اقتصاد

مرمت 15 اثر تاریخی در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: در سال گذشته 15 مورد عملیات مرمت بناهای تاریخی در استان توسط کارشناسان معاونت میراث‌فرهنگی استان انجام شد و توجه مطلوبی به مرمت و احیای آثار تاریخی صورت گرفت و فعالیت‌های انجام‌شده در سطح استان در این حوزه بسیار مطلوب بوده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان افزود: در 6 ماهه اول سال 1400، بخشی از عمارت تاریخی ذوالفقاری، کف سازی معبد داش کسن، کاروانسرای نیک‌پی، ساماندهی معابر روستای گردشگری گلابر، ساماندهی بافت روستای قوزلو، مرمت بخشی از آرامگاه چلبی اوغلو، ساماندهی و مرمت بخشی از قلعه سانسیز، مرمت گنبد و دیوارهای موزه باستان‌شناسی ابهر، تجهیز موزه چهرآباد و … مرمت شد.

ارجمند بیان کرد: در 6 ماهه دوم سال 1400، بخشی از راسته اصلی بازار، مسجد چهل‌ستون، بافت تاریخی و غیره مرمت شد و در سال 1401 نیز ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: هر یک از آثار تاریخی، بخشی از فرهنگ و تمدن کهن زنجان است، فعالیت‌‏های مهمی در بخش‏‌های مختلف به‌ویژه در مرمت و حفظ آثار انجام‌شده است که معرفی به همگان هدف اصلی بعد از مرمت بناهای تاریخی استان توسط کارشناسان زبده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا