اجتماعی

مردم مصرف آب را در خانه‌تکانی شب عید مدیریت کنند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا جزء قاسمی اظهار داشت: خانه تکانی یکی از آئین های زیبا و ماندگار در تاریخ فرهنگی کشور ایران است که با صرفه جویی در مصرف مایه حیات بخش آب، زیبایی های آن دوچندان شده و امکان لذت از فصل پرطراوت بهار را برای همگان مهیا می سازد.

وی با اشاره به برخی راهکارهای صرفه جویی آب در هنگام خانه تکانی گفت: پرهیز از شستشوی فرش ها با آب آشامیدنی منازل، عدم استفاده از فشار آب به جای جارو جهت خاک روبی و استفاده کم فشار از جریان آب از جمله راهکارهای کاهش مصرف آب در این ایام است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان تصریح کرد: با توجه به افزایش مصرف آب در اسفند ماه درخواست کرد شهروندان با موکول نکردن خانه تکانی به ایام پایانی سال، این شرکت را در ارائه خدمات پایدار به هم استانی های عزیز همراهی نمایند.

این مقام مسئول تاکید کرد: شهروندان هنگام شستن فرش و پتو حتی المقدور از خدمات مراکز قالیشویی ها استفاده نموده و سعی شود از یک سطل و تی برای نظافت سطوح استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: مشترکین هنگام استحمام و شستشوی ظروف، شیر آب را باز نگذاشته و هنگام مسافرت، جریان آب را از کنتور مرکزی مسدود کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان به ضرورت کنترل مرتب تمام شیلنگ ها، اتصالات و شیرهای آب تاکید کرده و گفت: چکه کردن یک شیر آب می تواند در سال نزدیک به 12 هزار لیتر آب را هدر دهد.

جزء قاسمی با اشاره به اینکه مردم شریف استان زنجان همواره تعامل خوب و سازنده ای با مجموعه شرکت آب و فاضلاب داشته اند گفت: همراهی مردم سرمایه بزرگی برای شرکت آبفا محسوب شده و توسعه خدمات برای همگان در استان را امکانپذیر ساخته است.

وی با تاکید بر ارائه خدمات شرکت آبفا به صورت شبانه روزی و بدون وقفه حتی در ایام تعطیل سال اعلام کرد: مشترکین در صورت نیاز به هرگونه خدماتی در تمام ایام سال می توانند با مرکز ارتباط با مشتریان شرکت آب و فاضلاب استان زنجان به شماره 122 تماس حاصل نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا