با ما همراه باشید

اقتصاد

مردم از خرید و فروش فیش شرکت های تعاونی مسکن خودداری کنند

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: مردم استان زنجان از هرگونه خرید و فروش فیش شرکت های تعاونی مسکن خودداری کنند.

منتشر شده

در

مردم از خرید و فروش فیش شرکت های تعاونی مسکن خودداری کنند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مسعود بیات منش اظهار داشت: در حال حاضر دلالان و بنگاه‌های معاملات ملکی اقدام به فضاسازی کاذب در خصوص خرید و فروش فیش زمین‌های خارج از محدوده کرده‌اند که این امر غیرقانونی بود و شهروندان به هیچ وجه این نوع تبلیغات را باور نکرده و فریب دلالان و سودجویان را نخورند.

وی متذکر شد: متاسفانه تعاونی‌ها اراضی زراعی خارج از محدوده را خریداری کرده و تبدیل به سهام و فیش می‌کنند و به قیمت‌هایی به فروش می‌رسانند که این امر غیرقانونی است و باید با این امر برخورد جدی و عملی صورت بگیرد.

مدیرکل راه وشهرسازی استان زنجان افزود: شهروندان زنجانی به هیچ وجه شایعات دلالان و سودجویان در خصوص الحاق این زمین‌ها را باور نکنند و این اراضی، جزو اراضی کشاورزی بوده و هرگز زمین کشاورزی تبدیل به اراضی مسکونی و الحاق به محدوده نخواهد شد.

بیات منش با بیان اینکه طرح جامع شهر زنجان با مشارکت کارگروه زیر بنایی، استانداری، شورای شهر و شهرداری تهیه شده است، گفت: این طرح در کارگروه زیر بنایی تصویب شده و زیر نظر تمام دستگاه‌های اجرایی در شورای برنامه ریزی و در شورای عالی معماری شهرسازی تصویب شده است.

شهر زنجان به اندازه جمعیت، زمین کافی داخل محدوده دارد

وی با بیان اینکه افق طرح جامع شهری زنجان ۱۰ساله است، گفت: شهر زنجان به تناسب جمعیت خود، به اندازه کافی زمین در داخل محدوده شهری خود دارد و نیازی به الحاق محدوده جدید نیست و تنها به جز زمین هایی که در قانون برای ساخت واحدهای مسکونی طرح جهش تولید مسکن در نظر گرفته شده زمین جدید به محدود افزوده نخواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان ادامه داد: مردم استان از خرید و فروش این اراضی که ارزش واقعی آن بسیار کمتر از قیمت معامله شده آن توسط دلالان و بنگاه داران است موکدا خودداری کنند.

بیات منش با بیان اینکه شهروندان زنجانی فریب تبلیغات خلاف قانون اعضای هئیت مدیره تعاونی‌های مسکن را نخورند، تصریح کرد: متولی حوزه زمین و مسکن، اداره کل راه و شهرسازی است و دستگاه‌های نظارتی و همچنین جهاد کشاورزی و اداره کل تعاون استان باید در این زمینه مراقبت کنند که برخی افراد در تعاونی‌ها اقدام به سودجویی و فریب مردم نکنند.

وی با بیان اینکه طبق دستور قضایی اعلام شده هر نوع ساخت و ساز مسکن باید زیر نظر مجموعه اداره کل راه و شهرسازی باشد، گفت: همشهریان نسبت به خرید فیش مسکن و زمین که توسط شرکت‌های تعاونی‌ و دلالان انجام می‌شود اقدام نکنند و تحت تاثیر فریب این سودجویان قرار نگیرند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان بیان داشت: در دوره‌های گذشته افراد راهکارهای فرار قانونی را یاد گرفته و با تغییر اراضی کشاورزی که ضامن تامین امنیت غذایی و محیط زیست کشور است، مرتکب جرم می شوند.

بیات منش ادامه داد: تنها سود خرید و فروش فیش‌های مورد اشاره عاید بنگاه‌داران و دلالان می‌شود که در این میان از ناآگاهی مردم استفاده کرده و زمین‌ها را به صورت فیش در اختیار مردم قرار می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه طبق دستور مقام قضایی همشهریان باید در جریان فعالیت تعاونی‌های مسکن قرار بگیرند، افزود: متولی الحاق به پیگیری به محدوده شهری، راه و شهرسازی است و یک متر مربع زمین به محدوده شهر الحاق نمی‌شود و اگر همشهریان فیشی خرید کنند قیمت آن به شدت پایین خواهد آمد و متاسفانه خرید و فروش در استان توسط مردم انجام می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان یاد آورشد: ما وظیفه نظارتی نداریم ولی طبق آمار و اطلاعات رسیده به اداره حراست و معاونت املاک راه و شهرسازی استان این فیش‌ها متاسفانه در استان زنجان خرید و فروش می‌شود.

اتاق اصناف و صمت فعالیت بنگاههای املاک را رصد کنند

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان فعالیت بنگاهها را رصد کرده و از نوشتن قول نامه و مستند کردن این نوع معاملات توسط بنگاه ها خود داری کنند، افزود: خرید و فروش فیش در بنگاههای املاک ممنوع است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اقتصاد

اطلاعیه تزریق واکسن آسترازنکا

منتشر شده

در

توسط

اطلاعیه تزریق واکسن آسترازنکا

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،از همشهریان زنجانی که واکسن آسترازنکای نوبت دوم خود را هنوز دریافت نکرده‌اند دعوت می‌گردد که از امروز چهارشنبه ۲۹ دی ماه به یکی از ۳ پایگاه تجمیعی زیر مراجعه و واکسن خود را دریافت نمایند.

این واکسن برای نوبت دوم موجود و تزریق می‌شود ولی برای نوبت اول و سوم موجود نیست و تزریق نمی‌شود.:

۱_پایگاه واکسن برق در خیابان اول شهرک
۲_ پایگاه واکسن پیام در بلوار ۲۲ بهمن
۳_پایگاه واکسن امام علی در سه‌راه امجدیه

درحال حاضر واکسن‌های موجود در پایگاه‌های تجمیعی واکسن به شرح ذیل است:

۱-آسترازنکا (تزریق فقط برای نوبت دوم )

۲-سینوفارم (تزریق نوبت‌های اول، دوم و سوم )

۳- برکت (تزریق نوبت‌های اول، دوم و سوم )

۴- پاستوکووک (تزریق نوبت‌های اول و دوم)

۵- پاستوکووک پلاس (تزریق نوبت سوم برای تکمیل دو نوبت واکسن تزریق شده از واکسن‌های پاستوکووک و اسپوتینیک و آسترازنکا)

۵-اسپایکوژن (تزریق نوبت‌های اول و دوم) و (تزریق نوبت سوم برای کلیه واکسن‌هایی که دو نوبت تزریق شده)

۶-اسپوتنیک (تزریق دوز ۱ ودوز۲ فقط در پایگاه‌های واکسن برق، پیام و پردیس علوم پزشکی موجود می‌باشد) و نوبت سوم اسپوتنیک ۱ برای تکمیل واکسن دونوبت اول دوم آسترازنکا).

ادامه مطلب

اقتصاد

ثبت‌نام ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر زنجانی در سامانه نهضت ملی مسکن

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان گفت: بیش از ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر در این استان در طرح نهضت ملی مسکن تا ۲۵ دی ثبت نام کردند.

منتشر شده

در

توسط

ثبت‌نام ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر زنجانی در سامانه نهضت ملی مسکن

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،بهزاد کردلو در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ۲۸ مهر‌ماه سال‌جاری تا ۲۵ دی بیش از ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر در استان زنجان با احتساب مجردین بالای ۲۳ سال، در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه شهرستان زنجان بیشترین ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن در استان را به خود اختصاص داده است، اضافه کرد: ۳۸ هزار و ۳۸ نفر در این شهرستان برای طرح نهضت ملی ثبت‌نام کردند.

وی همچنین از ثبت‌نام ۴ هزار نفر در شهرستان ابهر خبر داد و گفت: مابقی ثبت‌نام‌ها هم مربوط به شهرهای با جمعیت زیر ۱۰۰ هزار نفر است.

کردلو با تاکید بر اینکه ثبت‌نام مجردین بالای ۲۳ سال به بالا هم در طرح نهضت ملی مسکن از ۲۰ دی آغاز شده است، تاکید کرد: ثبت‌نام تا ۲۰ بهمن‌ماه ادامه دارد.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه پالایش متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن در استان زنجان آغاز شده است، بیان داشت: طی یک یا دو ماه آینده پالایش تمام خواهد شد و برای تشکیل پرونده هم به متقاضیان واجد شرایط پیامک ارسال می‌شود تا به کارگزاری‌ها مراجعه کرده و مدارک خود را تکمیل کنند.

وی با بیان اینکه سقف تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی به بانک‌ها ابلاغ شده است، ادامه داد: پرداخت این تسهیلات برای برخی از پروژه‌ها در دست انعقاد قرار داد است و سقف تسهیلات برای مرکز استان ۳۵۰ میلیون تومان و برای شهرستان ابهر و سایر شهرهای با جمعیت زیر ۱۰۰ هزار نفر ۳۰۰ میلیون تومان و برای روستاها ۲۵۰ میلیون تومان است.

کردلو با اشاره به اینکه تسهیلات در چهار مرحله با درصد پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها پرداخت می‌شود، تصریح کرد: ۱۰ درصد پی و فونداسیون، ۴۰ درصد پایان اسکلت و سقف ،۲۵ درصد پایان سفت‌کاری و ۲۵ درصد هم در مرحله پایان نازک‌کاری تسهیلات پرداخت می‌شود.

ادامه مطلب

اقتصاد

به کار‌گیری معماری نوین توسط بنیاد مسکن موجب احیای روستاها با هدف گردشگریست

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با تاکید بر اینکه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با به کار‌گیری معماری همراه با ایده‌های جدید و توجه به نکات فنی، موجب احیای روستاها با هدف گردشگری شده، به طوری که در این راستا گام‌های موثری برداشته شده است، گفت: طراحی‌های لازم در این زمینه صورت پذیرفته تا ضمن احیاء هویت فرهنگی ، مجدداً چهره روستاها به سبک معماری زیبای سنتی گرایش پیدا کند

منتشر شده

در

توسط

به کار‌گیری معماری نوین توسط بنیاد مسکن موجب احیای روستاها با هدف گردشگریست

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، توجه به کالبد بافتهای باارزش روستایی، توجه به فرسودگی روزافزون آن است که امروزه به دلایل مختلفی دچار آسیب می شوند و بدین سبب انجام اقدامات مناسب برای بهسازی و حفظ ذخایر کالبدی و ثروتهای فرهنگی روستاها به ویژه مناطقی که ازنظر زیست محیطی باارزش هستند، امری ضروری است، اظهار داشت: بنياد مسکن انقلاب اسلامي به عنوان متولي توسعه کالبدي روستاهاي کشور با هدف حفاظت و احياي بافت کالبدي با ايده و راهکارهاي نوين و صيانت از اصالت فرهنگي، تاريخي و کالبدي-فضايي روستاها، شناسايي، مطالعه، طراحي و اجراي طرح بهسازي بافت باارزش گام های ویژه ای برداشته است.

وی، حفظ ارزشها و ساماندهی بافت های روستایی، احیای فرهنگ و معماری بومی و افزایش سطح کیفی زندگی ساکنان روستایی را از اهداف مهم این نهاد دانست و گفت: تهیه و اجرای طرح بهسازی و احیای بافت‌های باارزش روستایی، نتایج خوبی داشته و سبب احیای بافت روستاها، جذب گردشگران و ماندگاری مردم در روستاها شده است.

این مسئول به تهیه طرح روستاهای دارای بافت های با ارزش به تعداد7روستا در سطح استان اشاره کرد و افزود: 3روستای درسجین(ابهر) ، قلعه(زنجان) و قوزلو (ماهنشان)مصوب گردیده و روستای خورجهان (ماهنشان) و لار (زنجان) در سال جاری در دست تهیه طرح می باشد و روستاهای انجلین و جزیمق نیز مصوب دفتر مرکزی بنیاد مسکن بوده و در صورت تامین اعتبار مطالعات مربوطه انجام خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ادامه داد: بافت با ارزش روستای درسجین شهرستان ابهر به بهره برداری رسیده و عملیات اجرایی احیای بافت با ارزش روستای قلعه شهرستان زنجان با پیشرفت فیزیکی 75% در حال تکمیل می باشد و همچنین بهسازی بافت با ارزش روستای قوزلو شهرستان ماهنشان نیز تهیه شده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

خواجه ای با تاکید بر اینکه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با به کار‌گیری معماری همراه با ایده‌های جدید و توجه به نکات فنی، موجب احیای روستاها با هدف گردشگری شده، به طوری که در این راستا گام‌های موثری برداشته شده است، تصریح کرد: طراحی‌های لازم در این زمینه صورت پذیرفته تا ضمن احیاء هویت فرهنگی ، مجدداً چهره روستاها به سبک معماری زیبای سنتی گرایش پیدا کند

ادامه مطلب

برترین ها