با ما همراه باشید

اجتماعی

ماحصل اعتیاد وجود فرزند معتاد است

استاندار زنجان با اشاره به اینکه ماحصل اعتیاد وجود فرزند معتاد است، ادامه داد: طبق آمارها حدود ۸۰ درصد زندانیان ارتباط مستقیم و غیرمستقیم با مواد مخدر داشته و در این خصوص سازمان ملل متحد اعتیاد را جرم سازمان یافته اعلام کرده که تهدید کننده جهان بشریت است.

منتشر شده

در

ماحصل اعتیاد وجود فرزند معتاد است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح الله حقیقی در جلسه شورای مواد مخدر استان با اشاره به وضعیت کنونی مصرف این مواد در سطح جهان و کشور اظهار داشت: در زمان حاضر سن مصرف مواد مخدر در کشور بیش از گذشته کاهش یافته و از طرفی رتبه مصرف شیشه از پنجم به دوم کاهش یافته است.

وی با بیان آمار میزان مصرف کنندگان مواد مخدر کشور اضافه کرد: در این خصوص آمارهای متفاوتی از سوی مراجع اعلام می شود که با احتساب خانواده های درگیر، ابعاد گستره این معضل خانمانسوز را نشان می دهد که طبق آمارها ۵۵ درصد معتادان متاهل هستند.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه اصلاح باور عمومی راهکار اساسی مقابله با  مواد مخدر است گفت: تصور اینکه تنها با انجام وظیفه کار انجام می گیرد، چنین چیزی امکانپذیر نیست در این میان اجتناب از موازی کاری ها و حرکت در یک مسیر و اهداف مشخص می تواند نتیجه بهتری را رقم بزند.

وی با بیان اینکه از زمان ورود آمریکا به افغانستان مواد مخدر از سنتی به مواد صنعتی تبدیل شده است، اظهار داشت: بحث مواد مخدر بسیار پیچیده بوده و یک آسیب اجتماعی محسوب می شود و باید برنامه ریزی های دقیق، مدون و اجرایی برای مقابله با آن شود.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه ایران در راه مبارزه با مواد مخدر در جهان پیشگام است، ادامه داد: رهبری و دولت به موضوع مواد مخدر توجه ویژه ای دارند بطوریکه حجم هزینه کرد در این حوزه چند برابر افزایش یافته است و رفع آن به عزم ملی و استانی نیاز دارد.

حقیقی به بهره گیری از ظرفیت ها و امکانات موجود در این راستا تاکید کرد و افزود: برنامه ریزی مشخص و هدفمند در پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر اهمیت زیادی دارد و برای جمع آوری معتادان متجاهر اقدامات لازم باید انجام گیرد.

وی با بیان اینکه مجوز فعالیت مراکز غیردولتی اعتیاد توسط دانشگاه علوم پزشکی استان صادر می شود، گفت: چنین مراکزی باید در مکان های تعریف شده نه در مرکز شهر دایر و فعالیت های این حوزه باید بیش از گذشته مدیریت شود و باور قلبی به آن داشت.

استاندار زنجان ادامه داد: بر این اساس با وظیفه اداری نمی توان آسیب های اجتماعی در استان را مدیریت کرد، بلکه باید با انگیزه اقدامات در یک خط مستقیم قرار گیرد و از طرفی توجه داشت به دلیل وسعت این موضوع باید تصمیمات عملیاتی تر و جدی تر اتخاذ کرد.

وی خاطرنشان کرد: عموم مردم انتظار دارند جلساتی از این دست خروجی داشته باشند و در این میان خطای بزرگ این است که گفته می شود قوه قضائیه و نیروی انتظامی برای مقابله وارد عمل شوند.

حقیقی با اشاره به اینکه برای فعالیت تشکل های غیر دولتی حوزه اعتیاد در استان بدون نوبت مجوز داده می شود، افزود: در این میان تشکل و سازمان های غیردولتی فعال این حوزه باید فعال و با اجرای برنامه هایی کمک حال باشند.

وی لزوم مشارکت خانواده ها در حوزه پیشگیری از اعتیاد را یادآور شد و گفت: مراکز فرهنگی، انجمن ها و سایر دستگاههای متولی در این خصوص پای کار باشند و نسبت به برنامه ریزی های هدفمند اقدام کنند و از طرفی از ظرفیت های دهیاران در حوزه مواد مخدر نیز استفاده شود.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

استاندار زنجان بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

منتشر شده

در

توسط

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارجی در کنگره 3535 شهید استان زنجان با بیان اینکه شهدا عندربهم یرزقون هستند، پس قدردانی ما از این آسمانی‌های خیلی جای بحث ندارد، اظهار داشت: این کنگره می‌تواند نماد قدردانی از خانواده شهدا محسوب می‌شود، چرا که حقشان هم بود که از بودن عزیزانشان در کنارشان بهره ببرند ولی از این حق گذشتند که به اقتدار کشورشان کمک کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی به عنوان نماد تشکر از خانواده‌های شهدا است که اگر چه حقشان بود در کنار عزیزان باشند اما از آنها گذشتند تا انقلاب حرکت جدیدی را در دنیای نوین امروز آغاز کند.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: برگزاری این کنگره در واقع تشکر از ایثارگران و جانبازان نظام اسلامی و مردم همیشه در صحنه‌ای است که برای پاسداشت انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند.

افشارچی با بیان اینکه خداوند در قرآن برای شهدا صفاتی را بیان می‌کند، ادامه داد: یکی از این صفات معامله با خدا است که پاداش آن را بهشت تعیین کرده است. 

استاندار زنجان ادامه داد: شهدا الگویی برای سلوک فردی و اجتماعی و حکمرانی محسوب می‌شوند و همانگونه که در قرآن کریم آمده است شهدا با معامله با خداوند متعال جنت را به دست آوردند.

وی با بیان اینکه کسانی که شهید می‌شوند شهید زندگی می‌کنند و هر جا در مقابل خوف و حزن باخته‌ایم در برابر دشمن نیز ایستادگی کم بوده است، افزود: شهدا در برابر دشمنان نترسیده و خوف و حزن به خود راه ندادند تا پیروز شدند.

این مقام مسئول بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از بازگشت عرضه بنزین و نفتگاز به روال استفاده از کارت سوخت در جایگاه های استان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و جهادی کارکنان، سیستم عرضه سوخت در جایگاه ها احیا و به حالت عادی و با استفاده از کارت سوخت بازگشت.

وی افزود: هم استانی های عزیز می توانند بدون هیچگونه دغدغه و مشکلی از سهمیه ۱۵۰۰۰ریالی موجود در کارت سوخت شخصیشان استفاده کرده و بنزین یا نفتگاز دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان تصریح کرد: از ۶۰ باب جایگاه عرضه کننده بنزین و نفتگاز موجود در استان، تعداد ۳۵ جایگاه سیستم سامانه هوشمند در آن ها بارگذاری شده و طبق جدول، سوخت عرضه می کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از آغاز فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد یوسفی  اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و ضرورت حضور راهداران در جاده‌های استان زنجان، ۳۰ راهدارخانه در استان آماده خدمات‌رسانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه فعالیت راهدار خانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه آغاز می‌شود، افزود: مابقی راهدارخانه‌ها از اول آذرماه فعال می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر راهداران استان زنجان در آمادگی کامل بوده و در صورت نیاز خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: بیش از ۳۰ راهدارخانه با ۵۰۰ نفر نیرو و ۲۶۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در ایام زمستان به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند.

یوسفی عمر ناوگان راهداری استان زنجان رابین ۲۰ تا ۲۵ سال عنوان کرد و کرد و گفت: تعمیر و نگهداری این ماشین‌آلات نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون ۳ میلیارد آن تخصیص‌یافته است.

وی بیان کرد: هر چه اعتبار برای نوسازی ناوگان راهداری افزایش یابد خدمات بهتری ارائه می‌شود اما تلاش این ناوگان ارائه خدمات به بهترین شکل با همین اعتبارات است

ادامه مطلب

برترین ها