اجتماعی

مراکز بازتوانی یاریگر سیما و منظر شهری هستند

فرماندار زنجان گفت: به ازای هر فرد بیماری که در مراکز بازتوانی درحال درمان و بهبود می باشد، می توانست یکفرد متجاهر در سطح شهر تردد نماید بنابراین اینگونه مراکز همواره با نقش آفرینی غیر محسوس خود کیفیت سیما و منظر شهری را حفظ می نمایند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،پرویز خالقی در حاشیه بازدید از مرکز درمان و بازتوانی افراد با اختلال مصرف مواد مبتنی بر تداوم درمان موسوم به مرکز امید زندگی، به ظرفیت های اثربخش سازمانهای مردم نهاد در راستای کاهش آسیب های اجتماعی بویژه در حوزه مقابله با اعتیاد به مصرف موادمخدر اظهار داشت: به ازای هر فرد بیماری که در مراکز بازتوانی درحال درمان و بهبود می باشد، می توانست یکفرد متجاهر در سطح شهر تردد نماید بنابراین اینگونه مراکز همواره با نقش آفرینی غیر محسوس خود کیفیت سیما و منظر شهری را حفظ می نمایند.

فرماندار زنجان به ضرورت توجه ویژه به افراد بهبود یافته از سوی متولیان مربوطه اعم از بهزیستی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فنی و حرفه ای و … تاکید نموده و افزود: اینگونه افراد بایستی به منظور مراقبت های ویژه روحی و جسمی در دوران پس از درمان مورد رصد قرار گرفته تا رغبت برای برگشت به ایام بیماری زدوده شود.

این مسئول خدمات مراکز باز توانی را مقدس و ارزشمند خوانده و از مدیران حاضر در این بازدید خواست تا در راستای بهبود وضعیت چنین مراکزی دقت نظر ویژه ای داشته باشند.

خالقی به ظرفیت های سازمان فنی و حرفه ای در زمینه مهارت آموزی به افراد و تربیت نیروهای مورد نیاز در بدنه اشتغال جامعه اشاره داشته و از متولیان این حوزه خواست تا برنامه ریزی های لازم را در حوزه شناسایی افراد بهبود یافته و بهره گیری از استعداد آنان در زمینه فنون و مهارت های شغلی داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا