اجتماعی

لزوم شناسایی عوامل تاثیرگذار بر افزایش قیمت مسکن و زمین

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با تاکید بر بازرسی از یک هزار و ۴۳ واحد مشاوره املاک در زنجان تا پایان هفته گفت: این بازرسی با هدف بررسی وضعیت پروانه کسب و نحوه فعالیت آن‌ها انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مجید گلشنی رئیس سازمان صمت استان زنجان با اعضای هیات رئیسه اتحادیه مشاورین املاک دیدار کرد.

این دیدار با هدف بررسی وضعیت مشاورین املاک نحوه صدور مجوز و نظارت بر فعالیت آنان و با حضور معاون بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صمت، رئیس و نایب رئیس اتاق اصناف و اعضای هیات رئیسه اتحادیه مشاورین املاک برگزار شد.

رئیس سازمان صمت استان زنجان در این دیدار بررسی میزان تاثیر‌گذاری مشاورین املاک بر قیمت مسکن و زمین در زنجان مهمترین دستور کار این جلسه عنوان و اظهار کرد: بنا به پیگیری‌های انجام شده در دستگاه‌های نظارتی و قضایی مقرر شد تا آخر هفته همه واحدهای صنفی این‌ اتحادیه که بالغ بر یک هزار و 43مورد است مورد بازرسی و وضعیت پروانه کسب و نحوه فعالیت آنان بررسی شود.

گلشنی بر شناسایی عوامل مهم و میزان تاثیرگذاری آنها در افزایش قیمت مسکن و زمین تاکید کرد و گفت: بی‌شک با تحقق این امر اولویت‌ها در حوزه عمل و اقدام مناسب مشخص خواهد شد.

وی افزود: طی دو روز اخیر 27پروانه کسب مشاورین املاک باطل شده است.

در این جلسه اعلام شد، در زنجان حدود 159هزار خانواری، به ازای هر 159 خانوار یک مشاور املاک در زنجان فعالیت می‌کند.

فعالان حوزه مسکن و ساختمان مهمترین دلیل افزایش قیمت مسکن را افزایش قیمت مصالح ساختمانی اعلام و تاکید کردند: استیجاری بودن محل فعالیت مشاورین املاک عامل مهمی در عدم نظارت مستمر و کافی بر فعالیت این صنف است.

لطفی رئیس اتحادیه مشاورین املاک نیز از ارائه آموزش‌های لازم توسط اساتید دانشگاهی و حوزه ثبت اسناد به متقاضیان ورود به صنف مشاورین املاک خبر داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا