان در اولین مسابقات کشوری ملیله‌سازی تا 31 اردیبهشت بود، گفت: از 13 استان برای شرکت در این مسابقات، ثبت‌نام شده است.

وی با بیان اینکه از هر استان یک نفر می‌تواند در این مسابقات حضور یابد، خاطرنشان کرد: از زنجان نیز 20 نفر شرکت کرده‌اند که آزمون تخصصی در روز جهارشنبه هفته جاری برای انتخاب 2 نفر از بین این افراد برگزار می‌شود چرا که از استان میزبان 2 نفر در مسابقات شرکت می‌کند.

انصاری با بیان اینکه برگزاری مسابقات ملیله‌سازی، تجربه خوبی در راستای شناسایی و معرفی ظرفیت‌ها خواهد بود، افزود: این مسابقات، اولین مسابقات تخصصی در سطح کشور است که به همت اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان برگزار می‌شود ضمن اینکه استان زنجان در نظر دارد مسابقات چاقوسازی را هم در آینده برگزار کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با بیان اینکه برندگان رتبه‌های اول تا سوم مسابقات ملیله‌سازی تجلیل می‌شوند، گفت: برای سایر شرکت‌کنندگان نیز دیپلم افتخار صادر خواهد شد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا