اقتصاد

مزرعه ارز دیجیتال در زنجان خاموش شد

فرمانده انتظامی استان زنجان از کشف مزرعه استخراج ارز دیجیتال به ارزش بیش از 9 میلیارد ریال توسط ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سردار محمد طراقیه، فرمانده انتظامی استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی اخبار واصله مبنی بر اینکه فردی در یک واحد تولیدی در سطح شهر زنجان اقدام به ایجاد مزرعه استخراج ارز دیجیتال کرده است، موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت.
 
فرمانده انتظامی استان زنجان افزود: با اشراف اطلاعاتی و با بررسی‌های تخصصی و هماهنگی‌های قضائی، در بازرسی از محل 18 دستگاه ماینر به صورت فعال و متصل به شبکه برق شهری مشاهده و کشف شد.
 
وی با اشاره به اینکه برابر اعلام نظر کارشناسان مربوطه،  ارزش دستگاه‌های کشف شده حدود 9 میلیارد ریال برآورد شده است، ادامه داد: در این خصوص یک متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.
 
سردار طراقیه با بیان اینکه یکی از ماموریت‌های ذاتی پلیس، مبارزه با مفاسد اقتصادی خصوصا قاچاق کالا و ارز است، ادامه داد: با قاطعیت با هرگونه قانون شکنی و اخلال در نظم اقتصادی برخورد قانونی به عمل خواهد آمد و پلیس این اجازه را نخواهد داد تا قاچاقچیان برای رسیدن به اهداف و مطامع خود امنیت اقتصادی را خدشه دار کنند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا