با ما همراه باشید

اجتماعی

محیط زیست باید در مقابل زیاده خواهی‌‎ها ایستادگی کند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با تاکید بر لزوم حفظ حقوق مردم در محیط زیست، گفت: متولیان محیط زیست باید در مقابل زیاده خواهی و خودخواهی‌های دیگران از محیط زیست، ایستادگی کنند.

منتشر شده

در

محیط زیست باید در مقابل زیاده خواهی‌‎ها ایستادگی کند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ابوالفضل رفیعی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل محیط زیست استان زنجان، با بیان اینکه جلوگیری از تضییع حقوق مردم، یک بحث حاکمیتی است، افزود: متولیان و فعالان محیط زیست، باید از حقوق مردم در حوزه محیط زیست دفاع و در مقابل زیاده خواهان این حوزه که محیط زیست را با مخاطرات مواجه می کنند، مقابله کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه می دانیم که همه اختیارات در حوزه استانی نیست، یادآور شد: محیط زیست متولی و پیگیری کننده سیاست‌های ابلاغی است و بنابراین همه دستگاه ها باید در این حوزه کمک کنند چون برای ادامه زیست هم در زمان حال و هم برای نسل آینده، ضروری است.

معاون استاندار زنجان، با اشاره به اینکه رفتن‌ها و آمدن‌ها در پست‌های دستگاه‌های اجرایی خاصیت کار اداری است اظهار داشت: تغییرات در مسئولیت های مدیریتی را به مسابقه دو و میدانی می توان تشبیه کرد چون مدیر قبلی بخشی از مسیر را طی می‌کند و مدیر بعدی آن را ادامه می دهد.

رفیعی اظهار امیدواری کرد مدیرانی که روی کار می آیند حوزه مسئولیت خود را ارتقا ببخشند.

وی با بیان اینکه اگر انتصاب و تغییرات در مدیریت ها، صرفاً با رویکرد خدمت‌رسانی به مردم نباشد، کارساز نخواهد بود، گفت: وگرنه این رفتن‌ها و آمدن ها هیچ ارزشی ندارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان، افزود: امیدوارم مدیر جدید محیط زیست هم با روحیه جهادی راه را ادامه دهد و در انجام مسئولیت خطیر خود موفق باشد.

رفیعی خاطرنشان کرد: گاهی باید بدیهیات را هم مطرح کنیم و آن اینکه هر چیزی که خداوند خلق کرده و لازمه ادامه زندگی است باید حفظ شود.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد حفاظت از محیط زیست یک موضوع کاملاً فطری و حیاتی است، گفت: این موضوع کاملاً طبیعی و یک بحث همگانی است و همه مردم در این خصوص مسئولیت دارند و باید حساسیت لازم را داشته باشند.

معاون استاندار زنجان، با تاکید بر اینکه جلب مشارکتهای مردمی هم از مسئولیت های محیط زیست است اظهار داشت: این از سیاست های کلان محیط زیست است که در همه دنیا وجود دارد.

رفیعی درخواست هایی در قالب توصیه هم از مدیرکل جدید داشت و تهیه طرح طرح جامع و بومی اطلس محیط زیست استان از آن جمله بود که بر آن تاکید کرد و گفت: این مهم با یک هدف گذاری باید پیگیری شود و این غیر از مسائل و مسئولیت‌های روزمره در این حوزه است.

وی افزود: باید یک اطلس جامع از وضعیت استان، متناسب با شرایط و اولویت‌ها داشته باشیم.

معاون استاندار زنجان، لزوم قانونمداری و پیگیری مسائل را از دیگر محورهای مهم در رویکرد مدیریت جدید برشمرد و افزود: قانون باید محور کار باشد و ما هیچ مصلحتی غیر از این که باید به حقوق عمومی توجه کنیم، نداریم.

رفیعی حمایت از مدیران و کارکنان متعهد و پاکدستی که سالها خدمت کرده‌اند را از نکات قابل توجه برای مدیر جدید عنوان کرد و افزود: این توجه در راستای شعار دولت سیزدهم که پاکدستی را به عنوان شعار خود مورد توجه ویژه قرار داده است باید مورد توجه قرار گیرد.

وی توجه به تامین تجهیزات و فناوری بر اساس تجهیزات روز و استاندارد برای کارکنان محیط زیست را هم مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: کارکنان محیط زیست با حداقل امکانات فعالیت می کنند و لازم است که تجهیزاتشان تقویت شود.

معاون استاندار زنجان، افزود: مدیر جدید قطعاً به خاطر شخصیت علمی که دارد، از فناوری ها و تجهیزات به روز استفاده خواهد کرد.

رفیعی با تاکید بر لزوم توجه به افراد که با جان و دل زحمت می کشند و در بسیاری از موارد خیلی دلسوزتر از مدیران هم هستند، گفت: علاوه بر این افراد، اشخاص و سازمانهایی که در راستای منافع عمومی محیط زیست فعالیت می‌کنند حتماً می‌توانند کمک حال مدیریت باشند.

وی همچنین بر ترویج فرهنگ عمومی در راستای حفظ محیط زیست تاکید کرد و اظهار داشت: باید از همان دوران کودکی حفاظت از محیط زیست آموزش داده شود و با این روند می توان امیدوار بود که رخدادهای خوبی را در محیط زیست شاهد باشیم.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان از برگزاری فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی به میزبانی استان زنجان خبر داد؛

منتشر شده

در

توسط

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد رضا انصاری اظهار داشت: با عنایت به جایگاه و اهمیت مسابقات آزاد مهارت و تاکیدات ریاست محترم سازمان مبنی بر ارج نهادن هرچه بیشتر به این مسابقات، با در نظر گرفتن ارزش والای مهارت و آموزش‌های مهارتی در میان جامعه در شناسایی استعدادهای برتر و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در بخش صنعت می باشد.

وی با توجه به این‌که استان زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله از سوی یونسکو معرفی گردیده و یکی از قطب‌های تولید ملیله در کشور شناخته می‌شود،تصریح کرد: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با هماهنگی دفتر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان متبوع به منظور شناسایی نخبگان مهارتی و هدایت آن‌ها به سوی اشتغال و بازار تولید با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استانداری زنجان، شورای اسلامی و شهرداری زنجان، اتاق تعاون، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی، شرکت فرتاک و صدای و سیمای مرکز زنجان در نظر دارد اولین مسابقات مهارت آزاد در رشته ملیله سازی را در سطح کشوری با هدف شناسایی استاد کاران و نخبگان ملیله سازی برگزار نماید.

 ثبت نام مسابقات از تاریخ 1400/11/04 الی 1400/11/12 از طریق سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرس www.zntvto.ir/olympiad خواهد بود.

نحوه برگزاری و شرح فنی مسابقات و لیست ابزار همراه در سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرسwww.zntvto.ir   بارگزاری گردیده است

مسابقات ملیله سازی به صورت حضوری و آزمون عملی پروژه در روز پنج‌شنبه تاریخ 1400/11/28 در مدت زمان 8 ساعته برگزار خواهد شد.

 مراسم اختتامیه و تجلیل از نخبگان مهارتی رشته ملیله سازی روز جمعه تاریخ 400/11/29 با حضور مسؤولین محترم استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

 به نفرات برتر در رتبه های اول تا سوم مرحله کشوری جوایز نفیسی اهداء خواهد شد.

لازم به ذکر است جهت کسب اطلاعات بیشتر با آقای علی ملکی مسئول امور مسابقات استان با شماره های 02433036325 و 09123423698 تماس حاصل فرمایند.

ادامه مطلب

اجتماعی

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

کارشناس هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه از فردا شب سامانه جدید بارشی با بارش‌های پراکنده در استان فعالیت خواهد کرد گفت: در حال حاضر آسمان صاف و وضعیت جوی استان پایدار است که گاهی با وزش باد همراه خواهد شد.

منتشر شده

در

توسط

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سلطانی اظهار داشت: روز پنج شنبه وزش باد نسبتا شدید را همراه با بارش پراکنده برف خواهیم داشت که در گردنه‌های استان احتمال کولاک برف نیز خواهد بود.

وی با اعلام اینکه این سامانه بارشی از روز جمعه استان را ترک می‌کند و شرایط پایدار می‌شود گفت: دمای هوا نیز طی دو روز آینده افزایش نسبی خواهد داشت و پیش بینی می‌شود این افزایش ۶ تا ۸ درجه باشد.

کارشناس هواشناسی استان با اشاره به اینکه هوا از روز جمعه مجددا سرد خواهد شد افزود: در شبانه روز گذشته زنجان با دمای ۱۲ درجه زیر صفر دومین مرکز سرد کشور و خیرآباد با دمای ۲۱ درجه زیر صفر دومین ایستگاه سرد کشور بود.

در همین مدت چورزق با دمای ۱۳ درجه بالای صفر گرمترین ایستگاه هواشناسی استان بوده است.
دمای فعلی زنجان هم ۱۱ درجه زیر صفر است که نسبت به دیروز یک درجه کاهش دارد.

ادامه مطلب

اجتماعی

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: توزیع رایگان 15 هزار قرص نان در سطح شهر و روستاهای صعب العبور استان انجام شد.

منتشر شده

در

توسط

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی‌الله زمانی، اظهار داشت: با توجه به بارندگی برف در روزهای اخیر و یخبندان و نیز عدم امکان تردد در مسیرهای شهری و همچنین جاده‌های مواصلاتی شهر به روستا، این اداره کل در راستای رفاه حال هم استانی‌های عزیز و دسترسی سریع به نان توزیع رایگان 15 هزار قرص نان از طریق اصناف منتخب و روستاهای تابعه استان اقدام کرده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان تصریح کرد: با تمهیدات به عمل آمده و هماهنگی‌های صورت گرفته با اتحادیه نانوایان و اتحادیه خواربارفروشان این مقدار قرص نان در سطح شهر زنجان بین 14 واحد منتخب از قبیل خوار و بار فروش و فروشگاه‌های مواد غذایی و همچنین در روستای های صعب العبور توزیع شد.

وی در پایان وی تاکید کرد: هیچگونه مشکلی در تامین زنجیره غذایی نان در استان نبوده و این اداره کل نسبت به پیگیری اموارات محوله بصورت شبانه‌روزی در راستای ارائه خدمات به هم استانی‌های عزیز در حال انجام وظیفه است.

ادامه مطلب

برترین ها