اجتماعی

مراسم تعزیه‌خوانی ایام فاطمیه در ارمغانخانه برگزار می شود

رئیس هیئت‌امنای تکیه ارمغانخانه به برگزاری مراسم عزاداری و تعزیه‌خوانی سنتی به مدت سه روز در تکیه حسینی اعظم ارمغانخانه زنجان اشاره کرد و گفت: تعزیه‌خوانی به مناسبت ایام فاطمیه از 30 آذرماه تا 2 دی‌ماه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سیروس رستمی با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری و تعزیه‌خوانی سنتی به مدت سه روز در تکیه حسینی اعظم ارمغانخانه زنجان، اظهار کرد: مراسم تعزیه‌خوانی روز چهارشنبه 30 آذر مجلس شهادت حضرت مسلم از ساعت 2 بعدازظهر به زبان ترکی در این تکیه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه روز پنجشنبه یکم دی‌ماه مجلس شهادت حضرت ابوالفضل (ع) از ساعت 2 بعدازظهر به زبان فارسی اجرا می‌شود، ابراز کرد: روز جمعه دوم دی‌ماه از ساعت 10 صبح مجلس حر بن ریاحی به زبان فارسی انجام می‌شود.

رئیس هیئت‌امنای تکیه ارمغانخانه با بیان اینکه تعزیه‌ها با حضور تعزیه‌خوانان مطرح کشور برگزار می‌شود، ادامه داد: در این برنامه‌ها تعزیه‌خوان‌هایی از استان‌های همدان، قزوین، تهران حضور خواهند داشت.

این فعال دینی با بیان اینکه بیش از 20 تعزیه‌خوان در این مراسم نقش‌آفرینی خواهند کرد، افزود: پیش‌بینی می‌شود در صورت مساعد بودن هوا بیش از 3 هزار نفر در این مراسم شرکت خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا