با ما همراه باشید

اقتصاد

مدیریت واحد برای تولید مسکن در زنجان

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه در زنجان مدیریت واحدی برای تولید مسکن وجود دارد، گفت: برگزاری نمایشگاه‌هایی از این دست می‌تواند اتفاق‌های خوبی را برای ساخت و ساز استان در پی داشته باشد.

منتشر شده

در

مدیریت واحد برای تولید مسکن در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مسعود بیات منش در آئین افتتاح چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان و صنایع گرمایشی در محل نمایشگاه‌های بین المللی کاسپین زنجان، از عوامل برگزار کننده نمایشگاه صنعت ساختمان تشکر کرد و گفت: این نمایشگاه بعد از دو سال وقفه به علت شرایط ویروس کرونا در حوزه صنعت ساختمان برگزار می‌شود و جای خوشحالی دارد.

وی اظهار کرد: برگزاری این نمایشگاه‌ها با پروژه‌های تولید مسکن دولت مقارن است و قطعاً تاثیر خوبی در افزایش کیفیت ساخت و سازها خواهد گذاشت.

مدیرکل راه و شهرسازی زنجان با بیان اینکه در حوزه ساختمان یکی از دغدغه‌هایی که مدیران، کار فرمایان و پیمانکاران دارند پشتوانه مصالح ساختمانی است، گفت: فراهم کردن و تامین مصالح یکی از دغدغه‌هایی است که در خصوص تولید انبوه مسکن یک چالش و محدودیت به شمار می رود.

بیات منش با اشاره به سیاست‌های کلان در دولت جدید با عنوان جهش تولید مسکن با احداث یک میلیون واحد مسکونی طی یک سال در کشور، افزود: به طور قطع برپایی این نمایشگاه‌ها در راستای تأمین مصالح این تعداد واحد مسکونی می‌تواند نقش بسزایی داشته باشد.

وی با بیان اینکه در ساخت و ساز مسکن فاکتور مصالح میلگرد، بتن و سیمان مطرح است، ابراز داشت: ظرفیت‌های تولید ساخت مسکن در کشور بالا رفته و در یک ساختمان بالای ۳۰۰ تا ۴۰۰ قلم جنس و مصالح در تکمیل یک ساختمان به کار گرفته می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان بیان داشت: برگزاری این نمایشگاه باعث می‌شود تا سازندگان، پیمانکاران و مدیران توان شرکتهای سازنده و تولید کننده مصالح صنعت ساختمان را شناسایی کنند.

بیات منش با بیان اینکه برگزاری این نمایشگاه در شناسایی تولید مصالح و محصولات صنعت ساختمان به مدیران و پیمانکاران بسیار موثر است، افزود: نخستین نمایشگاه صنعت ساختمان بعد از شیوع ویروس منحوس کرونا برپا شده و این حد از مشارکت توسط تولیدکنندگان قابل تحسین است.

وی با بیان اینکه در زنجان مدیریت واحدی برای تولید مسکن وجود دارد متذکر شد: قطعاً این تولید کنندگان انگیزه پیدا می‌کنند تا دوباره در این استان حضور پیدا کنند و ما این نمایشگاه را یک شروع فرض می‌کنیم و باید برگزاری این نمایشگاه تداوم داشته باشد تا بتوانیم شاهد ارتقای کیفیت ساخت و ساز مسکن و شناسایی محصولات متنوع باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان ادامه داد: برگزاری این نمایشگاه باعث ایجاد رقابت شده و با توجه به شناختی که مشتریان از انواع محصولات و شیوه‌های مختلف تولید آن پیدا کرده اند، در انتخاب آنها اثرگذار خواهد بود.

بیات منش ابراز داشت: این نمایشگاه می‌تواند یک تاثیر بسزایی در قیمت تمام شده ساختمان‌ها و واحدهای مسکونی داشته و آن را کاهش دهد و استفاده از تکنولوژی‌های روز و توجه به تنوع و کیفیت نیز مدّ نظر قرار دارد.

وی با بیان اینکه در طراحی‌ها دو عامل کنترلی وجود دارد، گفت: ضوابط آئین نامه ملی ساختمان را داریم که عامل کنترل کننده است که عدول از آن ضوابط پذیرفتنی نیست.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه در ساخت و سازهای مسکن به کیفیت بسیار توجه می‌شود، افزود: همچنین کنترل‌های کیفی که توسط آزمایشگاه‌ها انجام می‌شود و مباحث حقوقی که پشتیبانی می‌شود بحث ساخت و ساز را مورد توجه قرار داده است.

بیات منش تصریح کرد: با توسعه فناوری‌ها و مباحث دانش بنیان که جزو مباحث روز در کشور است قطعاً تغییر مهمی در حوزه ساختمان را شاهد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در بازدیدی که از غرفه‌های مختلف داشتم از تکنولوژی روز استفاده شده و هزینه‌ها کنترل می‌شود، افزود: بعد از زلزله کرمانشاه مشکلی که در دیوارهای جدا کننده داشتیم، مشاهده شد سازه‌ها تاب و مقاومت در مقابل زلزله را داشتند و تنها نقطه ضعف اجرای دیوارهای جانبی بود و بعد از این زلزله آئین نامه‌هایی تدوین شد و در این میان مهندسین و پیمانکاران علاوه بر اینکه ضوابط آئین نامه‌های ملی ساختمان را رعایت می‌کنند به دنبال کیفیت و کنترل قیمت‌ها هم هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان فرصتی برای تسهیل ارتباط میان تولیدکنندگان، بهره‌برداران و پیمانکاران است، ادامه داد: برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی ساختمان در توسعه ساخت و ساز استان بسیار مهم و موثر بوده و همچنین برگزاری این نمایشگاه تخصصی موجب رونق صنعت ساختمان هم می‌شود.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اقتصاد

کسب قهرمانی مقتدرانه دوگانه زنجان در رقابت‌های قهرمانی جوانان کشور

تیم سه گانه ی جوانان زنجان با اقتدار قهرمان مسابقات دواتلون ( دوگانه) اسپرینت قهرمانی کشور شد.

منتشر شده

در

توسط

کسب قهرمانی مقتدرانه دوگانه زنجان در رقابت‌های قهرمانی جوانان کشور

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مسابقات دواتلون قهرماني كشور آقايان ١٤٠١ صبح يكشنبه ١ خرداد ماه به ميزباني تبريز و در ورزشگاه يادگار امام اين شهر برگزار شد. که حاصل این مسابقات برای تیم زنجان کسب عنوان قهرمانی تیمی جوانان و عنوان سومی تیمی بزرگسالان و مقام دوم انفرادی رده ی جوانان بود.

‏‎اين مسابقات با شركت بيش از ٤٠ نفر از برترين ورزشكاران دواتلون از ١٥ استان كشور در دو رده سني جوانان و بزرگسالان برگزار شد كه در پايان و در رده سني جوانان محمد ياسر سجاد از استان اصفهان به مقام قهرمانی رسید.

مهدي شافعيان ورزشکار آتیه دار زنجان در رده دوم کشور قرار گرفت .
فريد هادي پور از چهارمحال و بختياري بر سكوي سوم ايستاد.

در رقابت تيمي رده سني جوانان، زنجان به مقام قهرماني رسید ، پس از زنجان استان آذربايجان شرقي دوم شد و عنوان سوم نيز به استان آذربايجان غربي رسيد.

در بخش تيمي رده بزرگسالان اين مسابقات استان گلستان قهرمان شد و استان هاي آذربايجان شرقي و زنجان نيز به ترتيب صاحب عناوين دوم و سوم شدند.

 

کسب قهرمانی مقتدرانه دوگانه زنجان در رقابت‌های قهرمانی جوانان کشور

ادامه مطلب

اقتصاد

پرداخت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از مخابرات به دولت پس از خصوصی سازی

معاون مالی شرکت مخابرات در حاشیه نخستین رویداد بین المللی خصوصی سازی در اقتصاد ایران با بیان اینکه لازمه توسعه متوازن شرکت مخابرات ، کاهش حق السهم های مختلف و اجرای حاکمیت شرکتی است، اظهار داشت: طی ۱۲ سال گذشته گروه مخابرات ایران حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان در قالب حق رگولاتوری، سود سهام و سایر تکالیف قانونی به خزانه دولت واریز نموده است که در صورت تعدیل این مبلغ، وضعیت مخابرات کشور و حوزه ارتباطات در حال حاضر بسیار بهتر و توسعه یافته تر بود.

منتشر شده

در

توسط

پرداخت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از مخابرات به دولت پس از خصوصی سازی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، دکتر زارع خانقاه ضمن اعلام مطلب فوق افزود: طبق قرارداد واگذاری به بخش خصوصی، وظیفه مخابرات حفظ وضعیت موجود بوده است و وظیفه دولت توسعه زیر ساخت ها از محل حق رگولاتوری در یافتی از اپراتورها و اکنون سوال اینجاست که مبلغ فوق در دولت های پیشین کجا و برای کدام توسعه زیر ساخت کشور خرج شده است.

معاون مالی شرکت مخابرات ایران در نخستین رویداد بین المللی خصوصی سازی در اقتصاد ایران که از ۳۱ اردیبهشت تا سوم خرداد در مرکز همایش‌های سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، با اشاره به لزوم اجرای خصوصی سازی واقعی در مخابرات و حذف قوانین دست و پاگیر اظهار داشت: خواسته اصلی مخابرات ایران و کارکنان زحمتکش تمام شرکتهای واگذار شده به بخش خصوصی این است که دولت و مجلس با حذف قوانین دست و پا گیر، کاهش حق السهم و موارد زاید دیگر، قبل از نابودی این صنایع و شرکت ها به یاری صنایع بزرگ خصوصی شده از جمله شرکت مخابرات ایران برسند.

دکتر زارع خانقاه در حاشیه نمایشگاه جانبی همایش و دیدار با مدیران ارشد حوزه سازمان خصوصی سازی و همچنین دیدار و گفتگو با دکتر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح وضعیت و موارد و مشکلات مخابرات اظهار داشت: شرکت مخابرات ایران بعداز واگذاری به بخش خصوصی طبق تکالیف اجباری، مبالغی را تحت عنوان حق پروانه یا همان رگولاتوری به سازمان تنظیم مقررات پرداخت کرده که حق سازمان از واگذاری پروانه برای مخابرات ایران ۵ درصد درآمد کل برای مکالمات و ۸ درصد برای درآمد کل دیتا همچنین برای همراه ۲۸ الی ۳۱ درصد درآمد کل تعیین شد که طی این ۱۳ سال تماما پرداخت شده است.

معاون مالی شرکت مخابرات ایران ضمن تشکر از دیدگاه صحیح دکتر قالیباف در سخنرانی خود نسبت به لزوم اهمیت دادن به وضعیت شرکت های خصوصی شده اعلام کرد: مهم ترین خواسته مخابرات ایران و کارکنان زحمتکش همه شرکتهای واگذار شده به بخش خصوصی این است که دولت و مجلس با حذف قوانین دست و پا گیر به صنایع خصوصی شده کمک کرده ودر اجرای خصوصی سازی واقعی و تحقق حاکمیت شرکتی درست و صحیح به معنی واقعی کلمه یاری رسان تمام شرکت ها به خصوص شرکت مخابرات ایران به عنوان مهم ترین شرکت زیرساختی حوزه ارتباطات کشور باشد.

دکتر زارع افزود: در خصوص هزینه ها نیز با تصمیم گیری و اجبار وزارت ارتباطات هم کد سازی و تحمیل کارگزاران روستایی و سایر موارد باعث ضرر و زیان حدود ۱۰ هزار میلیارد تومانی به مخابرات ایران گردیده است . همچنین برای تغییر هیات مدیره و اخذ تسهیلات و فعالیت های مشابه حتما باید سازمان خصوصی سازی مجوز دهد.

معاون مالی شرکت مخابرات ایران در نخستین رویداد بین المللی خصوصی سازی در اقتصاد اظهار داشت: اجرای حاکمیت شرکتی و خصوصی سازی واقعی در مخابرات با حذف قوانین دست و پاگیر دولتی و اجرای حاکمیت شرکتی محقق می شود که لازمه آن همکاری همه جانبه مجلس و دولت به ویژه در صنعت حساس و کلیدی مخابرات است.

در این همایش علاوه بر سران سه قوه، روسای اتاق‌ها و وزرای مرتبط در هیئت واگذاری و نمایندگان مجلس، مهمانانی از آمریکا، برزیل، لهستان و دیگر کشور‌ها حضور دارند که به ارائه مقاله می‌پردازند.

هدف از برگزاری این همایش، شناسایی چالش‌های واگذاری‌ها برای تهیه سند جامع خصوصی‌سازی است که می‌تواند به بهبود کیفیت دارایی‌های تجاری دولت بیانجامد.

در این همایش بین المللی سه روزه، عملکرد خصوصی سازی طی ۲۰ سال گذشته با حضور مجریان و دست اندرکاران خصوصی‌سازی در سطح وزرای مربوطه و شرکت‌های مادر تخصصی در حوزه‌های مختلف قوانین و روند‌های اثرگذار بر واگذاری‌های دولت نقد و بررسی قرار گرفت.
 
 

ادامه مطلب

اقتصاد

۵۷ هزار نفر واجد شرایط اولیه دریافت مسکن در زنجان

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه ۹۵ هزار نفر در استان زنجان برای دریافت مسکن در سامانه ثبت نام کرده اند، افزود: طبق پالایش انجام شده ۵۷ هزار نفر واجد شرایط اولیه هستند.

منتشر شده

در

توسط

۵۷ هزار نفر واجد شرایط اولیه دریافت مسکن در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مسعود بیات‌منش در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به آخرین وضعیت پروژه‌های مرتبط با طرح اقدام ملی مسکن در استان اظهار داشت:بر اساس این قانون در طول چهار سال باید 4 میلیون واحد مسکونی در کشور احداث شود که از این میان سهم استان زنجان ۷۰ هزار واحد است که تکلیف شده است و باید در طول چهار سال به ثمر برسد.

وی با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن که در استان زنجان در حال اجرا بود، عنوان کرد: در آن زمان ۱۵ هزار نفر متقاضی مسکن بودند که تامین زمین برای اجرای این پروژه انجام شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به برش استانی استان زنجان از قانون جهش تولید مسکن، افزود: طبق آمار جمعیتی استان زنجان برش استانی این قانون برای استان زنجان ۵۰ هزار واحد بود که طبق برنامه ریزی هایی که در سطح کشور انجام شد ساخت ۷۱ هزار واحد مسکونی در طول چهار سال به استان زنجان ابلاغ شد.

بیات منش با بیان اینکه ۲۰ هزار واحد از بین ۷۱ هزار واحد ابلاغ شده سهم روستاها است، ابراز کرد: ۱۲ هزار واحد نیز در این قانون برای بافت فرسوده و خود مالکی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در روستاها باید سالانه پنج هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن نوسازی شود، عنوان کرد: در سال گذشته ۴ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در روستاها ساخته و تحویل روستاییان شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه برای ۳۸ هزار واحد مسکونی باید زمین تامین شود، ادامه داد: برای ۱۷ هزار واحد تامین زمین انجام شده است.

وی با بیان اینکه ۹۵ هزار نفر در استان زنجان برای دریافت مسکن در سامانه ثبت نام کرده اند، افزود: طبق پالایش انجام شده ۵۷ هزار نفر واجد شرایط اولیه هستند.

مدیرکل راه‌ و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه برای حدود ۱۶ هزار واحد تامین زمین انجام شده است، اظهار کرد: کارها به تدریج شروع شده است و این نوید را می‌دهیم که در شهر قیدار احتمالاً شهر جدید احداث شود که قطعاً دیگر مشکلات اوقافی بودن زمین‌ها را نیز نخواهیم داشت و امیدواریم مراحل کار هرچه سریع‌تر طی شود و قطعاً این موضوع برای جذب سرمایه مردم آن شهر نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه تکلیف ساخت و سازها برای چهار سال آینده مشخص است، افزود: انتظار داریم با احداث و واگذاری مسکن به متقاضیان شرایط تامین مسکن در استان بهبود یافته و قیمت‌ها متعادل‌تر شود که این موضوع به‌ نوبه خود باعث رونق اقتصادی شهرها نیز خواهد شد و بازار مسکن نیز برای مدتی به آرامش خواهد رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه برای هر واحد مسکونی در قانون جهش تولید مسکن ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده بود، افزود: احتمال افزایش این تسهیلات به ۴۵۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان وجود دارد.

وی با بیان اینکه علیه پروژه ام ۶ جوسازی شده است، ابراز کرد: این پروژه یکی از پروژه های مقرون به صرفه و با کیفیت اداره کل راه و شهرسازی است.

بیات منش با اشاره به اینکه پروژه ام ۶ تا آخر آذر امسال آماده تحویل است، تاکید کرد: متقاضیانی که تمام پول مورد نیاز را واریز کرده اند می توانند آخر آذرماه واحد مسکونی خود را تحویل بگیرند.

 

ادامه مطلب

برترین ها