اقتصاد

مسئله تامین اشتغال در شرایط موجود بسیار حیاتی است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،پرویز خالقی در همایش روز کارگر استان زنجان که به همت خانه کارگر استان برگزار شد ضمن قدردانی از کارگران استان علی‌الخصوص کارگران کمتر یاد شده کشاورزی و ساختمانی اظهار داشت: دست کارفرمایانی را می‌بوسم که بتوانند حتی یک نفر اشتغال ایجاد کنند.

وی افزود: مسئله تامین اشتغال در شرایط موجود بسیار حیاتی است؛ چرا که تامین کار برای یک جوان، یعنی تامین آینده یک مملکت و ایجاد خانه و خانواده؛ پس چه مسئله‌ای مهم‌تر از آرامش خانواده است؟ این موثر نمی‌شود مگر اینکه فکری به حال جیب مردم کنیم.

فرماندار شهرستان زنجان تصریح کرد: اولین دغدغه بنده بحث تولید و اشتغال در شهرستان زنجان است و قطعاً پیگیر مشکلات و معضلات کارگران در خانه کارگر نیز هستیم.

دولتمردان افزایش دستمزد را به تورم گره می زنند

دبیراجرایی خانه کارگر استان زنجان نیز در این همایش با اشاره به اهمیت افزایش دستمزد کارگران در سالجاری، اظهار داشت: متاسفانه دولتمردان افزایش دستمزد را به تورم گره می زنند که این کار درست نیست.

نجاری، با بیان اینکه مسئولان دستگاههای اجرایی کشور باید با هوشیاری در این زمینه اقدام کنند، گفت: با این دستمزد بالغ بر ۹۰ درصد از تورم عقب هستیم.

وی، با اشاره به کنترل و نظارت در بحث تورم در جامعه تصریح کرد: با توجه به این شرایط، تعدیل نیرو نیز مناسب وضعیت جامعه نیست.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان زنجان با تاکید بر استفاده مطلوب از توانمندی های جامعه کارگری بعنوان سرمایه های ملی کشور، افزود: ضروری است نسبت به رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان، تجهیز بیمارستان ها و درمانگاه‌های تحت پوشش تامین اجتماعی و همچنین جبران کمبود کادر درمانی متخصص اقدام اساسی صورت گیرد.

وی، با اشاره به اهمیت کارهای کارشناسی در حوزه های مسائل اقتصادی، اجتماعی در حوزه کارگری کارفرمایی، یادآور شد: امید است نقدینگی به سمت تولید در واحدهای تولیدی سوق پیدا کند.

نجاری، تضمین های سرمایه گذاری و اهمیت به محیط زیست را در حوزه صنعت مهم ارزیابی کرد و گفت: خانه کارگر استان زنجان بعنوان یک تشکل کارگری همواره حامی کارگران در خصوص حفظ و صیانت از حقوق قانونی کارگران تلاش می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا