اجتماعی

لزوم تقویت همکاری دانشگاه‌های علوم‌پزشکی و سازمان نظام پزشکی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان بر شناسایی امکانات و ظرفیت‌های موجود جهت تقویت همکاری دانشگاه‌های علوم‌پزشکی و سازمان نظام پزشکی تاکید کرد و گفت: تقویت همکاری فی‌مابین موجب ارتقای هر دو مجموعه و به تبع آن افزایش سطح سلامت جامعه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر حسن بختیاری در ویژه‌ مراسم کلنگ‌زنی احداث ساختمان مرکزی نظام‌پزشکی مرکز استان زنجان در مرکز همایش‌های بین‌المللی مهرانه برگزار شد، با اشاره در هم‌تنیدگی وزارت بهداشت و سازمان نظام‌پزشکی اظهار داشت: در دوره‌های مختلف این تصور وجود داشت که مجموعه وزارت بهداشت و سازمان نظام‌پزشکی رقیب یکدیگر هستند ولی چنین برداشتی صحیح نیست چرا که این دو مجموعه دارای اهداف مشترکند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اهمیت جایگاه NGOها و سازمان‌های مردم‌نهاد در دنیا، خاطرنشان کرد: اگر این سازمان‌ها به طور تخصصی در حوزه سلامت فعالیت نمایند، تاثیرگذاری بیشتری خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: تحول و پیشرفت در حوزه سلامت جز با تعامل جدی بخش‌های دولتی و خصوصی و استفاده‌ی متقابلِ این دو بخش از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های یکدیگر حاصل نمی‌شود.

دکتر بختیاری نقش دانشگاه‌های علوم‌پزشکی و سازمان نظام پزشکی در مدیریت کرونا را بی‌بدیل توصیف کرد و افزود: پیک ششم کرونا از کشورهای غربی آغاز شد و بر اساس الگوی اپیدمیولوژیک انتظار می‌رفت سیر نزولی ابتلاء در آن کشورها زودتر اتفاق بیفتد. در حالی که ایران خیلی زودتر از آنان موفق به مهار کرونا شد و زمانی‌که آمار قربانیان کرونا در کشورهای غربی چندصد نفر در روز بود، این آمار در ایران به زیر ۵نفر و حتی صفر رسید و این موفقیت جز با همکاری و همراهی تمام نقش‌آفرینان حوزه سلامت در بخش دولتی و خصوصی حاصل نمی‌شد.

وی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های سازمان نطام‌پزشکی در حوزه دارو و تجویز منطقی آن بسیار حائز اهمیت است چرا که منجر به عوارض دارویی کمتر و در نهایت، ارائه خدمات بهتر خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ضمن اعلام آمادگی این دانشگاه جهت هرگونه همکاری با سازمان نظام‌پزشکی، اظهار کرد: این همکاری و همیاری مایه‌ی مباهات است و امیدواریم در کنار هم بتوانیم گام‌های موثری در راه اعتلای سلامت استان برداریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا