اقتصاد

مجتمع غذایی کیلوس در استان زنجان راه اندازی شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان اظهار داشت: عملیات اجرایی مجتمع صنایع غذایی کیلوس از سال 1384 توسط سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان آغاز شد که سرانجام با پیگیری های مجدانه استاندار زنجان ، سازمان صنعت ، معدن و تجارت و با جذب سرمایه گذار جدید هم اکنون شاهد بهره برداری این واحد بزرگ صنعتی در استان هستیم.

ناصر فغفوری گفت: با توجه به فازهای متعدد اجرایی و عملیاتی و سرمایه گذاری ارزی و ریالی امکان تکمیل خط تولید برای سرمایه گذار میسر نگردیده به طوریکه در سال 1399 گروه صنعتی گلرنگ با خرید عمده سهام این مجتمع توانست نسبت به تکمیل پروژه اقدام نماید.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان یادآور شد: فاز اول این مجتمع مشتمل بر تولید عصاره مالت ، ماء الشعیر و نوشابه های گازدار است که هم اکنون به بهر برداری رسید و فاز دوم این پروژه نیز به منظور تولید مالت می باشد که دارای پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد می باشد.

فغفوری مجموع سرمایه گذاری این پروژه را بالغ بر 1100 میلیارد تومان دانست و تصریح کرد: بالغ بر 30 میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی این پروژه بود که به منظور خرید ماشین آلات و تجهیزات بوده و 400 میلیارد تومان سرمایه گذاری ریالی صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: میزان اشتغالزایی مستقیم این واحد 250 نفر است که در شهرستان ابهر مستقر گردیده است.

این مقام مسئول اظهار داشت: با راه اندازی این واحد صنعتی در استان ، شاهد تکمیل زنجیره ارزش افزوده در فراوری جو تا ماءالشعیر بودیم .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا