اجتماعی

مدارس به عنوان ذخایر کشور است

فرماندار زنجان با بیان اینکه مدارس به عنوان ذخایر کشور، مامنی برای رشد و پویایی کودکان و نوجوانان می باشند، گفت: فرهنگ سازی ها و آموزش های بدوی به دانش آموزان در مدارس بایستی به گونه ای باشد تا از مدارس به بهترین نحو مراقبت شود و به همین طریق از ابتدای شکل گیری افکار کودکان، شیوه صیانت از بیت المال در ضمیر ناخود آگاه آنها نهادینه گردد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،پرویز خالقی فرماندار زنجان در حاشیه بهره برداری از مدرسه نوساز روستای چپ چپ از توابع بخش زنجانرود که به مناسبت گرامیداشت هفته دولت به افتتاح رسید، با اشاره به نقش کلیدی آموزش و پرورش در راستای توسعه و آبادانی ایران اسلامی، اظهار نمود: تعلیم وتربیت به عنوان دو بعد اصلی انسان سازی در جوامع مختلف بشری، ریشه در دین مبین اسلام و نیز شاکله انقلاب اسلامی ایران دارند.

خالقی همچنین ضمن بیان اینکه مدارس به عنوان ذخایر کشور، مامنی برای رشد و پویایی کودکان و نوجوانان می باشند، ادامه داد: فرهنگ سازی ها و آموزش های بدوی به دانش آموزان در مدارس بایستی به گونه ای باشد تا از مدارس به بهترین نحو مراقبت شود و به همین طریق از ابتدای شکل گیری افکار کودکان، شیوه صیانت از بیت المال در ضمیر ناخود آگاه آنها نهادینه گردد.

فرماندار زنجان از متولیان آموزش و پرورش خواست تا با انجام بازدیدهای دوره ای و مستمر، مستقیما در جریان مدارس قرار گرفته و ضمن رصد وضعیت مدیران و مدرسان مدارس، نسبت به رفع مسائل اقدامی جدی بعمل آورند.

خالقی اضافه کرد: شاکله اصلی طرز افکار و میزان پویایی افراد در همین مدارس شکل می گیرد بنابراین مسئولان مربوطه بایستی با حساسیت کاملی نسبت به محیط مدارس نظارت داشته باشند تا آینده سازان این مرز و بوم دچار انفعال فکری نشده و روحیه ای پویا، خلاق و متعهد نسبت به محیط پیرامون خود داشته باشند.

این مدرسه که دارای 3 کلاس می باشد توسط بنیاد برکت به عنوان نهاد وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) و با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد ریال به مرحله اجرا درآمده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا